3 strašidelné hry, které vám nedají spát

Jelikož ráda hraji hry, tak se s vámi podělím o ty strašidelné, které jsem kdy měla možnost hrát a nebo se aspoň podívat na YouTube. Upřímně se více bojím u her než u filmu. Každému, kdo má rád horory a strach, tyto hry doporučuji. Pokud vás nějaká hra zaujala, nezapomeňte se podívat na trailer nebo si hru pořídit!

 • The Evil Within
  Jde o typickou hororovou hru odehrávající se ze začátku v psychiatrické léčebně. Jako v každé hororové hře je zde jediným cílem přežít. Sotva vlezete do léčebny a už se probouzíte u sadisty s motorovou pilou někde ve sklepě. Po celou dobu hraní se vás nesnaží zabít pouze sadista, ale mnoho dalších zabijáků. Detektiva čeká dlouhá noc a boj o holý život. Hra mi svým způsobem připomíná horor Silent Hill.
google.cz
google.cz
 • Outlast
  Opět psychiatrická léčebna. Hrajete za novináře, který má zjistit, co se v léčebně děje a nahromadit co nejvíce důkazů, na které v průběhu občas narazíte. V léčebně se často ocitnete i na temných místech, v takovém případě je nutno použít videokameru s nočním viděním, kterou má novinář u sebe. Hra obsahuje opravdu strašidelné zvuky jako vrzání podlahy, hlasy a všechno, co vás může k smrti vyděsit. Samozřejmě léčebna není, tak opuštěná, jak novinář čekal. Na každém rohu vás totiž čekají blázni, takže by bylo super se nějak bránit, ale zbraně a nic jiného, co byste mohli takto proti ním použít, nemáte a ani to získat nejde. Vaše jediná šance na přežití je útěk nebo pořádná schovka.
google.cz
google.cz
 • 3. Until Dawn
  To nejlepší nakonec!
  Všechno začíná v opuštěné zasněžené horské krajině, kde se parta kamarádů snaží udělat si pěkný víkend. Jde o hru, která má interaktivní rozhodnutí, takže podle toho jakou volbu si zvolíte, tak vlastně tvoříte příběh. Hra je opravdu krásně graficky zpracována. Dovolím si i říct, že je hra možná i strašidelnější než Outlast. Ve hře se setkáte s duchy, vrahem v masce a taky nebudou chybět příšery jménem Wendigo.

Samozřejmě ne každého baví hrát hry, ale chtěla jsem vám ukázat nejlepší kousky strašidelných her, které byly doposud vydány. Teda alespoň podle mě.

 

8 komentářů: „3 strašidelné hry, které vám nedají spát

 • 22. 9. 2015 (13:36)
  Permalink

  Jediná hra, která je vážně strašidelná, tak je asi ten Outlast. Ostatní jsou v pohodě, jsou to klasický survival.

  Reagovat
  • 22. 9. 2015 (13:42)
   Permalink

   Tak jak pro koho. Mě třeba dost vyděsily všechny tři hry, ale je mi jasné, že ne každý na toto je a ne každého to vyděsí 🙂

   Reagovat
 • 22. 9. 2015 (17:31)
  Permalink

  TEW je skvělá hororovka. Jen je škoda, že nikdo moc nečte dokumenty, poznámky etc. a tak TEW automaticky zařazuje do béčkových a nudných hororovek postrádající příběh…

  Reagovat
 • 24. 9. 2015 (17:11)
  Permalink

  Najviac odporúčam Amnesiu The Dark Descent, Amnesiu a Machine for Pigs, alebo SOMU. To sú horory !

  Reagovat
 • 24. 11. 2015 (15:43)
  Permalink

  Jaj, Wendigo… Tak teď vím na 100% že tuhle hru hrát nebudu :’D
  Máte v plánu dál překládat creepypastu?

  Reagovat
 • 9. 8. 2016 (15:40)
  Permalink

  CO tak skusit aj ine ako tieto vsade propagovane „Horrorovky“ 😀
  Top hry za mna )
  1. Nightmare House 2
  2.Underhell (Part z domu je brutal) + aj pribeh nieje na skodu
  3.Grey
  vsetko su to mody na HL2 ale su to horrorovky ktore sa oplati hrať 😉

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.