Duchové a bytosti

Voodoo – silná magie či kruté náboženství?

Každý kněz má naprosto jiný postoj k těmto praktikám. Kmen slova – „vodun“, ze kterého je slovo tvořeno znamená „božstvo“ nebo také „modla“.

Jak a kdy voodoo vzniklo?

Odhaduje se, že tato praktika se „zrodila“ již 15 tisíc let před naším letopočtem v Africe mezi tehdejšími otroky faraonů a králů. V té době se lid z kmene Yoruba vydal na dlouhou cestu z Egypta přímo do středu Afriky. Zde sídlil kmen zvaný „Nok“. Obě tyhle kultury se spojily do jedné a usadily se ve svatém městě Ile-Ife, jež bylo v té době považováno za svaté. A právě zde se začala tato mnohdy označována „temná magie“ rozvíjet.

Co je voodoo bílá magie?

Tahle magie je vždy propojena s duchy a s jinými božstvy. Kontakt s nimi provádí kněz vždy v transu, přičemž vždy musí existovat jistá oběť, která se položí božstvu na oltář. Často jsou tyhle procesy označovány za negativní či dokonce ďábelské – není to ale pravda. Voodoo bílá magie již dokázala prostřednictvím léčebných rituálů vyléčit, a hlavně zachránit spoustu životů. Pokud je tato magie použita správně, dokáže přinést do života štěstí, úspěch, a dokonce i zdraví a hlavně – zbavit všech negativních energií.

Voodoo božstvo

V první řadě je třeba definovat, že neexistuje žádné rozdělení na křesťanské, andělské či démonské bohy. Uctívané bytosti se dělí pouze na „loa Rada“ a „loa Petro“.

Božstvo Loa Rada

Staralo se o pravidla světa, jeho stvoření a udržitelnost. Řadí se k nim Bůh lesa Loco, Bůh moře Agwé a Bohyně krásy Erzulie.

Božstvo Loa Petro

Jedná se o temnou stranu této magie – božstvo, které jej tvoří je démonické a dokáže přivolat neskutečné zlo. Dokázali spojit africké magické tradice a kulty indiánských kmenů z Haiti. Pokud se někdo rozhodne, pro přivolání loa Petro, musí počítat s poškozením jak těla, tak i duše.

Jak se říká – pokud nemáte s touto magií zkušenosti – doma to nezkoušejte!

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button