PARANORMALVrazi a psychopati

John Wayne Gacy – Klaun zabiják

John Wayne Gacy byl americký sériový vrah, podnikatel a politický aktivista, který v letech 1972-1978 znásilnil a zabil 33 mladých chlapců. 29 obětí bylo pohřbeno v jeho sklepě a zbylé čtyři oběti byly hozeny do řeky poté, co Gacy plně využil prostor pod podlahou sklepa, kam své oběti dával. Svůj sklep sám přirovnal k hřbitovu.

allthefuckingthings.tumblr.com
allthefuckingthings.tumblr.com

John byl jediný chlapec v rodině. Měl sestry, starší Joanne a mladší Karen. John byl polského a dánského původu.

V dětství byl poměrně otylý a nebyl zrovna sportovní typ. Miloval své sestry a matku, ale s otcem měl velice chladné vztahy. Otec byl notorický alkoholik, byl hrubý na svou ženu a děti často bil. Johna často označoval jako „slabocha“ a „maminčina mazánka“ a dokonce mu řekl, že z něho roste „buzerant“, protože chlapec chodil do školy v sestřině spodním prádle.

John byl v mládí zneužíván rodinným přítelem. Bál se však svěřit otci. V 11 letech, utrpěl John úraz hlavy poté, co spadl z houpačky. Poranění v jeho mozku vytvořilo sraženinu, která zůstala bez povšimnutí až do jeho 16 let, kdy začal mít výpadky paměti. Jeho otec to považoval za simulaci ve snaze vyhnout se školním povinnostem.

V dospělosti byl John velmi oblíbený. Pracoval jako poslíček s novinami nebo vyjížděl k požárům či nehodám a pomáhal policistům a hasičům. Pracoval také ve prospěch místního kostela a vozil lidi na nedělní bohoslužby. To vše se snažil dělat pro svého otce, kterému to stejně bylo jedno.

V roce 1962, po hádce se svým otcem, odešel John z domova a přestěhoval se do Las Vegas, kde pracoval v márnici po dobu tří měsíců, poté se vrátil zpět do rodného města. Absolvoval obchodní akademii.

V roce 1964 odešel do Springfieldu, kde pracoval jako prodavač. Tam se setkal s Marlynn Myersovou, se kterou se tentýž rok oženil.

Roku 1967 se jim narodil syn, v roce 1968 dcera. V té době se říkávalo, že měl intimní styky s mladými zaměstnanci.

Roku 1968 byl John zatčen a obviněn za zneužívání mladistvého Donalda Voorheesa. Sám John se poté přiznal, že měl zneužít ještě dva mladíky a dívat se s nimi na porno filmy. Nakonec byl odsouzen na 10 let vězení. Ještě téhož dne podala Marlynn Gacyová žádost o rozvod. John už svou ženu s dětmi nikdy neviděl.

Ve vězení se John opět proměnil v toho vzorného, pracovitého a aktivního člověka.  Dne 25. července 1969 zemřel Johnův otec. Navzdory jeho tyranii v dětství se John rozplakal a požádal o propuštění, aby mohl otci na pohřeb. Žádost byla zamítnuta.

V roce 1971 byl John podmínečně propuštěn za dobré chování.

Dne 2. ledna 1972 neměl John co na práci. Jezdil svým autem po ulicích Chicaga, když na autobusové zastávce potkal 18 letého Tima McCoye. John na něho vzpomínal jako na „chlapce z autobusu“. Ten prý cestoval, John se ho zeptal, zdali nechce strávit noc v jeho bytě a chlapec souhlasil. Oba v domě popíjeli a užili si spolu sex.
Poté měli oba usnout a druhý den se měl McCoy probudit a jít do kuchyně, kde vzal nůž a šel ke spícímu Johnovi. Ten se probudil a rychle vyskočil z postele. Měla následovat drobná šarvátka, při které byl John pobodán (na důkaz ukázal John při výslechu jizvu na paži). Pak měl chlapci vytrhnout nůž z ruky a bodnout ho do hrudi, což ho mělo zabít.
John se přiznal, že ho smrt chlapce vzrušila. Tělo poté vzal do sklepa a pohřbil v podlaze ve sklepě.

O tři roky později, 29. července 1975, zmizel 17 letý Johnův zaměstnanec John Butkovitch. John jeho zmizení odůvodnil tak, že mu vypršel nájem a odstěhoval se za sestrami do státu Arkansas. Ve skutečnosti byl Butkovitch unesen Johnem, znásilněn a mučen, nakonec uškrcen. Jeho tělo pak pohřbil ve sklepě vedle těla McCoye.

Zpočátku si své oběti začal vybírat mezi svými zaměstnanci, nakonec si je začal vybírat náhodně.

Oběti lákal pod záminkou společnosti. Když vstoupily do jeho bytu, omámil je chloroformem, svázal, znásilňoval, mučil a nakonec zardousil, a to buď provazem nebo látkou.

Z 33 obětí přežily jen dvě, a to Robert Donnelly a Jeffrey Rignall. Oba muži se při procesu stali korunními svědky.

Rignall se rozhodl Gacyho žalovat, ten však vyvázl jen s pokutou 3 000 dolarů a mohl tak směle vraždit dál.

Soudní proces s Gacym začal 6. února 1980. Gacy strávil více než 300 hodin s lékaři v Menardově nápravném ústavu, kde podstoupil řadu psychologických testů.

Gacy se pokoušel přesvědčit lékaře a porotu, že trpěl mnohočetnou poruchou osobnosti. Dokonce u soudu vtipkoval: Nejsem vinen ničím horším, než že jsem provozoval bez povolení hřbitov.“

Dne 10. května 1994 byl Gacy v Menardově nápravném ústavu v Crest Hill v Illinois popraven.

Když ulehl na lůžko a měl dostat smrtící injekci, personál musel vyměnit stříkačku, jedna z jehel totiž praskla. Gacy toho využil a pokusil se o útěk. Celá procedura tak trvala skoro 18 minut, přičemž obyčejná poprava smrtící injekcí trvá zhruba jen 4,5 minuty.

Někteří lidé oslavovali jeho smrt, jeho poslední chvíle počítali stejně, jako se odpočítávají poslední sekundy starého roku. Gacyho poslední slova byla Polibte mi prdel.“

nbcmiami.com
nbcmiami.com

Pokud vás tento vrah zaujal, nezapomeňte se podívat na videofilm Gacy.

Related Articles

2 Comments

  1. zajímavé. akorát jsem nepochopilaproč se mu říká klaun ale to bych se musela kouknout asi na ten film, že? 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button