Zajímavosti

Sny, které se stanou skutečností

My všichni sníme. Každou noc. I když se ráno probudíme a nejsme si vědomi, že se nám něco zdálo, protože jsme vše beznadějně zapomněli. Někdy však zůstanou útržkové vzpomínky v naší paměti zachovány. Obvykle se to stává ve chvíli, kdy je naše snění blízko rannímu probuzení.

25.media.tumblr.com
25.media.tumblr.com

Vědci se domnívají, že sny jsou odrazem našich přání a obav. Pokud se něčeho opravdu obáváme, naše sny se promění v nepříjemné noční můry a kvalita našeho spánku značně klesá. Naopak po příjemných snech se probouzíme dobře naladěni. Někteří vědci se také domnívají, že vše, co ve snech vidíme jsme vlastně my. Takže pokud se ráno probudíme a náš sen byl o židli, tou židlí jste vlastně vy a vaše podvědomí vám tím něco sděluje.

Pro vědce nejzajímavější sny jsou však ty, které se podle klientů stanou skutečností. Ráno se probudíte, pamatujete si ze snu místo, na kterém jste nikdy nebyli. A pak se na stejném místě ocitnete za pár měsíců v reálu. Možná, že máte stejné, či podobné zkušenosti se sny. Já si pro vás připravila článek o pár snech lidí, kterým se proměnil ve skutečnost.

„Když jsem měla sen, že ke mně vlezla do pokoje oknem moje zemřelá babička, natáhla ke mně ruce a řekla pojď se mnou, byla celá v černým, úplně jsem se vyděsila a oznamovala jsem rodině, že asi umřu, protože jsem měla hrozný sen. Moje děti si poklepali na čelo. Neumřela jsem já, ale tenkrát zemřel táta a babička mi to dala vědět ve snu, stavila se pro mě, aby mě vzala na pohřeb se slovy „pojď se mnou“.

Po tatínkově smrti přišly i další sny, kterým jsem nerozuměla. Zdálo se mi například, že vidím dvě cesty vedle sebe. Já šla jednou z nich a proti mně po té druhé kráčela sestra. Minuly jsme se, ona mi zamávala, ale nezastavila se. Šla ke kostelu, za kterým byl hřbitov. Na začátku cesty, odkud jsem viděla sestru přicházet, rostla obrovská houba, velká jako keř. Kdyby mě tenkrát napadlo, že jde o zhoubný nádor a sestra mi mává na rozloučenou. Za deset měsíců zemřela. Možná, že kdybych ji hned popohnala k lékaři, dalo se ještě něco dělat. K lékaři se dostala až když už bylo pozdě a já ve snu viděla hrob a na něm nápis s jejím jménem. Konečně mi došlo, že sny nesmím podceňovat.“

„Jednoho večera se mi zdál dost děsivý sen. Byl jsem venku a jen tak se procházel. V tom jsem uviděl postavu, která zdálky připomínala mého bratra. Pomalu jsem se přibližoval, ta osoba stála zády ke mě a nevěděla, že k ní jdu. Čím jsem byl blíž, tím víc mi bylo jasné, že se opravdu jedná o mého bratra. Poklepal jsem mu na rameno a s úsměvem ho chtěl pozdravit. Když se otočil, měl kamenný výraz a z hlavy mu tekl proud krve. Dost mě to vyděsilo. Druhý den v noci se můj bratr vyboural na motorce.“

„Když jsem své dceři oznámila, že se nejspíš těhotná, koukala na mě jako na blbce. V noci se mi zdál sen o tom, že mi po posteli skáče malý klučina. Mě bylo přes padesát, takže pravděpodobnost, že by dítě bylo moje, už byla značně nereálná. Proto mě napadla má dcera. Ta mi opravdu za tři týdny oznámila, že nedostala menstruaci a že test ji vyšel pozitivní. Za devět měsíců se ji narodil krásný, zdravý chlapeček.“

A co vy? Máte nějaké zkušenosti s těmito sny?

Related Articles

7 Comments

 1. Ahoj,jsem Petr ,mám od mala živé sny ,které se stávají skutečností,jen nikdy nevím čas kdy se to stane .po probuzení vždy cítím že sen byl až moc skutečný,pak se mi za pár minut vymaže z hlavy a vrátí se když se stává skutečností.nikdy jsem tomu nedokázal zabránit .chtěl bych se s tím naučit pracovat pokud je to možné .můžete mě nějak nasměrovat kde se o tom dozvědět víc ? Děkuji Petr

  1. Taky se mi zdají sny, které jsou provázeny silným pocitem a vím že něco znamenají… Vím že se něco stane… Ta vizualni stránka je nápověda k tomu co se má stát a pocitu že se něco stane jsem plnej, takové přesvědčení, jistota že to vím… Stalo se mi to už několikrát… Někdy jsem věděl co to znamená, někdy jsem to pochopil až po té co se to stalo….

 2. Ahoj, mi se zase zdají sny o osobě, které jsem nikdy neviděl, takže jsem těm šňůra moc nepřikladal žádnou váhu. A potom většinu z nich potkám při určitých situacích a mam pocit, že už jsem je viděl… Nejspíš jsem je musel vidět v těch snech, jinak si nedokažu vysvětlit kde jsem je viděl.. Když se nejedna o osobnosti veřejně známé. Od te doby si kladu otazku jestli je možné vidět někoho koho ještě neznam, s poté se snim seznamim v reálným světě.. Nebo jen ho uvidim prostě.

 3. ahoj, mně se občas stane že se mi vyjeví nějaký zlomek sekundy a zhruba o rok později se to stane

 4. Ahoj před dvouma rokama jsem zažívala strašně krásný chvíle ten kluk nebyl úplně psychicky ok měl dvě osobnosti ale to tu nebudu vypisovat prostě od tý doby co jsme se přestali vídat se mi zdají sny strašně živý vůbec je nechápu ale probouzim se strašně šťastná ten sen mi přijde jako nějaký příběh zezačátku jsme se potkali na nádraží a obejmuli se brecela jsem a pevně ho držela najednou jsem se probudila a pak další noc se mi zdálo zase o tom že jsem koukala do telefonu a psala jsem si sním napsal mi ať dorazim k jeho práci tak jsem tam přišla vzal mě za ruku a objevili se poblíž místa kde jsme se často vídali tam mi říkal jak by semnou strašně chtěl bejt ale ze nedokáže přesvědčit tu druhou osobnost co má v sobě a že musíme vstoupit do jeho myšlenek aby jsme spolu byli ale nejdřív musí něco zaridit šli jsme k uličce kde začínala tma a já se probudila mám pořad pocit že se vrátí a je pořad silnější nedokážu to ovlivnit i když chci předešlé sny si bohužel nepamatuju ale pokaždé na sebe navazují
  A každým dnem mi dávají větší a větší pocit že se vrátí zní to jako bych byla blba a divna ale potřebovala jsem se vypsat

 5. Také mám živé sny. Když se prubudim tak si ten sen pamatuju. Např. ve snu jsem stala uz vedle dveří, byla jsem připravena do školy a já jsem si zapomněla telocvik tak jsem poprosila aby mi ho máma podala. Ona mi ho padala a já jsem poděkovala. A to samy se mi druhy den stalo doopravdy. Řekla jsem úplně ta samá slova, který jsem řekla ve snu. A já jsem si říkala “ale tohle uz se satalo” a pak jsem si uvědomila ze to předním byl jenom sen, který se splnil!!!

 6. Chtěla bych se tady také podělit o své sny. Neměla jsem takovéto sny vždy, ale čím jsem starší tím se mi častěji stává, že se mi něco zdá co si po probuzení pamatuji, ale po pár hodinách se to rozplyne jako mlha. Po několika dnech, měsících nebo i letech se stane přesně to co se mi zdálo a já dostanu silný pocit deja vu. Zvláštní na tom je, že nijak nemůžu to deja vu zastavit. Cokoliv co mě napadne udělat se mi najednou v hlavě přehraje jako video. Jako kdybych to už někdy udělala právě proto, že jsem chtěla zastavit deja vu.
  Staly se i jiné zvláštní sny jako třeba, že některé sny se mi opakují a někdy se opakují i dva dny za sebou. Ovšem místa ve snu nepoznávám a ani lidi ne. Pouze to vypadá jako kdybych byla v jiné realitě a žila jiný život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button