Zajímavosti

Snění nám ukazuje budoucnost…

Každý z nás má sny. Někdo si je nepamatuje, někdo vidí sny černobíle, jiný zase barevně. Prakticky nikdo není schopen vysvětlit, proč se nám zdají sny různých charakterů a typů.
Jedna strana tvrdí, že se mozek „regeneruje“ od událostí, které proběhly ve dne. A někdo zase tvrdí, že sny nám ukazují vývoj našeho života. K této teorii se přikláním já, protože nejen já, ale i lidé z mého okolí zůstali s ústy dokořán po sletu jistých událostí. Spousta lidí též využívá snáře, díky kterým se mohou blíže podívat na význam svých snů. Ráda bych vám proto uvedla příběh, který se opravdu stal, mému partnerovi.

Partnerova teta, žijící v Americe, se půl roku potýkala s rakovinou v pokročilém stádiu. Pravidelně docházela na ozařování, nicméně rakovina metastázovala do páteře. Její blízcí jí poskytli veškerou podporu, pomoc, a to všemi možnými způsoby. Její maminka za ní odletěla do Ameriky, aby byla s ní, a taktéž mohla pomoct jejímu manželovi. Po půl roce se věci nikam neposunuly, prognóza nebyla dobrá.

Asi 8 měsíců po zjištění nemoci se mému partnerovi zdál sen. Vyprávěl mi, že se procházel po hřbitově, sbíral lebky a viděl lidské kostry. V té době jsem propadla kouzlu snáře, takže jsem bleskurychle vyhledala v rozsáhlém seznamu vše, co se ve snu vyskytovalo: hřbitov, kostry, lebky. Význam byl jediný: smrt. Vcelku vyděšená jsem se na partnera podívala, obávajíc se, že se mu něco stane, po pár dnech jsme na to však zapomněli. O týden později, od jeho snu, k nám dorazila zpráva, že jeho teta zemřela. Okamžitě jsem si vzpomněla ty lebky a kostry, byla jsem vyděšená, ale zároveň fascinovaná, jestli je to tedy opravdu možné, mám tady důkaz!

Když jsem o této příhodě vyprávěla mým známým, tvrdili, že to byla pouze náhoda. Ale spíš mi jejich vyděšené reakce říkaly, že si nechtějí připustit, že by něco nemohli mít pod kontrolou. Já to však nepovažuji za náhodu. Vždy, když se každé ráno snažím si vzpomenout na veškeré detaily mého snu, který se mi zdál, a jeho významy si zapíšu, pokaždé do sebe všechno zapadne. Ne hned, ale v brzké době. Řádově několik dnů, maximálně dvou týdnů.

Netvrdím, že se s výše popsaným musí každý ztotožnit. Ale když se zkusíte zaměřit na své sny a jejich výklad, nějaké shody určitě najdete. Co myslíte?

kdosiodjinud.cz
kdosiodjinud.cz

Related Articles

4 Comments

  1. Mám rozsáhlý snář u sebe doma, a to co tady popisuje daný člověk je pravda. Někdy jsem to zkusil a opravdu se to vyplnilo. Je to hodně zajímavá teorie.

  2. Také patřím k těm, kdo věří na významy snů a mohla bych sepsat desítky příkladů, které se mi odehrály/vyplnily, ale…
    Někdo ty snáře musel napsat. Vymyslet a přiřadit k jednotlivým klíčovým slovům dané významy.
    Jak? Proč? Na základě čeho? Není snad vnímání jako takové intimní záležitostí každého jedince?

  3. Prikláňam sa k obom názorom či už k tomu o minulosti, alebo o budúcnosti… Prečo? Už Klein zhodnotila že každý jeden tvoj zážitok v minulosti má v prítomnosti/budúcnosti svoje následky, teda tvorí nové prciny s novými následkami, etc. To znamená že niekedy si niekto toto spojil aj zo snami, použil ich ako takzvané medzičasové pásmo medzi minulosťou a prítomnosťou a teda všetko čo si včera zažila sa ti spojí v tvojom sne a zároveň má dopad (väčšinou práve na najbližšiu budúcnosť). Nie je to nič nadpozemské a sny sú len okrajovo zapojené do danej problematiky 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button