PARANORMALVrazi a psychopatiZáhadná historie

Sériový vrah: Zodiac

Nejznámější sériový vrah USA řádil v 60. letech 20. století v oblasti Severní Kalifornie. Je mu připsáno 7 vražedných útoků, 5 lidí zemřelo.
Poprvé jeho rukou umírá mladý pár – Betty Lou Jensen a David Farraday (zastřeleni).
Další jeho oběti byli Darlene Ferrin (zastřelena), C. A. Shepard (ubodána) a Paul Stine (zastřelen).
Dva lidé, Michael Mageau a Bryan Hartnell, jeho útok přežili.
Zodiac je také znám díky svým výsměšným dopisům, které posílal policii a novinářům. Jejich součástí byl i zašifrovaný klíč, který měl vést k odhalení jeho identity. Policie však nedokázala šifry rozluštit. Jednu šifru však dokázali rozluštit manželé Salinasovi. Byl tam uveden důvod vraždění, nikoli identita. V dopisech se dokonce chlubil, že zabil 37 lidí. Do redakce deníku Chronicle přišlo celkem 21 dopisů. Byly v nich uvedeny detaily vražd, které mohl znát jen samotný vrah. Zodiac se odmlčel v roce 1974. Dodnes není jasné, kdo se pod touto přezdívkou vlastně skrýval.
Hlavním podezřelý byl A. L. Allen, kterého z fotografie poznal jeden z přeživších mladíků. Později bylo porovnáno jeho DNA se vzorkem z oběti. Neshodovalo se. Dalšími podezřelými jsou i Rick Marshall nebo Lawrence Kane.

Zodiac the killer

• UKÁZKA Z DOPISŮ, KTERÉ ZODIAC POSÍLAL:
Květen 1970 (San Francisco Chronicle): „Tady Zodiac. Rád bych viděl po městě lidi nosit nějaké pěkné placky Zodiac. Všichni mají placky jako např. ‚Symbol míru‘, ‚Moc černým‘, ‚Melvin žere tlustý‘ a podobně. Takže by mě značně zvedlo náladu, kdybych viděl hodně lidí nosit mou placku.“
24. dubna 1978 (San Francisco Chronicle): „Tady Zodiac. Jsem tu zase s vámi.
(…)
Ten městskej fízl Toschi je dobrej, ale já jsem chytřejší a lepší, on se časem unaví a nechá mě být. Čekám na dobrej film o sobě. Kdo mě bude hrát?“
• UKÁZKA ŠIFRY:
Zodiac šifra

 

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button