CreepypastaPARANORMALZáhadné bytosti

Mothman – Můří muž

Charakteristika:

Toto stvoření je popsáno jako humanoidní bytost s křídly. Také prý nemá skoro žádný krk. Údajně má tmavě hnědou až šedou barvu. Charakteristickým rysem jsou jeho velké rudé oči. Jeho výška může být podle popisu kolem dvou metrů.

Důkazy:

Žádné fyzické důkazy bohužel nemáme, takže lze jen těžko říci, zda takové stvoření vážně existuje. Jediné, co existenci můřího muže potvrzuje, jsou očití svědci.

Mothman - můří muž

Svědectví:

Již se stmívalo, když pět mladých mužů kopalo hrob na hřbitově poblíž Clendeninu. Nad hlavami jim přelétl obrovský stín. Když se jeden z nich podíval, co to vlastně bylo, nevěřil svým očím. Spatřil velikého muže, který se snesl ze stromu a začal jim kroužit nad hlavami a poté zaletěl mezi stromy. Všichni pozorovali mužskou postavu, která odlétala k nebesům. Celou tuto situaci chtěli zapomenout, ale když se setkali se svými blízkými přáteli, zjistili, že se zjevil i jim. Hned po třech dnech se s Mothmanem setkaly také dva mladé páry. Projížděly oblastí, která se nazývá TNT (skladovala se zde munice a výbušniny z II. světové války, leží u Point Pleasant ve Virginii), když uviděli na kraji silnice cosi velikého. Měřilo to kolem 2 metrů, možná i více, a koukalo to na ně svýma velkýma červenýma očima, které prý byly velké jako světla auta. Na zádech měl, podle výpovědi párů, složená křídla. Jelikož se tohoto stvoření mladí lidé báli, šlápli na plyn a doufali, že se toho muže zbavili. Jeli opravdu vysokou rychlostí, když si jedna z žen všimla, že Mothman letí za nimi. Letěl těsně nad jejich autem. Křídla měl rozepjatá (kolem 3-4 m) a stejnou rychlostí jako jelo auto plachtil za nimi. Sledoval je až na kraj města, kde je pak opustil.

Můří muž

 

Závěr:

Můří muž byl prý mnohokrát spatřen kolem zmíněné staré továrny na TNT z druhé světové války. Také je zajímavé, že po jisté tragédii v Point Pleasant (zřítil se most a zahynulo mnoho lidí), se tato bytost již neobjevila. Mothman byl také prý viděn těsně před výbuchem Černobylu. Je tedy možné, že se Můří muž objeví vždy, když chce upozornit na nějakou brzkou nešťastnou událost?

Pravděpodobnost existence: 4/10

Socha Můřího muže v Point Pleasant
Socha Můřího muže v Point Pleasant

Related Articles

2 Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button