PARANORMALZáhadná místa

Psychiatrická léčebna Beechworth

Dlouhou dobu jsme se nepodívali do nějaké strašidelné léčebny. Je čas to napravit. Dnešní putování nás zavede do Austrálie, přesněji do malého městečka Beechworth.

yeity.com

Sláva Beechworthu se začíná rodit v polovině 19. století, kdy po celém světě vypuká tzv. zlatá horečka. Lidé toužící po zlatu jsou ochotní procestovat celý svět, jen aby našli svůj vysněný zlatý poklad. Také právě Beechworth sem mnoho z nich přilákal.  Městská rada je za nárůst obyvatelstva ráda, jenže vše s sebou nese i určité závazky. V tomhle případě je to zvelebování celého místa a poskytování kvalitních služeb. Proto je zde v roce 1867 otevřena i psychiatrická léčebna.

Zlatá horečka dokázala mnoho lidí připravit o rozum a proto není divu, že je zařízení s kapacitou 1 200 míst brzy přeplněno. Možná to bude i tím, že stačí jenom dva ověřené podpisy a člověka sem strčí ani neví jak. Ve většině případů je pobyt pro pacienty doživotní. Samotný život však za zdmi léčebny nemusí mít ani dlouhého trvání, praktikuje se tu totiž velmi experimentální léčba. Nemocní umírají jako na běžícím pásu. Celkový odhad zde zemřelých se pohybuje v tisících.

Beechworthská léčebna funguje 130 let. V roce 1995 se oficiálně uzavře a poté slouží areál místní univerzitě. Ovšem krátce před tím se začínají objevovat první svědectví o zvláštních jevech, které se tu údajně dějí. Zaměstnanci si stěžují na podivné zvuky linoucí se chodbami, nejčastěji zmiňují šepot. Existuje spoustu výpovědí o stopách bosých nohou, které se záhadně objeví a posléze zase zmizí. A celá stavba je vzhůru nohama i proto, že všemožné věci se neustále přemisťují. Australský spisovatel Geoff N. Braun, který se netají svojí zálibou v okultismu prohlásil: ,,Dveře se samovolně otvírají a jindy jsou slyšet tajemné zvuky.“ Samozřejmě, že místo je po krátké době zaplaveno paranormálními týmy, kteří veškerou aktivitu řádně monitorují. Několik z nich přišlo s tvrzením, že zdější „strašení“ nemají na starosti jenom duchové mrtvých pacientů. „Někteří říkají, že když vyhlédnou z oken za soumraku, mohou spatřit starého muže v zelené bundě, možná bývalého správce, jak se prochází kolem v zahradách.“ tvrdí nadále Braun. Své směny tu stále slouží i několik přízračných sester. Je snad léčebna postavena na místě, které nějak přitahuje tajemné síly a entity ?

wackycykyborg.wordpress.com

Podle svědků a návštěvníků areálu je nejtajemnějším místem celé léčebny místnost, kde se prováděla léčba pomocí elektrošoků a dalších drastických metod. Až 9 000 pacientů zde vlivem takového léčení zemřelo. Existují záznamy o tom, že kdysi zde dokonce byly na poličkách sklenice s lidskými orgány. Tato „expozice“ ovšem během jedné z částečných rekonstrukcí zmizela. Paranormální vyšetřovatelé právě zde natočili nejvíce materiálu. Na EVP nahrávkách byl zachycen bolestný křik či sténání. Duchové zde mají pokřivenou tvář bolestí a utrpením. Teorie však říkají, že zde můžou přebývat i démoni, jelikož úmrtí několika pacientů bylo velmi podivných.

Jistý Tommy Kennedy je během svého života velkým oblíbencem léčícího personálu. Právě proto dostane možnost pracovat jako pomocník v nemocniční kuchyni. Práce se mu líbí, ale nedokáže unést umírání pacientů. Je velmi těžké den co den nandavat nemocným jídlo a druhý den počítat, kolik se jich nedožilo dalšího oběda či večeře. Krátce nato proto spáchá sebevraždu. Pokud navštívíte právě nemocniční kuchyň, můžete se s Tommym setkat. Svou přitomnost oznamuje mimojiné  prosebným taháním za Váš oděv.

Beechworth měl i vlastní rekreační místnost, kde se hrály všemožné hry, ale mohla posloužit i jako kaple. Právě zde se zjevuje duch hrající si malé holčičky, která navazuje kontakt zejména s ženskými návštěvníky. U okna pak byl několikrát spatřen přízračný zachmuřený stařík. Ovšem nejčastěji se můžete potkat s duchem vrchní sestry Matron Sharpe. Někdo jí viděl vycházet z její pracovny, jiný zase, jak sedí u pacientů během elektroléčby. I když je místnost strašně studená, kdykoliv do ní vejde Matron, vše se uklidní. Kromě sestry se Beechworthem toulá i lékař. Dohlížejí na své pacienty i po smrti ? Nebo je tu opravdu něco, co mrtvé nutí tu i nadále přebývat ?

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button