CreepypastaHistorkyPARANORMALZáhadná historie

Městské legendy

Mnoho lidí si nedokáže představit život nikde jinde než ve městě. Dostupnost obchodů, MHD, rychle dostupná lékařská péče je něco, co bereme jako samozřejmost. Dnes se společně podíváme na nejznámější městské legendy, což jsou příběhy, které si městský lid předává mezi sebou již několik let. Často sice není možné jmenovitě zjistit ani přímého aktéra událostí, ale příběh si žije vlastním životem dál. Jsou tyto povídačky pravdivé nebo se jedná jen o strašení měšťáků či se skutečně staly popřípadě stávají? Posuďte sami.

christnet.cz

TAJEMNÝ MUŽ S KUFŘÍKEM

Jednou se jistá paní vracela  v podvečerních hodinách z nákupu domů. Když došla ke svému autu s překvapením zjistila, že vedle něho nervózně přešlapuje jakýsi muž s kufříkem. Žena se neznámého zeptala, zda nepotřebuje nějakou pomoc a on jí odpověděl, jestli by ho nemohla svézt, jelikož mu ujel autobus. Ženě bylo hloupé muže odmítnout a tak souhlasila. Muž se posadil na místo spolujezdce a společně vyjeli.

Ujelo se pár kilometrů, když doposud tichý pasažér si začal stěžovat, že je mu špatně a zda by si nemohl přesednout dozadu. Řidičce to přišlo divné a když si muž přesedal, šlápla na plyn a ujela. Když dorazila domů, zjistila, že si muž u ní ve vozidle zapomněl svůj kufřík. Zvědavost jí nedala a s asistencí manžela zavazadlo otevřela. S hrůzou v očích zjistila, že v kufříku byly kožené rukavice a struna.

  • Poprvé se tento příběh měl objevit začátkem osmdesátých let minulého století. Je zajímavé, že se ovšem nejedná o ryze českou záležitost. S podobným příběhem můžete do styku přijít jak v sousedním Polsku či Německu, tak i v dalekém USA.

 

ÚNOSY V OBCHODĚ S NÁBYTKEM.

Kdo by neznal IKEU. Švédský obchod, kde dokážete strávit třeba celý den prohlížením a nakupováním stylových doplňků či nábytku. Navíc si domů odnesete několik malých tužtiček. Není to však dlouhá doba, kdy se objevily o tomto řetezci podivné zvěsti.

Mladá rodina se měla vydat na nákup nové skříně. Vybírali pečlivě a dlouho. Dcerku to za chvilku přestalo bavit a vydala se na průzkum veliké prodejny. Když si její rodiče za několik minut uvědomili, že se jejich ratolest ztratila, ihned šli na informace. Pracovnice ihned vyvolala holčičku jménem a nezapomněla sdělit ani popis. Sotva hlášení doznělo, už u vystrašených rodičů stálo několik svědků s tvrzením, že jejich pětiletá dcerka byla spatřena v přítomnosti podivných dvou mužů. Obchod proto zablokoval všechny východy a rozjelo se pátrání, které se nakonec ukázalo jako úspěšné. Holčička se našla na záchodcích, ale byla ostříhaná na kluka a omámena drogami. Duo mužů už nikdy nikdo neviděl.

  • Tento příběh má počátek v sedmdesátých letech v USA.  Podobná hlášení se však sem tam objevují i dnes.

 

ŽEBRAČKA

Kousek od jednoho pražského náměstí můžete dodnes potkat malou stařenku v roztrhaném a špinavém oblečení. Na první pohled je jasné, že určitě nemá kde bydlet. V ruce obvykle drží malou oprýskanou kovovou kasičku. Se skřehotavým hlasem k vám přijde s otázkou na pár drobných. Pokud jí s pohrdáním odmítnete, budete prokletí a bude se vám smůla lepit na paty. Údajně byste ji měli v té době potkat ještě jednou a moci svojí lakotu napravit. Pokud tak neučíníte, kletba bude přetrvávat a tajemnou osůbku už nikdy více nepotkáte.

 

ČERNÁ SANITKA

Je něco kolem jedné hodiny ráno. Mladý muž si razí cestu domu z nedalekého baru. Měl jenom dvě piva, jeho krok je proto jistý. Najednou ticho okolí prorazí kvílící zvuk sirény a již zdálky je vidět blikající světlo modrého majáku. Mladík se otočí, na příjíždějícím sanitním voze je však něco divného. Je černý. Vozidlo pomalu ubírá na rychlosti a když je těsně vedle něho, otevřou se posuvné dveře a v nich ho pár rukou v rukavicích rychle vtáhne dovnitř. Než si mladík vůbec dokáže uvědomit, co se stalo a kde je, už mu nějaký muž v plášti ohrnuje rukáv a do žíly mu vpraví injekci s neznámou látkou. Za chvíli je všechno rozmazané a chlapcovo tělo umírá.

Vystrašení rodiče a kamarádi lepí plakáty s mladíkovou fotkou všude, kde se dá. Stále doufají, že se jejich syn najde. Ve skutečnosti je veškerým nadějím konec. Mladíkovo tělo je rozpitváno a jeho zdravé orgány poputují na černé trhy Dálného východu.

  • Černá sanitka by měla být doménou pouze České republiky. První zmínky o ní se objevují od osmdesátých lett minulého století.

Líbily se Vám dnešní příběhy ? Podle posledního je pojmenovaná kniha městských legend a rovněž i patnáctidílný televizní seriál. Jak v knize, tak v seriálu najdete podobných příběhů ještě více 🙂

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button