PARANORMALVrazi a psychopati

Richard „Night Stalker“ Ramirez

Richard byl americký sériový vrah, násilník a zloděj, narozen 28. 2. 1960 v El Pasu, Texas.
Ramirez u soudu
Ramirez u soudu

Richard se narodil jako poslední z 5 dětí do přísně katolické rodiny Juliana a Mercedes Ramirezových. Julian, mexický policista a později dělník na železnici, byl tvrdě pracující muž se sklony k záchvatům agrese, které vyúsťovaly ve fyzické zneužívání jeho dětí. „Richie“, jak mu doma říkali, utrpěl v mládí 2 velké úrazy hlavy, po tom druhém trpěl epileptickými záchvaty. Již od deseti let začal experimentovat s drogami, nejvíce však s marihuanou. Zároveň byl silně ovlivňován svým bratrancem Mikem (Miguel Ramirez), válečným veteránem z Vietnamu, sloužícím u Zelených baretů. Ten mu rád vyprávěl krvelačné příběhy z válek doplněné o fotografie obětí či zneužitých žen. Richard ho fascinovaně poslouchal a učil se od něj i bojovým taktikám. Zároveň se v tomto období začal více stranit své rodině a hledal útočiště často u čerstvě vykopaných hrobů, u kterých spával.

Richarda též hodně ovlivnila událost, kdy byl u hádky svého oblíbeného bratrance Mikea a jeho ženy v roce 1973. V rozhořčení Mike vytáhl revolver, namířil ho proti své ženě a zastřelil jí. Od této události se z Richarda stal mrzutý a odtažitý člověk. Začal se poohlížet po tvrdších drogách jako je LSD a také odstartoval svůj velký zájem o satanismus. Mike strávil ve věznici pouze 4 roky, jelikož jako válečný veterán měl polehčující okolnosti, a po odchodu z věznice mohl Richieho dále ovlivňovat. Tedy do roku 1982, kdy se Richard ve 22 letech přestěhoval do Kalifornie.

** Začíná jako zloděj aut a dopouští se drobných krádeží, které postupně gradují… **

** Když Richard začínal s vykrádáním domů, šlo mu především o materiální věci, jako jsou peníze, šperky apod. **

Píše se 28. červen roku 1984, v Kalifornii je právě teplá noc, která se stala osudnou seniorce Jennie Vincowové. Ta nechala otevřené okno ve svém přízemním bytě. Ramirez odstranil v okně síťku a tímto otvorem pak vnikl dovnitř do bytu. Když Ramirez nalezl seniorku v ložnici, vrhl se na ní. Následující den ji objevil její syn, bydlící o patro výše. Její tělo mělo na sobě několik bodných ran a do jejího hrdla bylo tak zuřivě bodáno, až byla hlava skoro oddělena. Následná pitva prokázala také známky sexuálního násilí.

Druhý zločin se taktéž odehrává v nočních hodinách s datem 17.3.1985.
22letá Marie Hernandéz se vrací domů z práce. Právě parkuje svůj vůz v garážích, když za sebou uslyší hluk, otočí se a v tom se za ní vyřítí muž vyšší postavy, oděný do komplet černé barvy, s kšiltovkou AC/DC zaraženou hluboko do čela a svírající zbraň, kterou namíří na její hlavu. Marie začala na kolenou prosit o život, snažila se mu pohlédnout do očí a když tak učinila, zjistila, že jsou Ramirezovy oči tak chladné, bez jakéhokoliv náznaku lítosti. Po chvilce padl výstřel a mladá žena se sesunula k zemi jako mrtvá. To si myslel i samotný Ramirez, ovšem pravda byla jiná. Marie byla naživu, díky tomu, že se kulka odrazila od klíčů, které žena držela v ruce, když si instinktivně bránila hlavu. To jí nejspíše zachránilo život. Útočník její tělo odstranil z cesty a vydal se vykrást byt. Žena, která se probírala ze šoku, uslyšela padnout další výstřel, což jí přimělo snažit se co nejrychleji utéct od útočníka. V tom však vrah vybíhal z bytu a když se opět potkali, Richard nevystřelil. Ukryl zbraň za opasek a utekl do tmy. Bohužel výstřel, který uslyšela z bytu, už tak šťastný konec neměl. Když Hernandézová vběhla do bytu, našla zkrvavené tělo své spolubydlící, které Richard prostřelil hlavu.

Toto řádění ze 17. na 18. března však nebylo u konce, ještě téže noci Ramirez zaútočil na další slečnu, původem z Tchaiwanu. Když jel policista zkontrolovat její vozidlo, které bylo stále nastartované a odstavené, nalezl u něho právě Tsai Lian Yu. Ta utrpěla střelné poranění a měla roztrhané punčochy. Na místo byla ihned přivolána záchranná služba, ta už ovšem konstatovala smrt.

Po 10denní pauze opět začíná řadit. Jako u předchozího vloupání, opět využívá pootevřeného okna, tentokrát v zimní zahradě. Oběťmi byli Vincent a Maxine Zazzarovi, podnikatel a právnička. Richard, opět vybaven pistolí, nejprve usmrtil muže střelou do levého spánku, následně pak Maxine, kterou taktéž střelil v ložnici do hlavy, posléze tělo vysvlékl a vytáhl nůž, kterým ho celé pobodal, zejména v oblasti rozkroku, břicha a obličeje. Následná pitva prokázala, že obě oběti zemřely na následky střelného poranění, zohavení bylo provedeno posmrtně. Police ovšem našla nábojnice, které se shodovaly s předchozími případy, a zjistila, že mají co do činění se sériovým vrahem.

Je 14.5.1985, když se vloupá do domu Williama a Lillie Doiových. V tomto případě to mělo rychlý průběh, nejprve ihned odstranil Williama střelou do hlavy a pak se vrhl na ženu, která ležela vedle. Tu začal bít pěstmi do obličeje, aby mu prozradila, kde jsou jejich cennosti. Poté ji spoutal a šel prohledávat dům. Když už toho měl dost, vrátil se do ložnice a ženu znásilnil, pak odešel. V tom okamžiku, i když měl William střelné zranění hlavy, dopotácel se k telefonu a zavolal policii. Ta hovor vystopovala a ihned přijela na místo činu i se záchrannou službou. I když je převezli do nemocnice, William podlehl svým zraněním. Jeho manželka ale byla schopna popsat útočníka. Ten ale za 14 dní zasadil další velký úder v podobě dvou útoků.

Mladá Ruth Wilsonová právě ulehla do postele s vědomím, že jejich domov je bezpečný a klidně usnula. Probudil jí však zvláštní pocit, otevřela oči a do obličeje jí svítilo světlo z baterky, samozřejmě u hlavy již měla přiloženou pistoli. Richard jí nařídil, aby odešla do pokoje svého syna, a když tam společně došli, otočil zbraň na syna. Požadoval, aby žena ztichla, syna pak svázal a zavřel do skříně. Matka si myslela, že jde o zloděje, a nabídla zlatý náhrdelník s diamanty. To však Richardovi nestačilo a tak jí svázal punčochami a znásilnil jí. Nakonec mu řekla, že musel mít hodně nešťastný život, když toto dokázal udělat. On jí za to pochválil vzhled a nechal jí žít, i když zabil mnoho lidí. Při vypovídání na policii Ruth řekla, že jeho dech byl tak odporný a smrdutý, že když jí znásilňoval, myslela si, že ho pozvrací.

Richard Ramirez s pentagramem na ruce

1.6.1985. Na tohle datum určitě nerady vzpomínají sestry Mabel Bell a její osmdesátiletá invalidní sestra Florenc Langová. Ženy byly napadeny s takovou brutalitou, že policie našla rozlomené kladivo. Florenc utrpěla frakturu lebky nad levým uchem, útok však přežila i přesto, že pomoci se jí dostalo až po dvou dnech. Ramirez Belle vyryl zezadu na stehnu obrácený pentagram. Bohužel Bell nakonec podlehla svým zraněním. Jeden pentagram Ramirez také přidal rtěnkou na stěnu…

Ramirezovy útoky se stupňovaly, jak brutalitou, tak i zabíjením čím dál mladších dětí. Byl jako nezastavitelná mašina, která terorizovala okres Kalifornie. Jednoho dne se vloupal do bytu manželů Patersenových, manželku vzbudil divný šum a hluk v pokoji. Když se probrala, zeptala se kdo je tam. Ramirez se zasmál a vystřelil směrem na její hlavu, ihned poté vystřelil další ránu manželovi do hlavy. Oba naštěstí přežili, i když následky si nesou dodnes.

30.8.1985 bylo datum, které pro Ramireze znamenalo konec jeho vraždící kariéry. Dokázal však narušit sebejistotu Ameriky a její „dokonalost“.

Jak už to tak bývá, když člověk nechá hromadu svědků, tak to nikdy nevěstí nic dobrého a tohle se Ramirezovi vymstilo. Noviny a televize byly plné jeho podobizny. Když zašel do obchodu s alkoholem, prodavačka začala křičet, že je to vrah „Night Stalker“. Okamžitě se dal na útěk, se snahou vytratit se z města vběhl do hispánské čtvrti, kde nalezl odemčený Ford Mustang z roku 1966 a okamžitě do něj nasedl. Mustang v tu chvíli zrovna opravoval Faustino Pinon. Když uslyšel, jak se někdo snaží jeho vůz ukrást, vyběhl a chytil Ramireze přes okno za oblečení. Ten mu začal vyhrožovat, že má zbraň. Když se pokusil ujet, nezvládl řízení a naboural. Ihned se dal na útěk, při němž narazil na Angelinu de la Torres, která právě seděla v autě. Vytáhl na ní zbraň, žena se lekla a zakřičela. Uslyšel ji její manžel a jeho dva synové, kteří se ihned vydali na pomoc. Manžel vyběhl se železnou tyčí a po rychlém pronásledování, kdy dohonil Ramireze, ho udeřil. Rána ho však pouze rozhodila. Po uběhnutí dalších metrů ho opět manžel dohonil a zasadil osudovou ránu, která skolila Ramireze k zemi a tím i zastavila řádění jednoho z nejděsivějších vrahů v historii Ameriky, jakožto dokonalé, bezpečné země. Během chvíle se u Richarda seběhlo několik lidí, jenže v tu chvíli se už dostavila policejní hlídka a Ramirez se ihned přiznal k činům. Někdo říká, že se přiznal, aby unikl pobouřenému lidu.

Richard „Night Stalker“ Ramirez byl obviněn z celkem 14 vražd a 32 zločinů spáchaných během vraždění. Jeho právní zástupce Daniel Hernandez požadoval, aby se změnilo místo soudního jednání, jelikož se obával, že v místě jeho řádění by se mu nedostalo spravedlnosti.

Soudní proces byl velice zdlouhavý a dost medializovaný, už jen proto, že Ramirez o sobě tvrdil, že je superzločinec. Vykřikoval hesla na oslavu Satana a měl také dost fanynek, které věřily v jeho nevinu. To vyvrátil soud, který ho dne 3.10.1988 shledal vinným a udělil trest ve výši devatenáctinásobného trestu smrti v plynové komoře. Když končilo toto líčení, Ramirez odcházel s úsměvem na rtech. Ovšem co všechny zamrazilo byla věta, kterou pronesl: „Nechápete mě. Ani to od vás neočekávám. Nejste toho schopni. Přesahuji vaši zkušenost. Jsem mimo dobro a zlo. Noční legie, noční plémě, neopakuji chyby nočního tuláka a nemám slitování. Já se pomstím. Lucifer přebývá uvnitř každého z nás.“
Poté označil soudní úředníky za lháře, nenávistníky a parazitické červy. Když opouštěl soudní síň, pronesl k novinářům: „To je toho! Smrt byla vždy součást tohoto světa. Uvidíme se v Disneylandu.“

Byl opravdu něco jako vykonavatel nebo jen další pomatenec, který trpěl traumatickým zážitkem? To se už nikdy nedozvíme.
Další věta, kterou pronesl, zní: „We are all evil in some form or another, are we not?“
Což si každý může přeložit podle sebe, ale pravda je, že v každém z nás je zlo, které buď propukne anebo ho dokážeme potlačit.

• Zajímavosti:

Postupem času, kdy se technika zdokonalovala, a to nejvíce v oblasti určování DNA, bylo zjištěno, že Ramirez ubodal, zmlátil a znásilnil devítiletou holčičku Mei Lung.

Svou přezdívku si přál mít podle skupiny AC/DC a to konkrétně z písně „Night Prowler“ (Noční tulák), nakonec byl nazván jako „Night Stalker“ (Noční slídil), z čehož byl zklamán.

Při jedné vraždě napsal na zeď „Jack Knife“, což je z písně „The Ripper“ od kapely Judas Priest.

Ramirez byl velkým fanouškem AC/DC, při vraždách nosil jejich čepici.

Ramirez se v roce 1996 oženil s Doren Lioyovou.

Richard Ramirez umřel 7.června 2013 na komplikace spojené s buněčným lymfomem.

Richard Ramirez s manželkou
Richard Ramirez s manželkou
Richard Ramirez
Richard Ramirez

A tak končí život člověka, který v mládí propadl drogám a zažil smrt na vlastní oči. Tento muž navždy změnil americkou naivitu o bezpečnosti.

Každý člověk je svým způsobem zlý. V nitru má každý démona, který čeká na vypuštění, a je jen na nás jak moc velký průchod mu dáme a jak ho necháme ovládnout naši mysl. Vrahů, kteří byli opravdu šílení, je jen pár, většinou to jsou lidé s vysokou inteligencí, kteří své zločiny promýšlejí a naplánují, přitom však ztratí veškerou lidskost a soucit, jejich oči se změní v chladné a prázdné.

Ramirezovy činy jsou tak obsáhlé, že jeden článek nestačí. Pokud by se našlo dost lidí, kteří stojí o další díl, vyjádřete se, prosím, pomocí komentářů, abych měl zpětnou vazbu, byť i kritickou.

Váš R. Ramirez…

 

Related Articles

15 Comments

  1. Článek paráda, moc ráda tuto rubriku čtu, ale ta gramatika a neskutecne pravopisne chyby mě opravdu dojimaji.

    1. Prosím o trpělivost, na korekci určitě dojde. Žádám vás (všechny) o pochopení; jak už tu bylo řečeno – tento web spravují autoři POUZE ve svém volném čase, kterého mají někteří zatraceně málo. Já ho mám ještě méně a mrzí mne to, protože opravy jsou tu potřeba, ať už co se týče gramatiky nebo obsahu. Opravdu prosím o milost 😀 Pokud nemáte pro takovéhle jednoduché věci pochopení, zkuste si to sami. Já, například, jsem každý všední den od 7:00 do 19:00 ve škole a o víkendech v práci. Nechci se tím jakkoli chvástat, chraň Bůh, jen chci, abyste si uvědomili, že to není jednoduché. Děkuji!

  2. No, napsáno toho bylo už mnoho a podstatně lepší češtinou, než je tenhle ubohý pokus… sorry, hochu, ale myslím, že Takový Ed Kemper by s tebou do smrti nepromluvil, kdyby si o sobě něco takového přečetl.
    Jak z článku o brutálních zvěrstvech udělat brutální zvěrstvo… uf! Začínám být pro omezení tadytěch Internetů!

    1. Chápu, že někoho ser* že tam je spoustu chyb, ovšem kdybych psal na forum spisovné češtiny, a podobně. Budu se snažit více, ale už sem se smířil že cenu za nejlepší češtinu nedostanu. Za to se ale snažím vytvářet články tak aby toho vraha co nejlépe vystihoval. Bohužel kdyby to bylo delší přečte si to zhruba 10 lidí, protože obsáhlost života sériového vraha je tak velká, že by těch článku muselo být 20. Ovšem rád přečtu i tvé články. Rád posoudím.

  3. Ježiš lidi 😀 autoři se tím neživí 😀 uvědomte si, že taky choděj do práce a články pro vás píšou po večerech ve svém volném čase a dostanou od vás jen tohle? Já bych se na vás tak akorát vys… 😀 Za mě supr článek, jsem rád i za video a pod. Jde za tím vidět práce 🙂 A ty blbce neřeš, čím větší hovno, tím víc smrdí, tak se museli ohlásit 😉

  4. Já teda nevím, ale nepřijde mi, že by tam bylo zas až tolik chyb. Článek to byl zajímavý, mě se líbil a nějakou gramatiku (pokud to teda není něco typu slunýčko apod.) tak si myslím, že rozhodně není nutné řešit. Já jsem pro další článek :))

  5. Zajímalo by mě, kde berete informace? Možná by jste si měli lépe ověřovat zdroje a nebo sledovat nové studie… Narážím cituji na: „Vrahů, kteří byli opravdu šílení, je jen pár, většinou to jsou lidé s vysokou inteligencí, kteří své zločiny promýšlejí a naplánují, přitom však ztratí veškerou lidskost a soucit, jejich oči se změní v chladné a prázdné.“. Je prokázané že právě tito „šílení vrahové“ jsou lidé s průměrnou inteligencí, tedy moudrostí nijak zvlášť neoplývají… Vrytá představa o vysoce inteligentních sériových vrazích, kteří plánují každý krok, je mylná… Nejspíše za to mohou filmy, které nám takové vrahy servírují každý sobotní večer.
    O nic nejde, jen mi přišlo důležité to napsat, jinak článek docela poutavý… a gramatických chyb jsem si ani moc nevšímala, myslím že v době kdy každý datluje na klávesnici jako o život se jim nevyhneme…

    1. Ahoj,
      děkuji za podporu 🙂 a jinak tuto větu jsem napsal já podle počtů životopisů které jsem přečetl. Neříkám že nutně všichni vrahové musejí být vysoce inteligentní ale dost jich vyšším IQ disponuje. Nemusí to být nutně nějací vědci ale už jen činy jsou promyšlené. Třeba Ted Buddy, Edmund Kemper, Theodore Kaczynski ten je dokonce matematik a pedagog. Například Otis Toole ten měl nízké IQ proto musel s někým spolupracovat, to se projevilo i na jeho činech.

  6. Vypadá jak ten herec ze stmívání.
    PS: Zajímavý článek, asi nejzajimavější vrah kterého jste tu zatím měli. 😉

    1. Ahoj,
      tohle bohužel ten herec není a myslím že by asi nikdo hrát po jeho boku nechtěl :D.
      Jinak příští díl se opět budu snažit vybrat někoho zajímavého 🙂

  7. Co třeba napsat o někom, kdo byl někdo například Jeffrey Dahmer je jednoznačně nejlepší 🙂 a docela se divim, že tu ještě neni 😀

    1. Ahoj,
      Jeffrey Dahmer má velice poutavý příběh, ale je dost známý skoro každýho zný, teď se snažím Vás seznámit i né s tak známými vrahy :).
      R.R.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button