Opravdové příběhy

Děsivá místa za velikou louží – 1. část

Nevěříte na duchy? Nemusíte. Někteří z nás by ale dali ruku do ohně, za to, že je slyšeli, nebo viděli. Vícekrát. A nejen oni – ale třeba jejich předci, nebo přátelé. Nevěříte? Nemusíte věřit, ale pojďte si poslechnout svědectví. Ve Spojených státech amerických je několik míst, kde byly zvláštní, záhadné jevy opakovaně pozorovány. Mnoho lidí by přísahalo, že se s duchy setkali. Pojďme se tam podívat. Třeba pak změníte názor.

Sanatorium Waverly Hills v Kentucky

Tato pochmurná budova jakoby vypadla z hororů o vraždících šílencích. Zámeček se dvěma křídly byl postaven v roce 1910 a původně sloužil k léčbě nemocných tuberkulózou. Tehdejší „bílý mor“ pustošil zemi a v sanatoriu se údajně prováděly léčebné experimenty, které mnoho pacientů nepřežilo. Ponurá historie této budovy pokračovala. Od šedesátých let se sanatorium stalo geriatrickým zařízením, kromě toho se zde léčili i psychicky nemocní lidé. Na těchto pacientech se prováděly tehdy nezákonné pokusy s elektrošoky, které opět mnoho z nich nepřežilo. Sanatorium bylo pak uzavřeno, ale přesto mnoho lidí, kteří často kolem budovy procházelo slyšelo z budovy zvláštní výkřiky, volání. Těch svědectví bylo tolik, že do sanatoria začali jezdit lovci duchů. Přišli se zde na své, neboť mohli svědectví kolemjdoucích potvrdit. Výkřiky, hlasy, ale i kroky zaznamenalo mnoho z nich. Možná řeknete, že lovci duchů to mají v popisu práce. Jak ale vysvětlíme to, že mnoho „normálních“ lidí vidělo opakovaně v témže okně dvě ženské siluety? Byl to pokoj číslo 502. V tomto pokoji se tehdy léčily dvě psychicky nemocné sestry – jedna z nich skočila z okna a druhá se oběsila.

Město Savannah, stát Georgia

Toto město je údajně jedním z nejstrašidelnějších měst v USA. Ve více domech zde byly popsány záhadné úkazy – od lidí, kteří spolu nebyli nikterak spojeni a neznali se. Jejich svědectví jsou tedy naprosto nezávislá, ale v mnoha bodech se shodují. Stejně vypovídají, že se v domech ozývají neznámé hlasy, pohybuje se nábytek, ozývají se rány. V jednom z domů, který byl postaven v roce 1797 žilo více jak 26 rodin – všichni zažili to samé – hlasy, zvuky, děsivý lomoz. Žádná rodina zde nevydržela – všichni se po čase odstěhovali, až dům zůstal prázdný. Je ovšem otázka, jestli je skutečně prázdný.

Díky filmu Roberta Zemeckise Forrest Gump je asi nejznámějším strašidelným domem dům obchodníka Sorrela Wedda. Ve filmu se totiž tento krásný dům ve viktoriánském slohu několikrát objevil. Svědci tvrdí, že v něm bývá slyšet ženský pláč, ačkoliv tam již nikdo dávno nebydlí. Před mnoha a mnoha lety z okna tohoto domu vyskočila manželka obchodníka Sorrela, po té, co zjistila, že jí je manžel nevěrný. Zda ji Zemeckisův štáb při natáčení také slyšel, však není nikde potvrzeno.

V tomto městě se však udály zvláštní jevy i na místním hřbitově. V roce 1889 zde byl pochován tehdy 6tiletý chlapec Gracie Watson, který zemřel na pneumonii. Na jeho hrobě se podle svědků pohybuje soška a poblíž bývá slyšet dětský pláč, ale i smích.

Whaleyho dům v San Diegu, stát Kalifornie

Tento dům je postaven na místě, kde byl původně hřbitov a šibenice. V roce 1852 zde byl oběšen Yankee Jim, zločinec, jehož poprava se odehrála za poněkud dramatických okolností. Jimův vozík, na kterém při oběšení stál a který mě být odsunut, aby mohl být akt oběšení dokonán jako by se stále vracel pod odsouzencovy nohy. Někdo tvrdí, že to bylo proto, že Jim byl nevinný, jiní, že proto, zločinec byl velmi statný a silný muž, který do dokázal vozík nohama posunout, i když docílil pouze toho, že jeho smrt udušením byla pomalá a zdlouhavá.

Ačkoliv tehdejší obchodník Thomas Whaley byl svědkem této dramatické popravy, nezabránilo mu to v tom, aby tento šibeniční pozemek koupil a a v roce 1857 si tam postavil honosný dům. Jen o několik týdnů později, kdy se tam se svou rodinou a psem nastěhoval, byly slyšet po domě těžké kroky – jakoby tam chodil urostlý muž. Jejich pes při těch zvucích vyděšeně kňučel. Přesto, že obchodníkova rodina chtěla dům opustit, Whaley to nedovolil a jeho žena i on v domě dožili. Prodali ho až jejich děti, dům  sloužil pak postupně jako sklad, soudní dům, dokonce jako taneční a kulečníkový sál, nakonec byl v roce 1960 přebudován na muzeum. Ale ať byl čímkoliv, během jeho existence se našlo více jako 100 svědků, kteří v domě slyšely těžké kroky, zvuky a pár jedinců by odpřisáhlo, že viděllo ducha Yankeeho Jima i obchodníka Waleye, jeho ženy, dokonce i psa.

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button