PARANORMALZáhadné bytostiZajímavosti

Seance a ZOZO

Ouija – kouzelná tabulka skrz níž se můžeme znovu spojit s milovanými osobami, kteří už nejsou mezi živými. V USA jí seženete v každém druhém hračkářství, u nás je k dostání v internetových obchodech zaobírajících se magií a ezoterikou. Šikovní jedinci si jí klidně mohou vyrobit i sami doma. ALE POZOR !!! Když si spiritistickou tabulku koupíte, měli byste k ní obdržet i „návod“, v němž se dočtete, jak s ní pracovat, jak se o ní starat a hlavně čeho se vyvarovat. A někdy ty rady nejsou k zahození. Navíc máte jistotu, že se do nich nepřipletou chybné informace, jako tomu může být na internetu.

zozophenomena.com

 Každou seanci je dobré začít asi tím, že k sobě vezmete lidi, kteří to budou brát vážně a nebudou vyvolávání doprovázet nejapnými žertíky. Vhodná doba k vyvolávání duchů je samozřejmě večer či půlnoc, ale lze to samozřejmě uskutečnit i ve dne. Je dobré, když tomu trošku pomůžete a místo vyvolávání naladítě na tu správnou vlnu. Jako hlavní zdroj světla by měly být svíčky. Pokud si netroufáte, můžete nechat rozsvícenou malou lampičku. Doporučuji  však vypnout veškeré elektrické spotřebiče.

Pokud toto máte, určete médium tj. člověka, který bude hlavní komunikátor s duchem. Poté každý z účastníků přiloží prst na ukazovátko (stačí opravdu jemně) a můžete se dát do vyvolávání. Odpověď nemusí přijít do vteřiny, musíte tomu dát chvíli času.

Během seance se může objevit několik znepokojivých událostí – např. razantní pokles teploty v místnosti, kroky, problikávání světel, plamen svíček může zeslábnout nebo naopak sílit, či kroužit kolem dokola…

Hlavně se k návštěvníkovi chovejte z úctou. Buďte stále ve spojení. Na konci seance duchovi poděkujte a ROZLUČTE SE !!!


Výše (ve zkratce) vypsaná základní pravidla však nemusí vždycky platit. Pamatujte, že i když vyvoláváte posté a máte mnoho zkušeností, každá seance se může nepříjemně zvrtnout. Pomyslně dveře, které pomocí seance otevřete, mohou do světa živých vypustit kromě ducha babičky i duše zlé. Rozhodně se nedoporučuje vyvolávat Adolf Hitler, Jack Rozparovač a jim podobní. To samé platí u Boženy Němcové. Její duch má škrtit a škrábat oči. Proč tomu tak je, není známo. Někdy se říká, že pokud člověk za života byl hodný, jeho duch se stane zlým, ale to je dle mého pěkná hloupost. Přece když se pokusíte zkontaktovat Vaši babičku, která byla ta nejlepší na světě, hned se Vás nepokusí zabít jen proto, že teď je její duše zlá. Daleko logičtější je vysvětlení, že i za života hodní lidé se stanou zlými například i díky tomu, že jim bylo nějak ukřivděno, nebyli pohřbeni dle svého přání anebo se prostě chtějí za něco pomstít.

V případě komplikací u seance je důležité hlavně neporušovat spojení a pokusit se ducha odvolat. Jelikož jestli začnete panikařit a tabulku jen tak odhodíte, může se stát, že zlá síla pořád zůstane na místě a může Vám nadělat ještě pěknou paseku. Známé jsou případy posednutí.

Z-O-Z-O-Z-O-Z-O-Z-O-Z-O

Poslední dobou kolují světem zvěsti o bytosti, která se stejně jako zlé duše může napojit na vyvolávanou osobu. Oním skrytým zlem je v tomto případě ZOZO. Jedná se o démona, jehož přítomnost při seanci nemůžete minout. Ukázovátko na tabulce začně zběsile ukazovat pouze písmena Z-O-Z-O. Odvolat tuto entitu je velmi těžké a mnohdy to má přímo fatální následky. ZOZO se dokáže v domě, kde se vyvolávalo usadit a postupně psychicky, ale i fyzicky trýznit jejich majitele. Šíří se případy, kdy ZOZO měl dokonce své „vyvolávače“ sexuálně napadnout a je jedno, zda se jednalo o muže či ženy.

Nikdo přesně neví, odkud se tento démon vlastně vzal. JIsté však je, že tento „tabulkový parazit“  lidstvo ohrožuje po tisíce let. Útoků je hlášeno čím dál víc. Američané jakožto národ paranormálních pokušitelů přidávají na Youtube kromě už polozapomenuté Charlie Charlie challenge i ZOZO challenge a některá videa jsou pěkně strašidelná. Ale čemu v dnešním světě zamořeného falešnými zprávami a upravenými videi veřit? A skutečně existuje ZOZO nebo se jedná jen o strašidelnou báchorku, která má svým obsahem jen nahnat co největšímu počtu lidí hrůzu ?

Related Articles

One Comment

 1. Vyvolávat v noci a nebo o půlnoci?
  Pěkná blbost.
  Naopak, kdo to opravdu myslí vážně, a chce aby to fungovalo, tak úplně jinak.
  Normálně ve dne, nejlépe vyvětraný čistý pokoj. Svíčku na stůl a v ideálním případě vázu čerstvých květin.
  Při vyvolávání slušně požádat, zda by duch v dobrém nemohl přijít, pokud zrovna chce a na konci se slušně rozloučit.
  Nenutit k příchodu, nerozkazovat aby někdo přišel. Právě z toho jsou totiž ty průšvihy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button