PARANORMALZáhadné bytosti

Upíři

Každý z nás ví, co je to upír, tak si ho dneska rozebereme.

Co je to upír podle mytologie?
Upír je tvor ze slovanské a germánské mytologie. Je to vlastně oživlý nemrtvý. Upírovi se dávají schopnosti nekromantů (Černokněžníků, kteří oživovali mrtvé). Klasický upír spí v rakvi a večer vstává, aby lidem sál krev, kterou se živí. Dá se říct, že upír je šlechta mezi nemrtvými, ale i oni mají svou  hierarchii.

Hiearchie upírů
Podle knihy Rukověť lovce upírů samotný Satan vytvořil Vampyratha – prvotního upíra titulovaného též jako Pán Vampýr, který pak vytvořil ze své krve ostatní upíry. Upír vytvoří upíra pomocí své krve, ovšem člení se to podle toho, kolik upírské krve dotyčný má. Proto jsou rozděleni do několika skupin:
A) Královští upíři
Je to skupina celkem 48 upírů, kteří jsou stvořeni přímo Pánem Vampýrem. Je to také nejmocnější skupina, která ovládá černou magii, umí měnit podobu a vytvářet různé klamy. Tito upíři jsou ale ve své podobě velice nápadní, protože mají bledou scvrklou kůži, protáhlé uši a dlouhé, ostré tesáky.

B) Urození upíři
Asi 300 upírů vytvořených z krve upíra královského. Je to upíří šlechta. Tito upíři už nejsou tak mocní, jako ti královští, ale i oni ovládají iluzi a dokážou svou oběť snadno zmást. Vzhledem více připomínají člověka a ani tesáky nemají tak výrazné, jako královští upíři, dají se ovšem poznat podle mluvy. Jejich tesáky jim totiž neumožňují plynule mluvit a tak se často zadrhávají a šišlají.

C) Upíři
Tato velmi početná skupina se podobá upírům, jako je známe dnes z TV a jak je popisuje třeba Twilight sága (kromě vegetariánství, třpytu pleti a upířích citů). Jsou vytvořeni z krve urozeného upíra, proto v nich koluje méně upírské krve, ale upír může být na urozeného povýšen, když se napije krve královské. Nadpřirozené schopnosti už většinou nemají, ale i tak oplývají velkou silou. Tesáky mají asi o 3 centimetry delší než člověk.

D) Otroci upírů
Tato skupina upírů je nejvíce podobná lidem, jediné co je na nich upírského je, že se živí krví. Lidskou krev však mají zapovězenou a tak se živí zvířecí krví a hmyzem. Otrok je vytvořen z krve normálního upíra a je odsouzen k věčné službě, pokud mu nedá urozený upír doušek své krve. Mají velmi drobné tesáky a tak většinou vyřizují jednání mezi lidmi.

Každý z nás už nějakou tu povídačku o upírech slyšel. Třeba o hraběti Draculovi nebo hraběnce Bathory. Tito lidé si svojí pověst upíra vysloužili díky své krutosti.

• CHARAKTERISTIKA UPÍRA
► Bledost
Podle mytologie je upír bledý kvůli tomu, že nežije „zdravým“ životem. Ale dnešní upír by mohl mít tzv. chudokrevnost. Proto je podle mého dotyčný upír bledý. Protože trpí nedostatkem železa, který hledá v krvi ostatních lidí.

► Tesáky
Každý upír má tesáky, kterými prokusuje lidské hrdlo, ať už jsou větší či menší. Tato legenda mohla přijít tak ve 13. století, kdy z každého, kdo nějak vybočoval, udělali upíra nebo vlkodlaka. Podle mého jde jenom o strach z toho, že člověk má jiné, zlověstně vypadající zuby a proto ho ostatní považovali za upíra.

► Živení se krví
Asi hlavní rys upíra. Každý s „titulem“ upíra pil, nebo jinak manipuloval s krví. Např. hraběnka Bathory se v krvi koupala, aby zůstala navždy mladá a krásná; Vlad III. (Dracula) zase napichoval lidi na kůl a nechával jejich krev stékat do řeky, která pak tekla rudě. V realitě člověk, který pije krev není zřejmě psychicky v pořádku. (Nepočítám vlastní krev, tu si pijte jak chcete :D). S největší pravděpodobností si člověk zřejmě myslí, že je upír a proto se tak i chová. Buď trpí schizofrenií nebo jinou chorobou. V jiném případě, že člověk pije normálně cizí krev, se dá předpokládat, že je to normální kanibal.

SHRNUTÍ
Podle mého je dnešní upír pouze nemocný člověk, který má řadu nedostatků a proto se chová jak se chová.

bitefight.com

 

Related Articles

3 Comments

  1. Je skutečně zajímavé číst všechny ty teorie a názory, na to co je upír. Dá se říct, že ten nejjednodušší výklad, který se nám může dostat, tedy to, že je to vykořisťovatel dokáže zahnout všechna možná (a někdy i nemožná) vysvětlení. 🙂
    Rosalie

  2. Souhlasím se shrnutím ,dnešní upír je pouze nemocný člověk, který má řadu nedostatků a proto se chová jak se chová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button