Duchové a bytosti

Upíři – díl 1.

Upír. Jinými názvy také nosferatu, vampýr nebo nemrtvý. Tyto všechny názvy mají jedno společné. Označují zemřelou bytost, která se živí lidskou krví.

Jak upír vypadá?

Jeho vizáž je dost nápadná. Má špičaté uši, bílou pleť a rudé rty, dlouhé ostré špičáky. Kdo by si nebyl jistý, tak tady je fotka:

 Muž upír na sebe bral podobu člověka bez kostí nebo nosu. Většinou měl hnědé nebo červené oči (pokud neměli dost krve k jídlu měli upíři oči černé) a kovové zuby. V ojedinělých případech bylo jeho tělo pokryto srstí.

Žena upírka bývala neobyčejně krásná. Až tak, že dokázala svést nejen muže, ale i kteroukoliv ženu. Měla temnotemně černé vlasy (i havran by záviděl) a její tvář byla mrtvolně bledá. Rty byly rudé a nikdo jim nemohl odolat. Při pohledu do jejich tmavých očí jste se ztratili a utopili. Doslova.

Pro okolí nebylo možné upíra odhalit. Byla to bytost s obrovským charismatem a sexuální touhou. Nebyl pro něj problém si v okolí vyhlédnout svou oběť a doslova ji vyždímat do sucha. Poté co se ukojil, svou oběť i vysál. Jak asi ;).

Jak upír vznikl?

Obecně se tvrdí, že upírem se stane člověk, který zemře takzvaně nečistým způsobem. Může to být například sebevrah, člověk který umře nepřirozenou smrtí nebo popravou. Zvláštním zrozením upíra je pak také dítě, které vzniklo po souloži démona s čarodějnicí.

V Srbsku dokonce věřili, že se upírem stane i živý člověk, který má k tomu správné předpoklady.

Vlastnosti upírů

Úplně v základu upíři strašili své blízké a pili krev domácím zvířatům. To vše a mnohé další činnosti samozřejmě mohli dělat pouze v noci. Ráno se pak ukládali do svých hrobů, kobek, rakví. Jak je všeobecně známo, sluneční paprsek by je totiž „zabil“. Proměnil by je v prach a zemřeli by velmi bolestivou smrtí. Utrpení jejich vlastní smrti bylo tak velké, jaké sami způsobili svým obětem.

Zajímavé bylo, že pokud se někde upír objevil, úplně jako první začali štěkat psi. Nějakým způsobem cítili to zlo, které přichází.

Upír neumírá stářím, neumírá na nemoci ani oběšením. Navíc stačí kapka lidské krve kápnutá na jeho tělo nebo dokonce popel, aby mohl povstat jako fénix a nabrat ztracenou sílu. Lidská krev ho posiluje, zvířecí oslabuje (ale pořád lepší než nic).

Related Articles

3 Comments

 1. som hrozne bleda
  chuti mi krv
  mam tmave vlasy teraz sice prefarbene
  slnko mi robi zle
  a zaroven mi hovoria ze som krasna
  sexy
  a mam trochu ostrejsie zuby

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button