PARANORMALZáhadná místa

Paranormální jevy v Brně (2. část)

Přibližně před měsícem tu byl článek, ve kterém se nacházely paranormální příběhy z Brna a  jeho okolí a dnes tu máme pokračování.

Dům v Husovicích
(Brno – Husovice)

Píše se rok 2006, když majitel domu v Husovicích volá odborníky kvůli tomu, co se u něj v domě děje.  Mezi hlavní a opakované úkazy patří například to, že když si jde člověk pro něco do sklepa, tak po něm náhle odkudsi vyletí kus cihly nebo jakýkoliv jiný předmět a dotyčného provází takový ten nepříjemný pohled, jako když vás někdo zezadu probodává pohledem. Dotyční si sebou chtěli raději vždy brát psa, aby to „něco“ zastrašil a vyhnal, ale všichni psi tam odmítali jít a se sklopenýma ušima couvali zpět ke schodišti. Další nepříjemné pocity a zvukové projevy byly zaznamenány nahoře v patře. Vyšetřovatelé se nechali zavést nahoru na půdu, kde je hned při vstupu přivítalo silné mražení a  nepříjemné tísnivé pocity. Byly zde potvrzeny negativní energie. Majitelka doplnila, že na této půdě mělo dřív kancelář německé gestapo a došlo zde k vraždě. Vyšetřovatelé se pokusily zdejší prostory „vyčistit“ od mrtvých duší a negativních energií, což bylo naštěstí úspěšné.

Jeskyně Švédův stůl
(Ochoz u Brna)

Významnou jeskyní v Moravském krasu (naproti známější Ochozské jeskyni a vedle jeskyně Netopírky) je i Švédův stůl. Název vznikl dle legendy, že za třicetileté války si zde uspořádali švédští vojáci hostinu. Tuto jeskyni kromě medvědů, hyen a dalších zvířat už před 100 000 lety obývali neandrtálci a nadále i mladší kultury – například lidé v době bronzové (dle nálezů). Tato jeskyně o dvou místnostech nazývaných obývák (díky posezení u ohniště) a jednou nižší a menší místnůstkou s oknem nazývanou ložnice bývá běžně využívána turisty k přenocování. Kromě turistů se zde ale nacházejí i lidé, kteří sem chodí pokoušet různé síly. Když se zde jeden vyšetřovací tým zastavil s tím, že posedí u ohně, opečou maso a popovídají si, začali hned po příchodu vnímat nepříjemné pocity a (jim již známé) mražení v zádech. Když jeden z nich zapnul virguli, ta potvrdila dvě bytosti. Jejich psi mezitím chodili po místnosti jakoby něco hledali a tu a tam se zakoukali na prázdné místo. Jeden z týmu hned bytosti „vyprovodil“. Když po poctivém uhašení ohniště odcházeli, všimli si, že je dole u potoka poctivě vyskládaný kamenný kruh a tak se vydali směrem k němu. Virgule zde extrémně reagovala zejména na hranici kruhu a oni opět cítili ten mráz v zádech. Do kruhu se nikdo z nich vstoupit neodvážil (mohlo by to být příliš nebezpečné) a tak jen obcházeli kolem hranice, přičemž cítili jako kdyby něco „tahali za sebou“. Když se vraceli zpátky k autu, stále měli pocit, jakoby to „něco“ táhli i přesto, že si mysleli, že to s nimi ven z lesa nepůjde. Po chvíli se ale virgule narovnala a to „něco“ z nich spadlo a nejspíš se vrátilo zpět ke kamennému kruhu.

Related Articles

One Comment

  1. No tak já bydlím v Brně v Líšni a když jsem večer šel domů tak jsem potkal někoho kdo byl oblečený do obleku killer clowna docela mně viděsilo když se na mně rozběhl protože mi bylo teprve 12 tak jsem začal utíkat naštěstí jsem to měl docela blízko k domu. Stalo se mi to v roce 2016 to byly killer clowni docela rozšíření takže se nedivím že už jsem nikoho takového nepotkal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button