PARANORMALVrazi a psychopati

Richard „The Iceman“ Kuklinski

Richard Kuklinski
Richard Kuklinski

Dnes si trochu odpočineme od vyšinutých psychopatů a podíváme se na zoubek americkému nájemnému vrahovi Richardu Kuklinskému.

Richard se narodil v roce 1935 v Jersey, otec byl imigrant z Polska a matka Anna byla z Irska. Jejich manželství nebylo v žádném případě idylické, na denním pořádku byly hádky i násilí.

Richard měl tři sourozence – bratry Josepha a Floriana a sestru Robertu. Starší bratr Florian zemřel, když bylo Richardovi 5 let, na následky, které mu přivodil jeho otec při jednom z výprasků. Tato vzpomínka utkvěla malému Richardovi v paměti a pronásledovala ho po zbytek života. Díky tomu začal nenávidět své rodiče, a co nejdříve chtěl od nich odejít. Bohužel postupem času se u něho začala projevovat i agrese.

• PRVNÍ VRAŽDA
První vraždu spáchal Kuklinski velice brzy, v pouhých 13 letech. Již dlouhou dobu byl šikanován vůdcem partičky kluků. jednoho dne si na něj počkal v temné uličce. Když pak procházel okolo, Kuklinski se na něho vrhl a pomocí dřevěné tyče ho ubil k smrti. Tělo následně zbavil všech zubů a odstranil konečky prstů, aby identifikace oběti byla skoro nemožná, tělo posléze shodil do řeky. Tato vražda mu prošla, důkazy (včetně těla) se nikdy nenašly.

• POSTRACHEM ULIC
Od svého prvního činu se Kuklinski naplno projevil jako naprosto chladná osoba, která neváhala zastřelit člověka jen tak. Jeho agresivita a násilnost stoupala. Postupem času se stal noční můrou všech delikventů, od zlodějů až po pedofily. I homosexuálové a obyčejní lidé se museli mít na pozoru, hlavně ti co měli, jak se říká, „prořízlou hubu“. Ta totiž Kuklinskému připomínala jeho otce.

• VSTUP DO PODSVĚTÍ
O jeho chladnokrevnosti se dozvěděly i velice známé mafiánské rodiny Genovese, DeCalvantte a Gambino. První kontakt navázal s mafiánem Royem DeMeo. Royovi nejdříve dlužil peníze, dluh však mohl splatit tím, že pro něj začal pracovat jako nájemný vrah. Richard souhlasil a jako zkoušku nasedl s Royem do auta, jeli na náhodné místo, kde po chvilce Roy vybral cíl. Zabit měl být neznámý muž venčící psa. Po chvilce přemýšlení Richard vychází z auta, jde přímo k pejskaři, a když ho míjí, padne výstřel, který zasáhne hlavu neznámého muže. Teď si Richard vydobyl respekt u mafiána Roye. V tu dobu bylo Richardovi pouhých 18 let.

Roy DeMeo
Roy DeMeo

V roce 1960 potkal krásnou Barbaru Pedrici, kterou si později vzal za ženu a měl s ní tři děti. Rodina neměla nejmenší ponětí o jeho vraždách, měla ho za dobrého obchodníka. Richard Kuklinski byl na první pohled milující otec; svou rodinu chránil, jak nejlépe mohl. Bohužel měl ale výbušnou povahu. Velice často docházelo k domácímu násilí, které vyústilo ve zranění manželky po zásahu nožem. Jeho chování bylo úzce spjato s traumatickými zážitky z dětství.

Richard Kuklinski s rodinou
Richard Kuklinski s rodinou

Co se týče zabíjení, to Richardovi nečinilo žádný problém. Ovšem více než to se mu líbilo oběti sledovat a následně plánovat vraždu. Kuklinski měl mnoho způsobů zabití, s oblibou zabíjel nožem, ale nepohrdnul ani motorovou pilou, kuší, granátem, pistolí, dálkově ovládanou bombou nebo kyanidem. Nebyl pouze skvělým zabijákem, ale také mistrem ve zbavování se těl. Jeho notná výška (200 cm) a hmotnost 150 kg, mu usnadňovala manipulaci s těly, která schovával do sudů, kufrů aut na vrakovišti, dokonce se uvádí, že měl i svoji jeskyni, kam mrtvoly házel.

Svojí přezdívku The Iceman nezískal kvůli tomu, že byl chladnokrevný zabiják. Získal jí díky způsobu zbavování se těl, které spočívalo v hození do mrazáku, aby maskoval čas úmrtí. Tento způsob odkoukal od jiného seriového vraha, Roberta Pronge, se kterým se velmi sblížil.

Chladnokrevnost Richarda byla dozajista pozoruhodná, nikdy neprojevil žádnou lítost ani soucit s oběťmi ani pozůstalými. Jednou, když testoval nový druh zabíjení (kuší), vybral si náhodného muže, kterého bez váhání střelil přímo do hlavy. Sám Kuklinski se přiznal k více než 200 vraždám, ale prokázáno mu jich bylo pouze 5. I když byl Kuklinski brutální a nelítostný vrah, nikdy nezabil ženu ani dítě.

Jelikož je život Richarda Kuklinského tak obsáhlý, že by se nevešel do jednoho článku, přikládám video, které vás zasvětí do života jednoho z nejobávanějších nájemných vrahů století.

• SHRNUTÍ INFORMACÍ

11. 4. 1935 – 5. 3. 2006
Klasifikace: nájemný a sériový vrah
Obětí: 200+
Místo: New Jersey / New York, USA

A na příště si pro vás připravím článek o R. Ramirezovi 🙂

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button