PARANORMALZáhadná místa

Psychiatrická léčebna Overbrook [New Jersey]

Dříve měly sloužit k léčení nemocných pacientů, dnes jejich povětšinou zchátralé budovy nahánějí hrůzu. Řeč je o léčebnách. Snad každá země nějakou má a my se dnes zajdeme do jedné podívat.

roadtrippers.com

V roce 1896 bylo několik úředníků pověřeno, aby v lokalitě Essexu našli vhodné klidné místo pro novou léčebnu. Prošlo se mnoho oblastí, ale všichni nakonec jednohlasně zvolili Overbrook – odlehlou lokalitu s vysokou nadmořskou výškou, která pacientům s psychickou poruchou určitě pomůže.

Psala se druhá polovina dvacátého století a nově otevřené zařízení bylo zaplněno do posledního místečka. Celý areál byl opravdu velmi rozsáhlý. Byla tu vlastní vlaková stanice, nutná pro dovoz uhlí a dřeva. Byly tu zemědělské plochy, které dodávaly léčebně vlastní ovoce a zeleninu – nedílnou součást jídelníčku každého pacienta.  Dokonce se zde nacházela i farma, kde pracovali trestanci z nedaleké věznice. To vše pod dohledem zkušeného (dobře placeného) farmáře. V celém komplexu byla také vlastní požární zbrojnice, pekárna, elektrárna, divadlo a poloprofesionální baseballový tým. Zkrátka Overbrook fungoval jako město.

http://tfpec.blogspot.cz

Co se týče samotného fungování léčebny, bylo to velmi špatné. Pár let po slavnostním otevření začali pacienti hojně umírat. Důvodem se stala epidemie tuberkulózy, která si vyžádala přes osm set lidských životů.
V zimě 1917 něčí vinnou přestalo v kotelně fungovat topení. Než však opraváři celou situaci vyřešili, trvalo to dvacet dní. Dlouhá doba, během které ve svých lůžkách umrzlo čtyřiadvacet pacientů a mnozí další měli děsivé omrzliny.
V roce 1978 se začalo pohřešovat stopadesát nemocných. Jeden z nich odešel jen v pyžamu, avšak s velkým porcovacím nožem v jedné ruce, a kladivem ve druhé. Na své vycházce se pokusil unést mladou ženu, posléze ukradl automobil. Pacienta nikdo nikdy nenašel.

Takovéto momenty samozřejmě zaregistrují média a léčebna začala mít nevalnou pověst. Jeden ze zvědavců se do zařízení pokusil dostat na vlastní pěst. Povedlo se mu to a co viděl pak vypověděl tisku.
„Vzpomínám si, že jsem viděl mnoho pentagramů a hákových křížů po celém komplexu. V kapli byly náznaky jakýchsi rituálů a to hrobové ticho uvnitř Overbrooku bylo samo o sobě děsivé. Když jsem našel dveře ven, všiml jsem si, že jsem obklopen nějakými prázdnými strukturami. Ze čtvrtého, možná pátého patra na mne někdo koukal z okna. Bledá osoba s velmi tmavýma očima. Tuhla mi krev v žilách.“
Po této zkušenosti by se na místo už nikdy nevrátil.

derelictplaces.co.uk

Léčebné metody se vyvíjely, jen Overbrook zaostával. V sedmdesátých letech začal počet pacientů rapidně klesat. V roce 1990 léčebna sloužila už jen pro malou hrstku lidí. Mnoho zařízení v komplexu bylo zrušeno a polorozbořeno. V tuto dobu rovněž začala vyplouvat veškerá špína ohledně chování k nemocným pacientům a také zprávy o podivných jevech, které se na místě dějí.

Černé přízraky, stíny, divný šepot, to vše zažívali svědkové, kteří v léčebně mnohdy pracovali. Po zavedení zázračných léků na léčení mozkových poruch v posledních letech fungování léčebny celý komplex zavřeli. Podivné aktivity však na místě zůstávají dál. Jezdí sem vyšetřovaté se svými paranormálními týmy, i obyčení zvědavci prahnoucí po troše vzrušení. Vždyť na tomto místě za ta léta zemřelo deset tisíc lidí!

0:04 a 0:12 – zadní chodnou projde jakýsi stín

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button