HistorkyPARANORMALZáhadná místa

Branišovský Les – Záhada u Českých Budějovic

Branišovský les
Záhada u Českých Budějovic

Branišovský les (Bor) se nachází u Českých Budějovic. Les je hlavně známý řadou tragických událostí, pověstí a příběhů popisujících paranormální jevy. Oblast byla značně ovlivněna činností člověka (využívá se jako výletní lesopark, střelnice nebo vojenský prostor).

Tajemný les u Českých Budějovic - Bor
extrastory.cz

ZASTŘELENÁ HLÍDKA

Dle vyprávění se v době, kdy zdejší sklad munice hlídala vojenská stráž, odehrála tragédie, při které zahynulo pár vojáků. Nejznámější verze příběhu vypráví o čtveřici vojáků. Týká se oblasti u bývalého strážního vojenského domku. Dvojice vojáků se střídali mezi sebou. Jeden z vojáků se začal v něco zvláštního proměňovat (vojáky vystrašila „hrůza vycházející z temného lesa“), což vyvolalo vzájemnou střelbu. Po této střelbě tři vojáci zemřeli na místě a čtvrtý zemřel na následky poranění po transportu do nemocnice.

Podle výpovědí několika obyvatel se v Boru příběh odehrál ale na jiném místě. Týkal se dvojice vojáků, kteří stříleli a zastřelili se z nenávisti. Podle jiného ze svědků, který sloužil v Benešově v roce 1973, proběhlo tehdy vojenský sněm na téma „přepadení a zavraždění hlídky, která byla u muničního skladu v Budějovicích nenávistnou skupinou“.

Další svědek sloužil v roce 1983 v Českých Budějovicích. Jako velitel tanku deklaroval, že se během jeho služby měli zabít dva vojáci na stráži. Říkal, že dříve docházelo v důsledku nesmyslných rozhodnutí vedení útvaru k extrémnímu vypětí. V kombinaci s nedodržováním plánů to vedlo k přílišnému stresu, který mohl mít tragické následky. Oblast ve zprávě označuje jako: „prokleté místo“.

Nehody, které jsou spojovány s obdobím 60. – 80. let, se snažil objasnit scénárista, investigativní žurnalista a televizní redaktor Otomar Dvořák. O smrtích ale nenašel ani zmínku. Myslí, že v případě vyšetřování tohoto případu státní nebo vojenskou policií mohou být dosud tajné materiály.

HAVÁRIE NĚČEHO

V oblasti také mělo dojít k pádu zvláštního objektu, který připomíná gigantickou zářící kouli. Toto oblast na další rok uzavřela speciální jednotka a přístup ta, neměla ani okresní vojenská posádka. Po zpřístupnění zůstaly na místě živé stromy s jednostranně uškvařenou kůrou. Ale pouze u země, ve vyšších částech byly kmeny v pořádku).

Podle výpovědí hasičů došlo k opálení kůry stromů zhruba okolo roku 2000, kdy v Boru hořela suchá pole.

STROM OBĚŠENCŮ

Roku 1927 byl v Branišově byl otevřen hotel Praha. Dnes jde o budovu číslo 5. Později po požáru se stavebně upravila a používá se jako obecní úřad. Jedni z prvních návštěvníků byl mladý pár. Ti dva si vyrazili na výlet, ale zpět už se bohužel nevrátili. Byli nalezeni oběšeni na stromě v Branišovském lese. Na tom samém stromě byla později nalezena oběšena další žena. Tento strom nakonec vesničané porazili, rozřezali a spálili.

Ale i poté několik osob tvrdilo, že při procházce kolem toho nešťastného místa oběšení slyší zvláštní hlas, který je navádí k sebevraždě.

ČERNÝ MUŽ – PÁN LESA

Je také nazýván „Pán Lesa“, nebo „Černý rytíř“. V lese byl prý několikrát spatřen. Lidé ho popisují jako velikého muže s černým kloboukem a černým pláštěm. Jeho nohy se nedotýkají země, ale rozplývají se nad povrchem. Vypadá jako by se vznášel. Většina lidí uvádí, že má pouze náznak úst a očí. A tato bytost se umí velice rychle pohybovat.

BRÁNA ČASU

Roku 1960 se jeden z obyvatel Českých Budějovic vracel na kole domů. Odkud vyrazil v 18 hodin večer. Při cestě přes Boru se mu zdálo, jakoby se celý les vlnil. Po sesednutí z kola si všiml, že se hýbe cesta a dokonce štěrk na ní. Když následně vyjel z lesa a projížděl Branišovem, tak byl překvapený, že se v žádném okně nesvítí, přestože nemělo být ani 19 hodin. Poté, co dorazil domů, zjistil, že jsou 3 hodiny ráno. Cesta mu trvala 9 hodin a obvykle trvá necelou hodinu.

Tajemný les u Českých Budějovic - Bor
commons.wikimedia.org

K tomuto lesu se váže vskutku spousta záhad. Pokud vás toto záhadné místo zaujalo můžete si udělat malý výlet.

 

Related Articles

19 Comments

 1. Bydlím blízko a už celkem dlouhou dobu přemýšlím o tom, že se tam někdy pojedu podívat. Tak snad příští rok. 🙂

  1. Okopírovat text od někoho jiného je trapné a je to srabáctví. Že se nestydíte autoři ! Takhle vám to tedy plno lidí číst přestane.

   1. Bydlím vedle Branišáku a chodím tamtudy každej den, nic paranormálního tam není. Je to úplně normální obyčejný les. Kdo nevěří, ať se tam zajde podívat. Všechny ty takzvaná svědectví jsou jen výplody fantazie a chorých mozků.

 2. Tak se podívejte , co za dylinku tohle píše. Nemůžete z tohohle sranda webu čekat seriózní duchařinu a mystiku.

   1. Ztráta času. V noci je tam, překvapivě, tma. V létě tam šustí ve straně přilehlé Švábáku prasata, ve straně přilehlé Máji barevní spoluobčané, co tam skrytě klátí nezletilé barevné spoluobčanky, a taky bezďáci. Užijte si to. Místo detektorů na duchy si raději vemte repelent a koukejte pod nohy, ať nešlápnete o toho co tam zhusta nechávají psi, které si tam jejich majitelé přes den nechávají navolno běhat. Že ne? Kdo nevěří, ať tam běží.

 3. ahoj je to nesporně zajímavé téma, v každém případě než se tam vypravíte, nechte si ode mě vyložit karty, abyste věděli, jeslti se vrátíte domů v pořádku:)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button