PARANORMALZáhadná historie

Sestry Foxovy – Vynalezly komunikaci s duchy ?

Komunikovat s duchy není dnes nic neobvyklého, stačí si koupit tabulku Ouiju nebo si třeba pořídit EVP rekordér. I několik generací před námi se snažilo navázat spojení s bytostmi na druhém břehu. Dnes si představíme kauzu, která otřásla celým světem. Dvě sestry ze státu New York se měly spojit s duchem, jenž strašil v jejich domě.
Pravda nebo lež ? Názor si utvořte každý sám.
psychicmediums.weebly.com
Celý příběh začíná v 19. stoletím ve městě Hydesville. Sestry Margaret a Kate Foxovy (v té době 15 a 12 let) se zrovna s rodinou přestěhovaly do domu, o kterém se říká, že tam straší. Samy tomu začnou věřit, až když je několik nocí po sobě začne budit nevysvětlitelné klepání, jehož příčinu nelze odhalit. Sestry se domnívají, že v jejich pokoji se usídlil a ďábel a rozhodnou se s ním navázat kontakt. Celou situaci však berou s humorem. Z března roku 1848 je dokonce zachován popis událostí. Konečně se sestrám podařilo najít ten pravý způsob komunikace a mladší Kate ihned neznámé entitě přikazuje: ,,Pane s kopytem, udělej tohle !“ A několikrát zatleská. Ihned se prý ozývá stejný počet zaklepání. Dívky jsou ohromeny a vymýšlí způsob abecedního kódu, aby se mohly s panem Splitfoodem (tak neznámému říkají) lépe dorozumívat. Jejich rozhovory nakonec ukážou, že nemají co dočinění s ďáblem, ale s duchem obchodníka Charlese B. Rosma, který byl zde zavražděn a zakopán ve sklepě.
wayne.nygenweb.net
Nový kamarád s kterým dívky komunikují většinou večer, však neujde pozornosti rodičů. Ti však počínání jejich dcer berou jako nevinnou dětskou hru, ale raději své ratolesti převezou k příbuzným do Rochesteru. Zde sestry navážou spojení s dávno zesnulými členy rodiny. Krátce nato se koníček sester Foxových rozkřikne a o dívky projeví zájem média a vědci. Celé USA je na nohou, vždyť tohle tu ještě nebylo ! Několik profesorů se hned ujímá zkoumání podivné schopnosti, kterou sestry ovládají. Jejich závěry jsou však velmi protichůdné. Někteří tvrdí, že dívky mají opravdu dar a komunikují se záhrobím, jiní jsou toho názoru, že je to všechno podvod. Odpůrci rovněž tvrdí, že sestry ťukání vyluzují pomocí svých praskajících kolen nebo skrytými mechanismy pod šaty. Ani jedno z toho se však neprokáže.
hauntedhappenings.co.uk
Margaret a Kate se stávají celebritami a dokonce vystupují i v jedné americké show. Celou zemi zachvacuje šílenství a každý se chce zúčastnit seance a zkusit navázat kontakt s někým mrtvým. Sestry se stávají profesionálními médii a jsou považovány za zakladatelky spiritismu. Pár let si užívají slávy a popularity, když tu náhle přichází šok ! Roku 1888 sama Margaret Foxová vystupuje na veřejnost s tvrzením, že tajemné zvuky, které vyluzovali údajní duchové, dělala se svou sestrou pomocí prstů na rukách. Po čase ovšem Margaret své tvrzení stáhne a označí ho za vynucené, jejich duchařský bussines se však znovu nerozjede. Sestry se stáhnou do ústrání a nakonec jsou nuceny umřít v chudobě.
* Proslýchá se, že v podnikání Margaret a Kate měla prsty jejich třetí sestra Leah, která jim
chvíli dělala i manažerku. Spiritistky prý chtěly ohlásit své podvody už dřív, ale byla to právě Leah, která jím radila, aby to nedělaly, že takhle vydělají více peněz.
upstategirl-laurajwryan.blogspot.cz
Stále je tu však otázka, opravdu sestry objevily způsob, jak komunikovat s duchy nebo se prostě jen chtěly stát uznávanými a oblíbenými ?

Related Articles

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button