Rituální vraždění v Moravském krasu
Máme 5. stol. př. n. l. a v Moravském krasu, konkrétně v Býčí skále, se odehrává pohřeb velmože. Mrtvý velmož je přivezen na dřevěném voze, následně vytvořená hranice je v plamenech. Ženy a dívky, které doprovázejí mrtvého, jsou brutálně usmrceny, a mrtvého velmože tak následují do říše mrtvých. Buď jsou jim rozsekány hlavy, nebo usekány údy. Stejně tak jsou rozsekáni i koně.
Tak vypadal rituální pohřeb v dávných dobách. Výše uvedený je známý jako tzv. Halštatský pohřeb, který je spojený s lidskými oběťmi. I dnes je prý v jeskyních u Býčí skály slyšet volání, zpěv, výkřiky a světla jsou k vidění i tam, kde nejsou žádní lidé. Taktéž prý za denního svitu vycházejí z jeskyní průvody a se setměním se vrací zpátky do „svého světa“. Lidé, kteří Býčí skálu navštíví, mohou cítit negativní energii, která vychází z protější jeskyně, a nepříjemné pocity, které je mohou zastavit.
Jinde se praví, že k hrůzným věcem u Býčí skály docházelo kvůli střetu dvou odlišných kultur – slovanské kultury krhútské, a prahromské („skýtské“) nekultury. Dle jiných zdrojů prý Býčí skála nikdy nebyla místem rituálních vražd, pohřebištěm apod. Avšak tahle smutná pověst jí zůstala.
Ono „pohřebiště“ našel Jindřich Wankel v roce 1872. Tři roky poté, co bratranci Gustav a Ernest Felklovi objevili v Býčí skále všem známou sošku bronzového býčka (jiné zdroje uvádějí též kovového). Panu Wankelovi se naskytl pohled na rozházené lebky, končetiny a části koster. Co říkáte na rituální vraždění v Moravském krasu?
Já teda nevím jak ostatním, ale já se na Býčí skále cítím fajn. Žádnou negativní energii nezaznamenávám, spíš si užívám tu krásnou „krajinku“ kolem. Zajímalo by mě ale, jestli někdo opravdu něco takové cítí.