Tribeč aneb mají i Slováci Bermudský trojúhelník?
Dnes potěšíme všechny naše slovenské fanoušky. Tak co jenom se to u Vás v tom Tribeči vlastně děje?
(předem se omlouvám, pokud v textu najdete nějaký špatně vyskloňovaný slovenský název)
Tribeč je lesnaté pohoří, které se nachází poblíž Nitry, Zlatého Moravce,Topolčan a Partizánske. Dlouhý čas to bylo jen obyčejné vyvýšené místečko, ale v roce 1929 se zde stala první podivuhodná událost. Byl podzim a místní lesník měl za úkol zkontrolovat revír. I když počasí venku moc nepřálo a byl prudký lijavec, muž svojí cestu velmi dobře znal. Proč to tedy bylo naposled, co byl spatřen živý? Nezranil se? Na stejnou otázku se ptali i místní obyvatelé, kteří se hned oblíbeného souseda vydali hledat. Pátrací akce trvaly dlouhé tři měsíce, ale byly bezúspěšné. Na celou věc se pomalu zapomnělo a i dnes tamější obyvatelé tvrdí, že mohlo jít jen o vymyšlené báchorky.
Další příběh vztahující se k Tribeči pochází z druhé světové války. Během níž se měl v lesích skrývat muž původem z Moravy. Údajně se zapletl se zákonem a tak bujný listový porost mu poskytoval dostatečnou ochranu. Dokonce si měl sám postavit menší dřevenou chatu s křížem a v ní začal hospodařit coby poustevník. Občas byl spatřen houbaři, když se chodil napít k nedaleké studánce. Někdy zašel do vesničky Velčice pro něco málo k jídlu, sám si však pěstoval brambory a žito. Jednoho dne mu bylo vesničany nabídnuto, zda by jim nepomohl sázet stromy. On souhlasil a několik dnů docházel do vesničky pravidelně. Po dosázení však jakoby se po něm náhle slehla zem. Šuškalo se, zda nebyl přepaden. Poustevník byl sice velmi nedůvěřivý a do svého obydlí pouštěl jenom dřevorubce, i tak ho jednou v zimě kdosi vykradl. Odnesl mu tenkrát všechny zásoby jídla na zimu. Muže to pochopitelně naštvalo a bílým vápnem napsal na stranu své chalupy: „Keď ste mi všetko zjedli, zjedzte aj mňa!“ Stál za poustevníkovým zmizením dotyčný zloděj? Vesničané a myslivci posléze prošli několikrát les, ale nenašel se ani pohřešovaný ani jeho tělo.
Další zmizení se objevilo záhy. Osmnáctiletá Mária si měla přes Tribeč zkrátit cestu k příbuzným do Zlatna. Na místo určení však nikdy nedorazila. A v roce 1934 se na stejném místě vypařil i pracovník kamenolomu Ján Murgaš. Ten tudy kráčel se svým společníkem Titem Szoradim. Právě druhý jmenovaný byl svědkem, jak (dle své výpovědi) Ján spadl do jakési podivné černé díry. Tento případ je dokonce zapsaný i v nitranské matrice Jediný svědek Tito je však už několik let v pánu.
Mohla tatáž černá díra za události, které se udály v roce 1939? V tento čas pracoval v Baťovanech Walter Fischer. Domov měl daleko a tak zde pobýval na dělnické ubytovně. Byla zima a on se rozhodl zkrátit si volný den menší procházkou na nedaleký Černý Hrad. Ráno časně vstal, zamával vrátnému a od té doby jakoby se po něm slehla zem. Pár dní nato dostala zprávu o zmizení Walterova žena. Ta se s tím nechtěla smířit a na její četné žádosti se nakonec rozběhlo velké pátrání. Bohužel se Walter nenašel. Uběhlo půl roku a na četnickou stanici v Zlatých Moravcích přišlo hlášení, že jeden z vesničanů objevil podivně zraněného muže. Četníci na místo ihned poslali své lidi. Shodou okolností byl jeden z nich aktérem dávno uplynulé patrácí akce a v muži poznal dělníka Fischera. Walter byl v bezvědomí, na těle měl krvavé šrámy a podivně vyhlížející popáleniny. Ihned byl převezen do nemocnice. Tribečské pohoří však jakoby chtělo, aby jeho tajemství nebylo nikdy prozrazeno. Když se Walter trošku zotavil, na uplynulé události si vůbec nepamatoval. Občas nesrozumitelně mumlal a tak konec života strávil v ústavu pro duševně nemocné.
Podivné případy se však stávají i dnes. V malé obci Skýcov žil v devadesátých letech postarší Čech. Měl malý domek na okraji dědiny a užíval si klid. Jednoho dne mu listonoška nesla důchod a našla zamčený dům bez majitele. Ihned to nahlásila. Policisté pak našli domek zamčený zevnitř a nikde ani památky po cizím vniknutí. Došla si snad tribečská hrůza pro stařečka rovnou domů?
V podobném časovém údobí se zase o pár kilometrů dál našlo zcela opuštěné auto, jejimiž majiteli měli být manželé Belanovičovi. Oni ani jejich těla se nikdy nenašly. A pár let nato se našlo další opuštěné auto – tentokrát luxusní BMW. Při nálezu z auta hrálo rádio a na sedačce se válely doklady na jméno Jan Šala a obálka s milionem korun v různých měnách. Šala je dodnes na seznamu dlouhodobě hledaných osob.Nejnovější případ se datuje k roku 2012. Obyvatel Žirany se měl vydat na hřiby a dodnes se domů nevrátil.
Stojí za mizením osob nějaká tajemná síla, či Tribeč je vysoce energetické místo, kde se objevují černé díry a neštastníky vtahují do neznámých světů? A co ty podivné popáleniny, které měl na těle Walter Fischer? Střeží slovenský bermudský trojúhelník snad nějaký přízračný strážce? Mnozí říkají, že mnoho z výše zmíněného jsou jen fámy podporující strach z daného místa. Ale co když to jsou jen slova „zasvěcených“? Pravdu zná pouze a jenom Tribeč.
Bola som neďaleko a môžem povedať že to miesto má strašne divnú atmosféru. Aj ľudia z Partizánskeho videli nad tými lesmi nejaké divne objekty.
Tríbeč je super miesto. Je tam vysoký výskyt energeticky veľmi aktívnych kopcov špicatého tvaru s kremenca a abnormálna hustota archeologických objektov ešte z časov pred Kristom. Geologické zloženie kopcov úzko súvisí s prastarými kultúrami.
Ja maximálne využívam pozitívny potenciál tých kopcov pre svoj spirituálny rozvoj. Vnímam to ako veľký dar, že to mám tak blízko. V živote sa mi udialo veľa pozitívnych vecí.
Zážitkov medzi nebom zemou nie je málo.
Snažím sa tiež telepaticky prepájať s ľuďmi z minulosti, ktorí na tých miestach robili šamanské rituáli na vrcholkoch kopcov.
V minulosti cirkevní panovníci zneužili obrovskú energetickú moc tých silových miest na šírenie politickej moci cirkvi ako napr. hrady Gýmeš, Michalov Vrch, Hrušov.
Odporúčam navštíviť hrad Hrušov – pôjdete po tej ceste kde sa stratil ten človek s BMW – pôjdete cez Skýcov – sú tam veľmi pozitívne a silné energie – super zážitok 😀
Mluvíš nesmysly a je jen otázka, zda tady blbneš jen ostatní nebo snad lžeš i sám sobě. Největší sranda na tom všem je, že všichni hovoří o nějakých záhadách a energiích na Tribeči až po vydání Karikovy knihy v roce 2017, žádné dřívější údaje nikdo nikde nenajde. Vlastně ano, jeden a jediný jo, který si Karika před vydáním knihy geniálně sám vytvořil, pod přezdívkou Howard. Takže shrnuto, Karika geniální nápad, kterým oblbl spoustu lidí, kteří si neumí dát dohromady jedna plus jedna. Bohužel takových je čím dál více – kvalita školství, výsledky voleb, profesní život. Ale samozřejmě nyní bude na Tribeč cestovat spousta lidí, kteří dříve či později Karikovu blamáž odhalí, nicméně svůj účel ve své době splnila.
S tou Tribečskou záhadou to nebude až tak horké. Podle mně jde jen o uměle nafouknutou bublinu. Turisté tam stále chodí, houbaři také, jsou tam oficiální turistické trasy a nic extra paranormálního se tam neděje. Spíše naopak. Ti co tam byli, si svůj výlet velmi pochvalují. A Karika? Ten to sám nafukuje kvůli vlastní prestiži a nic víc. Příběh samotný není až tak excelentní, jak se uvádí, je uměle natahován a stává se tím nudným než se čtenář po čtyřech stránkách vůbec dozví, co se zrovna událo. Prodlužovaná a často bezvýznamná vulgární diskuze, aby děj byl objemným je pro samotný příběh úplně zničující. Jinak románová myšlenka je zajímavá, ale styl psaní ji pohřbil. Palec dolů ! Mohlo to být napsáno mnohem lépe a čtivěji.
Pleteš se. Jedno takové místo je i na Moravě, ale nebudu Vám psát kde. Jestli chceš zažít něco spánkovou paralýzu okořeněnou o jiné vnímání času máš možnost tam na jednom nejmenovaném místě v Tribeči přespat. Jinak si zkus tipnout na které cestě na Slovensku dochází historicky k největšímu počtu smrtelných dopravních nehod. Silnice 65 a zrovna úsek který vede vedle Tribeče…
Ano, ale odehrává se to jen v tvé hlavě, tzn. druhý se tam vyspí normálně, ale ty budeš mít paranoie kdekoli, kde ti někdo řekne, že je něco paranormálního, prostě slabší a vychýlený jedinec.