Záhadná místa

Děsivá místa za velikou louží – 2. část

Máme tu pokračování příběhů o místech, které jsou stejně děsivé jako záhady, které se s nimi pojí. Pojďme si je představit.

Grovův hřbitov v Chicagu, stát Illionois

Které místo je pro setkání s duchy vhodnější než hřbitov! Jestli jste stále na pochybách, zda je možné se s nimi setkat, zkuste si zajet na hřbitov, který má pověst nejstrašidelnějšího hřbitova v USA. Možná jako mnoho jiných lidí před vámi tu zahlédnete ducha ženy, které zemřelo malé dítě a, ona se pak utrápila. Dodnes prý chodí po hřbitově se svým dítětem v náručí. V roce 1991 byla uveřejněna fotografie z tohoto hřbitova. Návštěvník si fotil náhrobek, ale když snímek vyvolal, k jeho úžasu se na něm objevila poloprůhledná postava ženy sedící na zmíněném náhrobku, kterou předtím fotograf neviděl. Postava na fotce pak proslula jako „Madonna z Bachelor´s Grove.“

Mnoho svědků vidělo na hřbitovem pohybující se světla, jejichž původ nikdo nedokázal vysvětlit. Jedna z největších záhad se ale stala pár lidem, kteří jeli kolem hřbitova v noci vozem. Najednou jakoby se proti nim vyřítil historický vůz, který na ně najížděl. Lidé vyděšeně strhli svůj vůz stranou, ale v tom okamžiku starodávné auto zmizelo.

Maják St. Augustine, Florida

Jako na mnoha místech, kde se duchové se na tomto místě odehrála tragédie. Maják patří mezi nejstarší v zemi a byl postaven v roce 1824 na ostrově Anastasia. Při jedné z jeho přestaveb si dcerky stavitele Ezechiáše Pity hrály v přepravním vozíku určeném k přepravě materiálu. Vozík se uvolnil a sjel s nimi do moře, kde obě dívky utonuly. Po nějaké době byl ve věži majáku slyšet dětský smích. Několik svědků vidělo ducha dívky v modrých šatech a mašlí ve vlasech – přesně to měla na sobě v den své tragické smrti starší sestra.

Rovněž zde byl údajně spatřen duch bývalého majitele majáku, majora Josepha Adreua, který za nevyjasněných okolností zemřel pádem z věže majáku. Historka o procházejícím duchovi majora potvrzuje i to, že na obvyklých místech jeho procházek ve věži a kolem majáku byl nalezen popel z jeho doutníků, které za svého života neustále kouřil.

Podle místní legendy se kolem majáku potulují i duchové pirátů. A je pravda, že archeologové zde našli pozůstatky řady historických vraků a dalších námořnických atributů.

Gettysburg, stát Pensylvánie

V roce 1863 se zde odehrála největší a nejkrutější bitva občanské války v USA. Bylo zde zabito na 8000 vojáků a s touto krvavou bitvou je spojeno mnoho duchařských historek. Dnes je na tomto místě Národní vojenský park a mnoho návštěvníků hlásí, že zde slyší nejen výkřiky umírajících vojáků, ale dokonce zvuky bitevní vřavy a střelby.

Na kopci zvaném Little round Top se v roce 1993 natáčel film „Gettysburg“ jako dramatizace této historické bitvy. Filmaři se údajně setkali a mluvili s mužem v ošuntělé uniformě a se zraněními ve tváři. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistili, že muž nepatřil do jejich komparsu a záhadně zmizel.

Na mostě, kousek od bojiště byli pověšeni tři vojáci, kteří byli v této válce odsouzeni jako špióni. Od té doby jsou na tomto místě slyšet zvuky cválajících koní, střelby, ale několikrát viděno i zvláštní světlo a jakási mlha, jejichž původ nebyl nikdy objasněn.

Možná jsou to všechno jen „povídačky?“ Možná jen projevy silné představivosti, nebo fantazie. Možná. Ale je zvláštní, že na tolika různých místech, v tak dlouhém časovém období, tolika různými lidmi, bylo popsáno tolik zvláštních jevů a úkazů. To už asi stojí za zamyšlení, zda přece jen doopravdy neexistuje onen svět …

Related Articles

One Comment

  1. Ty kráso normální barák je to, jediná paranormální aktivita jsou ty mimoni s baterkami co běhaly strejdovy po zahradě a lezly mu do baráku. To vám věčně houká alarm v domě, nejlepší v noci když vám abnormálové lezou do baráku, když vypnete aby jste se vyspaly jsou schopni odemknout a courat vám pomalu po domě! Nás duchové netrápily nás trápily ufoni s baterkami co lezly za turistikou. Dám vám radu chcete vidět strašidlo podívejte se do zrcadla a nestrašte vy ufoni slušné lidi co tam bydlí. To ještě nebyla vzadu přístavba a dům procházel rekonstrukcí, vypnuly jsme alarm a normálně nám vlezly do baráku a čuměly jak spíme! Ty vole to furt světýlka a ťukání na okna a hlasy vás ufonů! Přestaňte lidem mlátit a rozbíjet okna a dejte všem pokoj vaši bývalý obyvatelé hájenky coby nájemníci budovy! Jinak kříž tam je jako pomník nacistickým obětem v domě. Chtělo by to na kříž dát nějakou destičku. Jinak jsme na večer vypínaly alarm a dávali na dveře zevnitř závoru. Vole nám to vlezlo oknem, no mříže nepomůžou když je dáme do oken a začne hořet tak z nich nevyskočíte! Jo hájenka je krásné místo jen musíte mít nervy ze železa! A pes pes si na to časem zvykne a je mu to u řitě a nechá vás běhat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button