Sny, které se stanou skutečností

My všichni sníme. Každou noc. I když se ráno probudíme a nejsme si vědomi, že se nám něco zdálo, protože jsme vše beznadějně zapomněli. Někdy však zůstanou útržkové vzpomínky v naší paměti zachovány. Obvykle se to stává ve chvíli, kdy je naše snění blízko rannímu probuzení.

25.media.tumblr.com
25.media.tumblr.com

Vědci se domnívají, že sny jsou odrazem našich přání a obav. Pokud se něčeho opravdu obáváme, naše sny se promění v nepříjemné noční můry a kvalita našeho spánku značně klesá. Naopak po příjemných snech se probouzíme dobře naladěni. Někteří vědci se také domnívají, že vše, co ve snech vidíme jsme vlastně my. Takže pokud se ráno probudíme a náš sen byl o židli, tou židlí jste vlastně vy a vaše podvědomí vám tím něco sděluje.

Pro vědce nejzajímavější sny jsou však ty, které se podle klientů stanou skutečností. Ráno se probudíte, pamatujete si ze snu místo, na kterém jste nikdy nebyli. A pak se na stejném místě ocitnete za pár měsíců v reálu. Možná, že máte stejné, či podobné zkušenosti se sny. Já si pro vás připravila článek o pár snech lidí, kterým se proměnil ve skutečnost.

„Když jsem měla sen, že ke mně vlezla do pokoje oknem moje zemřelá babička, natáhla ke mně ruce a řekla pojď se mnou, byla celá v černým, úplně jsem se vyděsila a oznamovala jsem rodině, že asi umřu, protože jsem měla hrozný sen. Moje děti si poklepali na čelo. Neumřela jsem já, ale tenkrát zemřel táta a babička mi to dala vědět ve snu, stavila se pro mě, aby mě vzala na pohřeb se slovy „pojď se mnou“.

Po tatínkově smrti přišly i další sny, kterým jsem nerozuměla. Zdálo se mi například, že vidím dvě cesty vedle sebe. Já šla jednou z nich a proti mně po té druhé kráčela sestra. Minuly jsme se, ona mi zamávala, ale nezastavila se. Šla ke kostelu, za kterým byl hřbitov. Na začátku cesty, odkud jsem viděla sestru přicházet, rostla obrovská houba, velká jako keř. Kdyby mě tenkrát napadlo, že jde o zhoubný nádor a sestra mi mává na rozloučenou. Za deset měsíců zemřela. Možná, že kdybych ji hned popohnala k lékaři, dalo se ještě něco dělat. K lékaři se dostala až když už bylo pozdě a já ve snu viděla hrob a na něm nápis s jejím jménem. Konečně mi došlo, že sny nesmím podceňovat.“

„Jednoho večera se mi zdál dost děsivý sen. Byl jsem venku a jen tak se procházel. V tom jsem uviděl postavu, která zdálky připomínala mého bratra. Pomalu jsem se přibližoval, ta osoba stála zády ke mě a nevěděla, že k ní jdu. Čím jsem byl blíž, tím víc mi bylo jasné, že se opravdu jedná o mého bratra. Poklepal jsem mu na rameno a s úsměvem ho chtěl pozdravit. Když se otočil, měl kamenný výraz a z hlavy mu tekl proud krve. Dost mě to vyděsilo. Druhý den v noci se můj bratr vyboural na motorce.“

„Když jsem své dceři oznámila, že se nejspíš těhotná, koukala na mě jako na blbce. V noci se mi zdál sen o tom, že mi po posteli skáče malý klučina. Mě bylo přes padesát, takže pravděpodobnost, že by dítě bylo moje, už byla značně nereálná. Proto mě napadla má dcera. Ta mi opravdu za tři týdny oznámila, že nedostala menstruaci a že test ji vyšel pozitivní. Za devět měsíců se ji narodil krásný, zdravý chlapeček.“

A co vy? Máte nějaké zkušenosti s těmito sny?

3 komentáře: „Sny, které se stanou skutečností

 • 5. 8. 2018 (7:25)
  Permalink

  Ahoj,jsem Petr ,mám od mala živé sny ,které se stávají skutečností,jen nikdy nevím čas kdy se to stane .po probuzení vždy cítím že sen byl až moc skutečný,pak se mi za pár minut vymaže z hlavy a vrátí se když se stává skutečností.nikdy jsem tomu nedokázal zabránit .chtěl bych se s tím naučit pracovat pokud je to možné .můžete mě nějak nasměrovat kde se o tom dozvědět víc ? Děkuji Petr

  Reagovat
  • 13. 3. 2019 (15:46)
   Permalink

   Taky se mi zdají sny, které jsou provázeny silným pocitem a vím že něco znamenají… Vím že se něco stane… Ta vizualni stránka je nápověda k tomu co se má stát a pocitu že se něco stane jsem plnej, takové přesvědčení, jistota že to vím… Stalo se mi to už několikrát… Někdy jsem věděl co to znamená, někdy jsem to pochopil až po té co se to stalo….

   Reagovat
 • 19. 7. 2019 (19:47)
  Permalink

  Ahoj, mi se zase zdají sny o osobě, které jsem nikdy neviděl, takže jsem těm šňůra moc nepřikladal žádnou váhu. A potom většinu z nich potkám při určitých situacích a mam pocit, že už jsem je viděl… Nejspíš jsem je musel vidět v těch snech, jinak si nedokažu vysvětlit kde jsem je viděl.. Když se nejedna o osobnosti veřejně známé. Od te doby si kladu otazku jestli je možné vidět někoho koho ještě neznam, s poté se snim seznamim v reálným světě.. Nebo jen ho uvidim prostě.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.