Vyvolávání duchů

Proč si nehrát se spiritistickou tabulkou?

Spiritistické tabulky jsou používány od pradávna. Všichni, kteří chtěli, nebo spíše měli dar komunikovat s oním světem je používali, podobně jako věštící karty, či jiné nástroje věštění.

Pomocí tabulky zjišťovali, jaké má tazatel myšlenky, zda dokáže navázat kontakt s danou osobou na „onom“ světě, kdo a co s ním rezonuje. S pomocí tabulek se vyvolávali duše zemřelých.

Kdo házel kameny Connecticutu?

V roce 2004 oslovil mladý pár odborníka na paranormální jevy s žádostí o pomoc.

Po pár týdnech, kdy se manželé nastěhovali starého domu ve státě Connecticut v USA a začali ho rekonstruovat, se setkali se záhadným a nanejvýš nepříjemným jevem. Jejich dům byl několikrát „bombardován“ kameny.

Odborník s nimi obešel dům a zjistil, že dřevěné obložení domu je na mnoha místech prasklé, či naštíplé. Kolem domu se povalovalo nesčetně kamenů, které tam předtím nebyli. Manželé ho informovali, že kameny létají v noci. Buší do obložení domu, na střeše, dokonce jeden vlétl do okna obývacího pokoje a roztříštil sklo. Manžel několikrát vyběhl před dům s baterkou, ale nikdy nikoho neviděl. Ano přivolaní policisté nenašli vůbec žádné stopy po pachateli. Zvláštní bylo, že když náhodně zvedli několik kamenů, které tu noc „přilétli“ odnikud, byly teplé.

Hra se spiritistickou tabulkou

Manželé se pak přiznali, že po nastěhování do domu našli na půdě spiritistickou tabulku, se kterou si několikrát po večerech hráli a snažili se vyvolat duchy. Kladli destičce i otázky a oba byli velmi překvapeni, když se destička s tužkou začala pohybovat a napsala slovo „VYPADNĚTE“. Oba se pak navzájem obviňovali, že si ten druhý dělá legraci a nějakým způsobem slovo napsal. Odborník na paranormální jevy se ale již dříve setkal s případy, kdy se po předchozím používání spiritistické tabulky „laiky“ začali dít záhadné a podivné věci.

Vyvolání poltergeista

V tomto případě byl přesvědčen, že se mladým manželům podařilo vyvolat poltergeista. Podle vědce tabulka opravdu otevírá brány do jiného světa a i těm, kteří s ní tzv. neumí odborně zacházet, se může podařit bránu otevřít. Toto byl již jeho třetí případ, kdy se podařilo vyvolat poltergeista. Opakované házení kamenů donutilo majitele domu odstěhovat se. Noví majitelé pak žádné zvláštní jevy již nezaznamenali.

Co nebo kdo je vlastně poltergeist

Tímto slovem je pojmenován paranormální jev, kdy se v domě mohou pohybovat samovolně předměty – bývá převracen nábytek, majitelé domácnosti nacházejí rozbité talíře, či vázy, praskají žárovky, nebo se vznítí elektroinstalace, byť byla před nedávnem kontrolována elektrikářem a byla zcela bez závady. Někdy se ozývají hlučné rány, pro které opravdu nelze nalézt rozumné vysvětlení. Ani létající kameny nebyly výjimkou a všichni, kteří se s tímto jevem setkali, se shodli, že přiletivší kameny byly teplé.

Poltergeist obvykle člověku přímo neublíží, ale díky důsledků jeho negativním jevů, může dojít ke zranění – popáleninám, řezným ranám. Nic příjemného.

Najdete-li tedy někdy spiritistickou tabulku – raději si s ní bez odborného dohledu opravdu nehrajte!

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button