ObrázkyZajímavosti

11 šílených obrázků, které nakreslili schizofrenici

Schizofrenie je velice vážné duševní onemocnění, při kterém člověk trpí jak sluchovými, tak zrakovými halucinacemi, nedokáže se sociálně zařadit a nerozezná skutečnost od fantazie. Dostavují se také silné deprese, úzkosti a další psychické stavy. Kresby, které teď uvidíte, vytvořili právě takoví lidé. Přestože vás tyto kresby možná vyvedou z míry, autorům těchto děl pravděpodobně pomohly urovnat zmatek ve své hlavě. S velkou částí kreseb se pochlubili sami autoři, některé ale byly nalezeny v opuštěných psychiatrických léčebnách.

Schizofrenie 4

Schizofrenie 5

Schizofrenie 1

Schizofrenie 2

Schizofrenie 3

Schizofrenie 6

1 2Následující stránka

Related Articles

4 Comments

  1. Schizofrénia nieje rozdvojená osobnosť, nechápem, prečo si to toľko ľudí myslí. Je to chronické duševné ochorenie, ktoré sa prejavuje najmä poruchou myslenia, vnímania, emotivity a osobnosti.

    1. Veď to je vlastne tu aj napísané, citujem „vážné duševní onemocnění, při kterém člověk trpí jak sluchovými, tak zrakovými halucinacemi, nedokáže se sociálně zařadit a nerozezná skutečnost od fantazie.“ Nikde nieje napísané nič o rozdvojenej osobnosti. Neber(te) to tak že útočím, len som sa chcela zastať chudáka autora, ktorý mal narozdiel od väčšiny informácie správne

    2. Ale schizofrenie má jakožto jeden z příznaků něco podobného rozdvojené osobnosti. Jako rozdvojená osobnost se to neuvádí, protože to není úplně to samé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button