Záhadná místa

Česká hájenka, ve které číhá zlo

Patříte mezi ty odvážlivce, které paranormální jevy a nevysvětlitelno z nějakého důvodu prostě přitahuje? Rádi objevujete skrytá místa, na kterých se stala neštěstí, vraždy či se tam dodnes objevují nevysvětlitelné postavy, které ostatní považují za duchy? V tom případě byste měli určitě navštívit hájenku, kde se to duchy jenom hemží!

Kam vyrazit?

Obec Výšinka, kde se nachází mystická hájovna č. 160, leží u hlavní silnice mezi Jaroměří a Trutnovem. Často se zde sjíždějí ezoterikové, lovci duchů, psychotronici či pouze ti nadšenci, které mystično přitahuje jako magnet. Nicméně, místní obyvatelé se této hájence vyhýbají velkým obloukem – a rozhodně ví proč.

Room Window Shine Light Glow Dark Room Dark

Proč je místo tak tajemné?

Již v 50. letech se v tomto domě stala šestinásobná vražda, kterou měla na svědomí psychicky labilní žena. Kolují též pověry, že zde vražedně řádili nacisté, kteří pozabíjeli celou rodinu, jež v té době v hájovně bydlela. Nicméně, existuje ještě třetí legenda a ta vypovídá o majiteli hájenky, jež byl po své přirozené smrti pohřben nedaleko domu. Hájenka po jeho smrti zchátrala a noví majitelé si zde postavili dům nový – a to přesně na místě, kde ležel hajného hrob.

Ať už je pravda jakákoli, „něco“ z toho má určitě na svědomí levitující věci, které létají vzduchem prostě jen tak, nehledě na to, zda se v místnosti zrovna někdo nachází nebo ne. Tajemný duch nejspíše není příliš pořádkumilovný, jelikož často rozhazuje uklizené nádobí, otáčí hrníčky dnem vzhůru či naopak.

Místní obyvatelé vám potvrdí, že z hájovny je každou noc mezi první a druhou hodinou slyšet zvuk klapotajících dřeváků, které doprovází záhadné a nejasné světlo. Odvážlivci, kteří se odhodlali do domu vstoupit popisují, jak cítili mrazivý, stísněný, a hlavně umrlčí pocit. K hájovně patří také kamenný kříž, který se samovolně ohýbá směrem k domu. Mnozí si tento fakt vysvětlují přítomností předchozího majitele.

Až příště pojedete do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem – zkuste si udělat malou přestávku a přesvědčte se sami, zda se jedná pouze o fámy či se s hajným opravdu „setkáte“.

 

Related Articles

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button