PARANORMALZáhadná místa

Děsivá singapurská nemocnice Changi

Minulý článek o léčebně Overbrook měl celkem úspěch, takže pokud nebudete nic namítat, rozhodla jsem se, že se na strašidelné psychiatrické léčebny a nemocnice zaměřím daleko podrobněji. Další zastávkou bude Singapur a jeho nemocnice Changi. A čím že je tato stavba zajímavá?

travelblog.viator.com

Celá historie se začíná psát ve třicátých letech minulého století. Budova ovšem neslouží jako zdravotnické zařízení, nýbrž jako britská vojenská základna. Během druhé světové války celý Singapur obsadila japonská armáda a základna proto začala plnit účel zajateckého tábora. Tamější podmínky byly velmi kruté. Vězni zde byli násilně drženi a často i brutálně mučeni. Není proto divu, že zde na následky tortury a psychického teroru zemřely stovky vojáků. Po skončení války se rozsáhlý komplex konečně změnil na nemocnici, ale něco začalo být v nepořádku.

Changi poskytovala skvělou lékařskou péči, ale mezi lékaři a pacienty se začalo objevovat čím dál více jedinců, kteří zažili něco paranormálního. Ať už to byly podivné zvuky, ozývající se vždy v noci; samovolné otevírání či zavírání dveří a v první řadě objevy bezhlavých přízraků v britských uniformách. Historky o podivných jevech se nesly rychlostí blesku a měly za následek, že zranění a nemocní raději dojížděli do sousední nemocnice než aby něco takového zažili na vlastní kůži.

sgclub.com

Dlouhou dobu Changi fungovala spíše jako poliklinika a v roce 1997 byla zcela uzavřena. Tím ale její kapitola neskončila.
Naopak.
Do opuštěného areálu se v hojném počtu začali sjíždět parapsychologové a zvědavci z celého světa. Každý se chtěl přesvědčit, zda je na strašení alespoň kousíček pravdy.

Většina těch, kteří se odhodlali do nemocnice vstoupit, si opravdu odnášeli zajímavé zažitky. Mnoho dobrodruhů se shodlo, že změnu atmosféry cítili již při pouhém překročení nemocničního prahu. Ihned jste totiž prý nabyli dojmu, že tu nejste sami. Objevují se mnohá svědectví o zahlédnutí duchů mrtvých vojáků, ale i zajatců ve vězeňském oblečení. V Changi se prý také pohybují podivné černé stíny a jsou i nadále slyšet nevysvětlitelné zvuky. Jevy jsou sice nejaktivnější v noci, ale i za bílého dne Vás něco z toho může pořádně vyděsit.

Mnohá zde natočená videa však skeptici považují za upravená. Prý milovníci tajemna chtějí na internetu zažít pár chvil slávy.
Je tomu skutečně tak?
Několika návštěvníkům se prý stalo, že když chtěli nemocnici opustit, vstupní dveře se zavřely a odmítaly své návštěvníky propustit ven. Pak prý byly slyšet neznámé kroky na schodišti a obří rána, jako když se všechny nemocniční dveře najednou zavřou. Nakonec se uvězněným podařilo dostat ven díky únikovým dveřím, které se čistě náhodou podařilo otevřít. Jiní si prý „hráli na schovávanou“ s duchem malé holčičky. Proč by několik lidí nezávazně po sobě něco takového tvrdilo?

Changi dle všeho nedisponuje jenom paranormální aktivitou. Pod celým areálem se prý mají nacházet podzemní bunkry a tajné chodby ještě z dob druhé světové války. Nemocnice nejspíš doposud nevydala veškerá svá tajemství.

sgclub.com

Opuštěnou stavbu v roce 2010 navštívili i filmaři, kteří zde měli v plánu natočit dokument. Celé filmování se však zvrhlo v amatérský hororový film. Celý štáb měl pocítit zdější temné síly na vlastní kůži. Jestli je na tom zrnko pravdy se můžete přesvědčit ve filmu Haunted Changi.

Samotný stát Singapur o nemocnici dobře ví, ale považuje ji za černou ovci národního bohatství. Nabídl dokonce tři potencionální řešení, jak se zchátralým komplexem naložit – zbourat, zrekonstruovat nebo postavit na jejím místě bytové jednotky. Rozhodnutí sice ještě nepadlo, ale jen tak mezi námi: chtěli byste bydlet na takovémto místě?

Related Articles

6 Comments

  1. Ahoj,

    rád bych se s tebou domluvil na nějaké spolupráci, popřípadě zdali bysmi sdílela mé články na FB.
    Děkuji.
    R.Ramirez

  2. Ahoj,
    hrozně se mi líbí tvoje články. Jsou zajímavé a velmi kvalitně napsané. Zajímalo by mě, jestli by si nechtěla spolupracovat na něčem i se mnou. Zažila jsem několik zdařených seancí a ráda se o ně podělím. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button