PARANORMALVrazi a psychopatiZáhadná místa

Fox Hollow farm

Farmy si mnozí z nás představují jako idylická místa, kde tamější obyvatele budí ráno kohout aby celý den starali o hospodářství a kravičky, pašíky či jiné zvířectvo. To vše za vůně usušené slámy a s chutí domácího mléka. Dnes si ukážeme, že takováto usedlost může mít do klidu hodně daleko.

allthingscrimeblog.com

Jestli čekáte, že Vás zprvu zavedu o několik set let nazpátek a budu Vám zde popisovat rozsáhlou historii stavby včetně toho, kolikrát se jí změnil majitel, tak jste na velkém omylu. Na počátku všeho je pouze jeden muž. Muž jménem Herb Baumeister, který spatřil světlo světa v roce 1947 v Indianapolisu. Pocházel ze čtyři dětí a po dobu jeho dětství byl zcela normální. Prvních problémů si jeho rodiče všimli, když Herb přišel do puberty. Začal se stranit lidí, doma pitval mrtvá zvířata a když byl ve škole, rád močil na učitelskou katedru. Nakonec mu byla diagnostikovaná schizofrenie, kterou ovšem nikdo neléčil.

Po dostudování v roce 1967 (jednou byl ze školy vyhozen) si mladý Baumeister začal hledat práci. Ovšem kvůli nedodržování pracovní morálky a poněkud výstřednímu chování vystřídá pracovních pozic hned několik.

Sedmdesátá léta začnou pro Herba poměrně slibně, ožení se a se svou ženou si pořídí tři děti. Jenže jeho otec už dál nemůže přehlížet podivné synovo chování  a zařídí mu mu menší pobyt na psychiatrii. S ním souhlasí i novopečená paní Baumeisterová. Po absolvování terapie Herb působí, jakoby vše už bylo v nejlepším pořádku. Dokonce si založí v rodném městě dva obchůdky.

hqdefault
youtube.com

Business jenom kvete a rodina je spokojená. V Herbově mysli se však inscenuje nebezpečný plán. Za vydělané peníze si rodina koupí rozlehou farmu Fox Hollow a postupně si jí renovuje. Dokonce si tam zřídí i místnost s velkým bazénem. Ten se později Herbovi totiž bude náramně hodit. Už nějakou dobu totiž vede tajný život. Coby Brian Smart navštěvuje místní gay bary a hojně si dopřává homosexuálních hrátek. Většinou se zaměřuje na stejný typ mužů, který si posléze tajně vodí k sobě na farmu a pořádá tam divoké večírky.

Herbova manželka si krátce nato všimne, že se její manžel změnil. Večery tráví bůhvíkde  a je čím dál víc náladovější. Dokonce selhává i jako obchodník. Netrvá dlouho a požádá o rozvod. Tou dobou se na tamější policii začínají objevovat první hlášení o pohřešovaných mladých mužích. Herbovo počínání dostává nový rozměr, jelikož se začne zajímat i o pornografii a BDSM praktiky, obzvláště o škrcení. Jeho večery tak vypadají asi následovně. V gay baru si vyhlédne oběť, tu pozve k sobě na farmu za účelem večírku a noční koupele v bazénu, mladíka opije nebo zdroguje, má s ním sex a poté ho uškrtí. Mrtvé tělo někdy obleče a v bizarních pozicích ho vyfotí. Nakonec ho na rozlehlém pozemku farmy* spálí nebo prostě jen uloží do mělkého hrobu.

* jako rozloha farmy se uvádí 73 000 m2

Než se konečně dostane do hledáčku policie, uplyne ještě mnoho vody v řece. Jako takový spouštěč poslouží hlášení návštěvníka jednoho gay baru. Tomu přijde divné, že mladíky, které si „Brian“ odvede, už dlouho neviděl. Po krátkém vyšetřování kriminalisté zjistí, že se jedná o Herba a tajně ho začnou sledovat. Rovněž vyslechnou i jeho ženu Julii a ta jim přislíbí spolupráci. Jakmile Herb odjede na několikadenní dovolenou, Julie zalarmuje muže zákona a ti kromě domovní prohlídky prověří i okolí farmy. Najdou se ostatky 11 mužů, ale pouze 8 se jich podaří identifikovat.

Baumeister nejspíš tuší, že mu hoří půda pod nohama a odjede do Kanady, kde se v jednom ontarijském parku zastřelí do hlavy. U sebe zanechá dopis na rozloučenou, v kterém jako důvod sebevraždy uvede rozpad manželství a krach obchodu. Píše se rok 1996.

melanicfawn.com

Policie díky smrti teď už usvědčeného pachatele, ovšem přijde na šokující zjištění. Kromě 11 mrtvol, které se najdou na pozemku farmy, jim nejspíš zemřel i dosud neznámý pachatel devíti neobjasněných vražd mladých mužů v Kanadě. Navíc jim Julie později vypoví, že Herb byl po dobu jejich manželství v Kanadě kvůli obchodu nejmíň stokrát. Ale opravdu tam byl pokaždé za účelem obchodního jednání a ne kvůli ukojení svých zvrhlých choutek ? A doopravdy známe přesný počet Baumeisterových obětí? Odpovědi na tyto otázky znal nejlépe asi jen samotný Herb. Nebo ne?

paranormalcultur.com

Posuňme se teď o několik let dál. Kauza Baumeisterova farma již pomalu vychladla. Julie se s dětmi dávno z Fox Hollow odstěhovala a stavba tak spadla pod správu jedné realitní kanceláře. Jednoho krásného dne jeli kolem autem manželé Rob a Vicky Gravesovi. Rozsáhlá farma v dobrém stavu v krásném a tichém prostředí lesů právě druhou jmenovanou přímo učarovala. Když se navíc přidal fakt, že je na prodej a za hodně výhodnou cenu, dali manželé hlavy dohromady a po rychlé rozmluvě a prohlídce vypsali přivolanému realitnímu makléři šek. Krátce nato se Gravesovi do nového domova nastěhovali a kromě zabydlování začali opravovat i drobné nedostatky způsobené dlouhou opuštěností objektu.

První podivnost, jaká se na znovuobydlené farmě odehrála, se udála za dne. Vicky zrovna zalévala květiny u okna, když spatřila, jak k lesnatému okraji lesa (na který měla výhled) jde nějaký muž v červeném tričku. První myšlenka byla, že se jedná o nějakého běžce, když se však na mladého muže podívala znovu, všimla si, že mu vůbec nejsou vidět nohy a vůbec, celá ta postava je jakoby z mlhy. To vše trvalo pár vteřin. Vicky byla vyděšená, vzala psa a spolu s manželem šli místo prozkoumat. Nenašli však nikoho a tak si řekli, že pokud to byl opravdu běžec, že jim nejspíš utekl.

Tato událost odstartovala celou řadu podivných jevů, které se na farmě dějí dodnes. Blikání světel, samozapínání a vypínání elektrických spotřebičů a zvuky kroků nemající vlastníka, to vše určitě nahání na osamocené farmě hrůzu. Ale přece jen se jedná o starou stavbu a tohle bude určitě způsobené věkem budovy.

Rob Graves pracoval v jednom autobazaru. Měl mladého kolegu Jeremyho, který zrovna sháněl nějaké levné bydlení. Jelikož farma byla veliká a navíc disponovala vybavenou přístavbou s vlastním vchodem, navrhl Rob Jeremymu, že může bydlet tam. Kolega s díky nabídku přijal a za pár dní se i svým psem ubytoval na farmě.

Jeremy seděl jednoho večera u televize, když uslyšel podivný zvuk, jakoby hlasy dvou lidí. Zprvu si myslel, že se jedná o Roba s Vicky, ale to byly ryze mužské hlasy a ten jeden jakoby sípal. Přikládal to však únavě z práce a nevěnoval tomu pozornost, i když jeho pes byl nervózní, štěkal a vrčel na jedno místo. Další podivné události na sebe nenechaly dlouho čekat,. Dva dny po prvním zážitku, už Jeremy pomalu usínal, když uslyšel hlasité kroky a následné zaklepání na hlavní dveře. ,,Je tam někdo?“ zeptal se, ale nepřišla mu žádná odpověď, jen bouchání na dveře bylo hlasitější. ,,Robe, Vicky, jste to vy?“ Zas bez odpovědi, dveře pod tíhou ran jen s podivem nevypadly z pantů. Pes štěkal jako pominutý. Vystrašený Jeremy vstal a chvíli přemýšlel, zda otevřít či nikoli. Rány nepřestávaly. Mladý muž vzal kliku a rychle otevřel dveře, za nimi však nikdo nebyl. Jeremy sešel schody a podíval se po okolí, několikrát zavolal, ale všude bylo ticho a klid. Vrátil se zpět do postele a stále notně vystrašený přemýšlel, zda o podivném zážitku říct Gravesovým. S obavou, že by ho měli za blázna od svého rozhodnutí upustil.

Od této „noční návštěvy“ opět uplynulo několik dní a situace nabrala na intenzitě. Celá farma spala, jen mladý prodavač opět sledoval televizi, náhle začalo problikávat světlo a v celé místnosti se rapidně ochladilo. Dosud klidný pes začal vrčet. Jeremy se snažil dělat, jakoby se nic nedělo, jen tišil psa, aby nevzbudil majitele. Najednou uslyšel z kuchyňky podivný hlasitý zvuk. Nedalo mu to a šel to zkontrolovat. Ve dřezu ležel velký porcovací nůž a na stěnách bylo vidět několik rýh. Zmocnila se ho panika. Najednou opět začaly hlasité rány na dveře, Jeremy věděl, že musí otevřít, jinak ten hluk nikdy neskončí. Opět vzal za kliku a dřevěné dveře s trhnutím otevřel. Hluk ustal, ale tentokrát se stalo něco, co ho přímo vyděsilo k smrti. V otevřených dveřích se náhle objevila přízračná silueta mladého muže v bílé košili, bylo vidět, že krvácí a sípavě prosil o pomoc. Jeremyho pes několikrát zaštěkal a vydal se přízraku naproti, ten jak se rychle objevil, tak i zmizel. Jeremy byl mrtvý strachy, ale věděl, že musí do tmy pro psa, jehož štěkot pomalu mizel v dáli. Takhle to dál nejde, musí to říct Robovi.

travelchannel.com

Jaké překvapení bylo, když mu Gravesovi řekli, že mu věří, že se jim stalo taky několik podivných věcí včetně zahlédnutí podivné osoby v červeném tričku. Prostě na  jejich farmě straší. Jeremy cítil alespoň nějakou úlevu, ale zároveň i strach. Aby snad přišel na jiné myšlenky, rozhodl se pozvat pár kamarádů a navrhl jim, že se můžou vykoupat v bazénu. Čtveřice mladíků souhlasila a za hodinu už si v bazénu házeli míčem. Samozřejmě došlo i na žertovné rvačky ve vodě. Jeremy během jedné ztratil brýle a musel se pro ně potopit. Když se vynořil z vody, jeho přátelé byli na druhém konci velikého bazénu a on náhle cítil, jak mu něčí studené prsty pomalu svírají krk. Věděl, že někdo za ním je a chce ho zabít. Ve smrtonosné vodě bojoval o život, dokud si jeho zběsilého počínání nevšimli kamarádi a nepřišli mu na pomoc. Útok náhle ustal. Jeremy byl otřesený, věděl, že se tomuhle musí učinit přítrž a jakmile se se známými rozloučil, rozhodl se učinit menší pokus.

Ve své přístavbě zhasl všechna světla a všechny spotřebiče vypnul z elektřiny. Zapnul nahrávání diktafonu a začal pokládat jednoduché otázky. Cítil, že v místnosti není rozhodně sám a to se mu potvrdilo i při pozdějším pouštění audiozáznamu. Uslyšel na něm mužský hlas, který říká „ten ženatý“. Jeremy věděl, že musí co nejdříve zjistit vše o této stavbě. A tak opět přivedl krvavou kauzu Fox Hollow zpět k životu. Zjistil všechno zvrhlostech, které se tu děly, dokonce věděl přesná místa nálezů ostatků mrtvých těl. Pečlivě si prošel i údaje o obětech a jaké bylo jeho překvapení, když mezi nimi byl i přízračný mladík, kterého sám viděl na vlastní oči. Co však bylo podivné, že žádný ze zavražděných nebyl ženatý. Poté však ještě jednou prostudoval věci o bývalém majiteli a dílky do sebe zapadly. To s kým mluvil byl Herb osobně.

Jeremy o všem pověděl i Gravesovým, kteří byli velmi šokování a Vicky o to víc, když mezi fotografiemi obětí nalezla i mladíka v červeném tričku. Všechno dávalo smysl. Všichni obyvatelé věděli, že se musí s neklidnými dušemi něco udělat a tak požádali o vysvěcení domu. Než se však kněz dostavil, byl Jeremy venčit svého psa v lesíku, který se na farmě nacházel. Pojednou mu čtyřnohý miláček někam zaběhl a vrátil s velkou kostí v hubě. Už od prvního pohledu bylo jasné, že takhle velká kost rozhodně nepatří žádnému malému zvířeti. Jeremy kost přinesl domů a ukázal jí Vicky, která byla naštěstí patoložka. Všem následně potvrdila to nejhorší, mohlo by se jednat o lidskou stehenní kost, ale pro jistotu by nález ještě poslala na expertizu.

Ani po vysvěcení se věci v domě nezlepšily. Jelikož se většina toho děla právě Jeremymu, rozhodl se mladý nájemník odstěhovat. Navíc je dodnes silně přesvědčen, že kdyby tak neučinil, duch Herba Baumeistera by ho byl schopen zabít. Nejspíš se teď ptáte, jak to dopadlo s nálezem veliké kosti? Expertíza potvrdila, že se skutečně jedná o lidské ostatky, čímž se otevírá nová stránka farmy ve Fox Hollow. Jak místní obyvatelé, tak i stalí majitelé – manželé Gravesovi jsou přesvědčeni o tom, že obětí Herba je daleko víc a kromě samotného vraha straší na farmě i duše mladíků, jejichž těla ještě nebyla objevena.

-
taringa.net

Paranormální jevy pokračují dodnes a farma se stala přímo rájem pro paranormální týmy. Doporučuji zhlédnout epizodu Fox Hollow Farm z cyklu Po stopách duchů, kde se dozvíte mnohé podrobnosti přímo od Gravesových a například i to, že duch Herba má v domě vlastní pokoj.

Related Articles

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button