PARANORMALVrazi a psychopatiZáhadná historie

Vzor masových vrahů: Ed Gein

Každý z nás viděl horory jako Psycho, Mlčení jehňátek, či Texaský masakr motorovou pilou. Málokdo však ví, že všechny tyto filmy byly inspirovány jedním člověkem.
Tím člověkem je Ed Gein.
Ed se narodil 27. srpna a byl považován za pedofila a kanibala. Status masový vrah je hodně zavádějící, protože mu byly přiznány jen dvě vraždy.

Ed Gein - vrah

ODPORNÉ FOTOGRAFIE JEHO ČINŮ NAJDETE ZDE

• MLÁDÍ ANEB KAŽDÝ NĚJAK ZAČÍNÁ
Narodil se na farmě u Plainfieldu ve Wisconsinu. Vyrůstal s matkou, otcem a bratrem Henrym. Otec byl alkoholik, který zemřel v roce 1940. Matka byla panovačná náboženská fanatička, která své syny přinutila zříct se žen. Bratr Henry zemřel v roce 1944 při požáru. Později se objevilo podezření, že ho zabil on sám, aby se nemusel dělit o matku. Ta byla již těžce nemocná a zanedlouho zemřela.
Eda hrozně fascinovalo ženské tělo, hlavně kostra; a také často fantazíroval o sexu. Jednou dostal nápad a šel vykrádat hroby. Tento „koníček“ mu vydržel 10 let. Ovšem Ed si bral jen kousky, které ho zajímaly. Mrtvoly stahoval z kůže, ze které si vyráběl obleky. V takovém obleku pak chodil v noci ven tancovat. Ženské genitálie si přivazoval na svoje. Ed se však chtěl stát ženou a přišel s plánem na změnu pohlaví. Avšak Edovi přestaly stačit mrtvoly a rozhodl se opatřit čerstvá těla.

• VRAŽDY
První jeho obětí byla Mary Hoganová. Byla to jednapadesátiletá rozvedená žena, která vlastnila motorest nedaleko jeho statku. 8. prosince 1954 přišel do jejího podniku. Vytáhl revolver a zblízka jí prostřelil hlavu. Tělo naložil do své dodávky a odvezl na svůj statek. Možná zabil i někoho dalšího, každopádně dokázat mu lze až druhou vraždu, kterou spáchal 16. listopadu 1957.
Bernice Wordenová vedla železářství na Plainfieldské hlavní třídě. Opět ji zblízka zastřelil a odvezl dodávkou patřící oběti. Syn Bernice Wordenové, který se vrátil z lovu, nahlásil zmizení své matky. Policie přišla na Eda vyloženě náhodou. V železářství našla stvrzenku na nemrznoucí směs do zámku. Zástupce šerifa si vzpomněl, že mu místní podivín Ed Gein řekl, že bude kupovat nemrznoucí směs. Dále se ptal mladého Wordena, zda půjde na lov. Šerif se zástupcem vyrazili na Geinův statek sedm mil od Plainfieldu, aby se ho zeptal na tyto zvláštní náhody.

• MÍSTO HRŮZY: GEINŮV STATEK
Dům působil neudržovaným dojmem. Gein si prý zapomněl klíče a nemohl se dostat do domu. Šerif a jeho pomocníci vykopli dveře. Byla studená noc a na statku nebyla zavedena elektřina. Šerifovi lidé museli sehnat nějaké světlo. V domě objevili nahou mrtvolu ženy pověšenou za nohy na trámy, nohy měla roztažené do stran a s řeznou ránou sahající od pohlaví až k jícnu. Tělu chyběla hlava a pohlavní orgány. Tělo Bernice Wordenové bylo objeveno. V pokojích panoval strašný nepořádek. Rozházené knihy, časopisy a všemožné smetí. V domě bylo nedýchatelně. Další objevy byly rovněž hrůzné – dvě holenní kosti, čtyři lidské nosy, miska vyrobená z poloviny lidské lebky, devět „masek smrti“ vyrobených z lidské kůže, deset ženských hlav, peněženka vyrobená z lidské kůže, obal na nůž vyrobený z lidské kůže, několik holínek z lidské kůže, stínidlo na lampu z lidské kůže, košile vyrobené z lidské kůže, dvě lebky na sloupcích jeho postele, pár lidských rtů visících na niti, jeho úplný ženský oblek zhotovený z lidské kůže, srdce Bernice Wordenové na pánvi na kamnech a lednička plná lidských orgánů. Vše bylo zhotoveno nejméně z patnácti ženských těl.
Byl shledán duševně nepříčetným. Vše vysvětloval svou nenávistí ke starším ženám, které byly podobné jeho matce. Přiznal se pouze k drancování hrobů. Vraždy, nekrofilii a sodomii odmítal. V roce 1957 byl umístěn ve Waupun State Hospital pro doživotně odsouzené zločince.
Zemřel na rakovinu 26. července 1984, ve věku 77 let. Je pohřben v Plainfieldu. Jeho statek se stal turistickou atrakcí a věci z něj (samozřejmě nikoli ty z lidských ostatků)  byly prodány v dražbě. V roce 1958 farma vyhořela.

 

◘ Ed Gein inspiroval spisovatele k vytvoření těchto postav:
Norman Bates
 → Psycho: Závislost na matce.
Buffalo Bill → Mlčení jehňátek: Chtěl se stát ženou.
Kožená tvář (Leatherface) → Texaský masakr motorovou pilou: Farma kanibalů.

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button