HistorkyPARANORMALZáhadná místa

Pohádka – pohádkové místo s děsivými vzpomínkami

Statek pohádka leží v jižních Čechách uprostřed lesů na louce. Vskutku pohádkové místo, ale opředené tajemnými historkami. O Pohádce se říká mnohé, lidé tam často přespávají a doufají že spatří duše mrtvých, potulující se Pohádkou. Sama jsem noc ve stavení strávila. Musím uznat, že i když jsem žádné duchy nespatřila, napětí, strach a úzkost po setmění by se daly krájet. Pravda je taková, že místo samo o sobě v sobě má tajemství a pověry.

Statek podle starousedlíků, kdysi dávno, ještě v devatenáctém století byl vskutku krásné místo. Pak ale nedaleký Strážov zasáhl požár. Pohltil dvě třetiny domů a radnici. To se tak stalo dne 12. 5. 1828. Lidé, tou dobou ještě věřící v magii, čáry a kouzla svůj hněv obrátili proti stařeně bydlící v chatrči na okraji lesa pod pohádkou. Pravdou je, že žena se opravdu zabývala bylinami, lektvary a amulety. Ovšem to, zda opravdu na obec svalila kletbu požáru, to se dnes už nedovíme. Jisté je, že rozlícený dav se vrhl k chatrči ženy, vtrhl dovnitř a ženu vytáhl sebou. Na louce ji pak lynčoval a kamenoval. Stará žena z posledních sil odvlekla své zubožené tělo právě na místo, kde stála bříza. O břízu se opřela a s nenávistí v srdci vyřkla kletbu, kterou proklela celé místo. Kletba se podle některých uchytla na nejbližší stavení stojící po blíž. Na Pohádku.

Od té doby nikomu na statku dobře nevedlo.

Jako poslední se na statek nastěhoval Ivan Roubal, sériový vrah, který své oběti dával vietnamským prasatům.  Původně přišel na statek s úmyslem pěstovat jeleny. To mu však bylo zakázáno a tak choval drůbež a zmíněna vietnamská prasata. Lidé ho často ve vsi potkávali a mluvili s ním. Dokonce jeden z nich říkal, že sem tam přicházel do místní hospůdky na pivo. Choval se a jednal jako vcelku milý člověk. Až po chvíli setrvání na statku, se v něm něco zlomilo. Své koně týral a mrtvolu jednoho z nich nechával ležet ladem na louce před Pohádkou. Soud odsoudil Roubala na doživotí. Zajímavé je, že jakmile se Roubal dostal ze statku do vězení, vězni a dokonce i stráž se shodnou na stejném výsledku ohledně Roubala. Byl to velice chytrý člověk a k ostatním milý a vstřícný. Proto nikomu nešlo do hlavy, jak je možné že byl obviněný z pěti vražd, kdy nechával své oběti se smyčkou okolo krku udusit se vlastní vahou. Pan Ivan Roubal už mezi námi není. Zda ho k vraždám něco přimělo, to už se nedozvíme, ale faktem zůstává, že místní obyvatelé se snaží statku vyhýbat obloukem. Potkáte zde hlavně lovce duchů a zvědavce, kteří místo vidí jako hlavní turistický terč.

Vrátím se zpět k noci na Pohádce. Je pravda, že ve chvíli kdy trávíte chvíle tam, hlavou Vám probíhají právě tyhle myšlenky. Myšlenky o čarodějnici která svou krví vsáklou do země a do břízy potvrdila svoji kletbu. O Roubalovi, který vraždil…

Je pravdou, že určitá místa v domě jsou energicky velice náročná. Hlavně tam, kde se odehrávalo zvěrstvo. Už v chodbičce která vedla k prasatům mě velice začala pobolívat hlava a přímo u koryt se začne dělat mdlo. Když jsme si vybalili a usnuli, nevím o ničem zvláštním. Faktem je, že ráno po probuzení nikomu do řeči nebylo. Byla to bezesná noc plná strachu. I když nic se vlastně nestalo, po odchodu z nás spadl obrovský kámen, schopnost řeči se nám vrátila až u auta. V jedné věci jsem si však jisté. Pokud se do statku dostane člověk nevyrovnaný se sklony k depresím, to místo ho pohltí a pak jsem si více než jistá, že by se mohla opět opakovat minulost. Proto prosím ty, kteří chtějí toto místo navštívit, rozmyslete se dobře zda netrpíte uvedenými příznaky. Lidé s těmito problémy jsou magnetem na duchy a negativní energii. je třeba se dobře rozmyslet, protože část kletby si můžete odnést sebou.

vlastní zdroj
vlastní zdroj
vlastní zdroj
vlastní zdroj

Related Articles

One Comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button