PARANORMALZáhadná historie

Pyrokineze (Případ Jannie Bramwellové)

V listopadu 1890 se v Thorah poblíž kanadského Toronta začaly dít nevysvětlitelné věci kolem čtrnáctileté dívky jménem Jannei Bramwellová, adoptivní dcery farmáře Dawsona a jeho ženy. Dívka jednoho dne údajně upadla do transu a vykřikla“,, Podívejte se na to!“. V té chvíli se na stropě jejího pokoje objevily plameny. Krátce poté vypukl další menší požár. Následujícího dne vypukly po domě četné požáry, jenže jakmile byl jeden uhašen začal další.
V jednom případě, Jannei a její matka seděli čelem ke stěně, vzplanula celá tapeta. Poté vyšlehly plameny ze šatů dívky. Požáry v Dawsonově domácnosti propukaly znenadání ještě celý týden. Zpráva v Toronto Globe z 9. Listopadu popisovala zuhelnatělé kusy tapet, které vypadaly, jako by byly sežehnuty hořící lampou.
Situace se tak zhoršila že rodina byl nucena vystěhovat všechen nábytek z domu na dvůr. Neštastnou dívku, která údajně požáry způsobila pak poslali zpět do sirotčince, odkud přišla, po jejím odchodu jev ustal.
Někteří lidé tvrdili že dívka zakoupila nějakou chemikálii, kterou aplikovala v různých částech domu aby úmyslně založila poHouse-fire1žáry. Jíní zase věřili že do jejího těla vstoupil ďábel.
Nikdy se ,ale doopravdy nevyřešilo jestli dívka opravdu měla dar pyrokineze a nebo si opravdu jen moc často hrála se zápalkami.

 

 

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button