PARANORMALVrazi a psychopati

Charles Raymond Starkweather

Americký sériový vrah narozen v 24. 11. 1938 v Nebrasce, v chudé části Lincolnu. Jeho život není tak obsáhlý jako jiných zločinců, ale jedná se o příběh lásky člověka, který trpěl psychickou poruchou vyvrcholenou nešťastným životem jednoho muže.

Charles Starkweather
Charles Starkweather

Otec byl tesař a matka servírka. Mládí toho vraha bylo opět poznamenané ujmou na psychice. Ve škole byl šikanován a tak často trávil přestávky mimo třídu a uzavíral se do sebe. V pozdějším věku začal chodit do posilovny a postupem času se začal mstít těm, co mu ubližovali, ale i těm, co za nic nemohli. Jednoho dne bezdůvodně kopl slabšího spolužáka do břicha, začal ho mlátit kladivem a házet s ním o tabuli. Také jeho prospěch se rapidně zhoršil. V pubertě si Charles oblíbil herce Jamese Deana a začal se i podobně upravovat.

Přichází rok 1956, kdy se Charles zamiluje do mladistvé Caril Ann Fugate. Odchází ze školy a začíná pracovat jako popelář, aby mohl vždy vídat Caril každý den před školou. Později si našel i podnájem, ale jelikož nedokázal platit nájem, musel odejít. Přespával v autě, kde si četl komiksy, kterými se inspiroval k pozdějším vraždám.

Charles a Caril
Charles a Caril

Dne 30. 11. 1957 Charles přijíždí k benzínové pumpě, koupí si sušenky, žvýkačky, cigarety a odjede. Po nějaké době se vrací s brokovnicí a tu samou pumpu přepadne, po obsluze žádá číselnou kombinaci k trezoru tu však Robert Colvert, který ten den benzínku obsluhoval, neví. Charles přikáže Robertovi, aby si nastoupil do jeho auta. Pak jedou na opuštěné místo v poušti, kde ho zastřelil. Charles se přiznal své přítelkyni, ta mu ovšem neuvěřila.

21. 1. 1958 Charles přijíždí k rodině své přítelkyně, rodina Fugateova nemá v příliš lásce nápadníka Caril, když však Charles vstoupil do domu, otec ho udeřil pěstí do obličeje. Charles ihned vyběhl ven do auta, kde si vzal pušku a rodinu Fugatovích povraždil vyjma své milované Caril. Mezi oběťmi byla i 2letá nevlastní sestra Caril, Betty Jean. Těla pak ukryli na různá místa za domem. Na místě činu zůstali ještě několik dní. Vyvěsili na dveře ceduli, že celá rodina onemocněla infekční chorobou a ať k nim nikdo nechodí. Ovšem babička Caril začala být s postupem času podezíravá, že telefony nezvedá nikdo jiný. Tak byli Charles a Caril nuceni odjet do sousedního města.

Zde si vybrali farmu rodinného přítele Starkweatherových, Augasta Meyera, Meyer si ovšem Charlese nepamatoval a vytáhl na obranu zbraň. Charles neotálel a Augusta zastřelil. Na farmě opět chvilku zůstali, jelikož se jim porouchalo auto.

Stále se jim nepodařilo sehnat pojízdné auto, ale už museli z domu pryč. Rozhodli se jít stopovat. Zastavili jim Roberta Jesen a Carol King, místní teenageři. Charles je po chvilce přinutil, aby zahnuli k blízkému domu, odvedl je do sklepa a zastřelil je. Při výslechu Starkweather uvedl, že chtěl nechat ženu žít, ale to Caril rozčílilo a ženu zastřelila.

tumblr_mr7jc9RUZY1sva01vo2_400
Caril Ann Fugate

Měli v plánu odjet do jiného města a skrývat se policii jinde, Charles ovšem nachladl a chtěl se nejdříve vyléčit. V  luxusní čtvrti Lincolnu si vyhlédli dům bohatého průmyslníka jménem C. Lauer Ward. V tu chvíli doma jen byla manželka Clara Ward a hospodyně Lillian Fencl. Po tom, co zabili Claru a jednoho z jejich psů, přinutili hospodyni, aby jim připravila snídani. Když přišel domů pan Ward, Charles ho hned zastřelil. Fencl byla později nalezena zastřelená a přivázaná k posteli. Naplnili auto značky Packard šperky a hotovostí a z místa ujeli.

Brzy si ovšem uvědomili, že Packard přitahuje moc pozornosti, museli si sehnat nové auto. A to se stalo osudné Merlu Colinsovi, který v tu dobu spal ve svém autě zaparkovaném na krajnici. Charles ho ihned zastřelil. Auto mělo ovšem parkovací brzdu, na kterou Charles nebyl zvyklý a neuměl se s autem rozjet. Projíždějící motorista mu zastavil na pomoc. Starkweather mu začal vyhrožovat s puškou v ruce. Hádka upoutala pozornost přicházejícího zástupce šerifa Williama Romera. Caril vyběhla plačíc z auta směrem k policistovi a říkala, že Starkweather někoho zabil. Ten mezitím vyběhl z auta zpátky do Packardu a ujel. Mezi Charlesem a Romerem se strhla divoká honička. Policista na ujíždějící auto vystřelil, kulka rozbila čelní sklo Packardu a sklo poranilo Charlese. Ten si myslel, že je smrtelně zraněn, tak vystoupil z auta a vzdal se, aby mohl dostat lékařkou pomoc.

Charles
Charles

Během výslechu Starkweather zpočátku říkal, že Caril, nutil jít s ním. Svoji výpověď pak nestále měnil. Caril si naopak stála za svým, že byla jeho pouhým rukojmím, to ovšem vyvrátila řada důkazů. Jejich řádění trvalo 3 měsíce. Charles Starkweather byl odsouzen k trestu smrti na elektrickém křesle. Ten se vykonal 25. 6. 1959 a jeho poslední slova byla“ Dead people are all on the same level“ (Mrtví lidé jsou si všichni rovni)

Denní tisk se o případ velmi zajímal
Denní tisk se o případ velmi zajímal

Zemřel v pouhých 21 letech, ale přesto stihl zabít 11 lidí.

Caril Ann Fugate byla odsouzena k doživotí. V roce 1976 však byla podmínečně propuštěna.

Live Fast, Die Young.

Váš R.Ramirez

Related Articles

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button