Záhadná místa

Proč z nebe prší žáby a ryby?

Krásný slunečný den. Nebe modré jako vodní hladina. Zničehonic se však přihnaly masivní černé mraky, které provázelo silné hromobití a velmi silný vítr. Nespadla však ani kapka deště. Po deseti minutách bouře utichla, mraky odpluly, vítr se utišil. Obloha zase klidná, jako by se nic bylo nestalo. Avšak zničehonic z nebe začaly padat stovky malých žabek.

Bermudský trojúhelník na obloze

Americký výzkumník Charles Fort byl přesvědčen, že v horních vrstvách atmosféry existuje jakési „Sargasové moře“. Na druhé straně tohoto moře existuje jiná země, která se čas od času prolne s naším světem. Je to země neznámých forem hmoty, která je domovem podivných stvoření. Fort byl zastáncem myšlenky paralelní reality. Žil v 19. století a pečlivě zaznamenával zvláštní jevy, například žáby a ryby padající z nebe na místech, kde široko daleko nebyl ani malý rybníček. A i kdyby byl, jak by se tito tvorové dostali na oblohu? Padali tedy z jiného světa? Je pravda, že těchto případů bylo zaznamenáno desítky a to již mnohem dříve, ale i mnohem později, než v letech, kdy Charles Fort (1874-1932) pobýval na tomto světě.

Pády žab a ryb z nebe

Září 1666 – Anglie, městečko Kent. Stovky leklých ryb různých druhů a velikostí byly nalezeny na poli, ačkoliv širiko daleko se nenacházela žádná vodní hladina. Ryby nejevily ale žádné známky rozkladu, „napršely“ čerstvé.

Říjen 1683 Anglie, město Norfolk. Stovky a stovky žab napadalo na toto město, přičemž hodně z nich ji přežilo a obyvatelům trvalo několik dní, než se jim podařilo žab se zbavit.

Září 1804 – Francie, Toulouse. Z čistého nebe napršely Francouzům žabky, které vypadaly jako zmrzlé. Není známo, zda to „žabožrouti“ přivítali, ale jistě byli překvapeni stejně jako Angličané.

Červenec 1897- Amerika, vesnice Leeds. Tady silně pršelo, ale spolu s deštěm padaly na zem i nezvyklé bílé žáby. Ty dopadly na rozloze přibližně deset metrů čtverečních a naprostá většina z nich byla živá.

Září 1922, Francie, Brignoles. Nad vesnicí se prohnala silná bouře s tornádem. Když odezněla, ještě dva dny po té padaly z nebe malé žáby, i když v menším množství.

Leden 1973, Amerika, Arkansas. Zničehonic se objevila silná bouřka, opět doprovázena deštěm žab.

Toť několik příkladů. Tyto úkazy se objevují i ve 20 století, dokonce poslední zaznamenaný úkaz se údajně stal v roce 2011. Z nebe prší nejen žáby a ryby, ale i pulci, nebo zmije, dokonce krysy. Charles Fort by byl jistě nadšen z dalších nevysvětlitelných úkazů, ale vědci mají mnohem prozaičtější vysvětlení, než je existence paralelního světa. Podle nich má na svědomí „zvířecí déšť“ sama příroda. Silný vítr, mnohdy tornáda jsou schopna zvířata vtáhnout, vynést na oblohu, přenést je i stovky kilometrů daleko, kde posléze spadnou. Proč jsou to však třeba bílé žáby, to už vědci nevysvětlí.

 

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button