Hororové knihy

Recenze japonského komiksu: Death Note

Přináším vám další recenzi, tentokrát však na úžasnou mangu „Zápisník smrti“, v originálním znění Death Note. Mangu mi zaslalo nakladatelství crew.cz. Když jsem před několika lety viděl toto anime, byl jsem naprosto nadšen. Originální, jedinečný a geniální příběh. Přesně těmito slovy bych popsal válku mezi Ligtem Yagamim a světovým detektivem L. Musím říct, že jsem se nad tématy zmíněnými v tomto díle častokrát zamýšlel. Co je vlastně spravedlnost? Co je dobro? Co je zlo? Jaké prostředky k nastolení spravedlnosti jsou správné? A jaké jsou naopak špatné? Všechny tyto otázky vás při čtení Zápisníku smrti určitě napadnou.

Crew

 

Jak už je u knih zvykem, i tady se dozvíte mnohem více věcí, než kdybyste jen sledovali samotné anime. V Zápisníku smrti se vyskytují jak obyčejní lidé, tak nadpřirozené bytosti – Bohové smrti. Více vám ale neprozradím, nechci vás připravit o dechberoucí zážitek při čtení. Komu by se tato manga mohla líbit? Každému, kdo miluje detektivní příběhy s prvky nadpřirozena. Navíc vás naprosto ohromí genialita jak Lighta, tak detektiva L. Já osobně jsem zatím přečetl jen první tři díly a jsem nadšen. Nemůžu se dočkat na další čtení 🙂

  • úžasný příběh
  • krásné kresby
  • životní témata
  • dobro x dobro – dobro x zlo?

Mé hodnocení: 95%

Zápisník smrti je moje srdcovka, možná se vám zdá, že tuto mangu hodnotím až moc přibarveně, ale u mě to prostě jinak nejde. Možná to pochopíte, až se do toho sami začtete. Je to zatím ta nejlepší manga, co jsem kdy četl a nejlepší anime, co jsem kdy viděl. Co na závěr? Zápisník smrti si pořiďte, vážně to stojí za to!

Zápisník smrti - Death Note

 

Zápisník smrti - Death Note

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button