HistorkyPARANORMALZáhadné bytostiZajímavosti

Lykantropie

Zdravím vás.

Dneska si povíme něco o lykantropii, neboli o přeměně člověka ve zvíře. Nejčastější případ je samozřejmě vlkodlak, člověk, který se mění ve vlka. Ale zdaleka to není jediný případ lykantropie. Stejně často, se člověk může změnit v kočku, koně, krávu, medvěda, nebo v jiné zvíře. Lykantropem se podle pověstí může člověk stát několika způsoby.

  1. způsob je ten nejznámější – pokousání jiným lykantopem v době přeměny. Je to nejčastější způsob a také nejvíc omývaný furt dokola.
  2. Další způsob je ze starověkého Egypta. Tam prý staří kněží pili zvířecí krev a moč, aby se jejich tělo spojilo se zvířecím. Dle mého je to asi neefektivní.
  3. Smlouva s ďáblem – prý, aby se člověk mohl stát lykantropem, musí upsat svojí duši ďáblu.
Příznaky:

Nejčastější spouštěč podle pověstí je měsíc v úplňku. Úplněk má už od pradávna tajemnou moc, díky které se děje mnoho dobrého i mnoho špatného. Měsíční svit prý „probudí“ v člověku zvířecí pudy a  člověk se začne proměňovat. Začne to prodlužováním končetin a čelisti, poté začne tělo jakoby mohutnět a kůže začíná být pokrytá srstí. Tento proces je vždy popisován velice bolestivě a zdlouhavě. Na konci tohoto procesu je člověk proměněn na lykantropa – polo-člověka a polozvíře.

Poté lykantrop nějak nevnímá své okolí a ovládají ho pouze zvířecí pudy. Nemůže komunikovat a není odpovědný za své činy. Dokázal by pozabíjet i svojí rodinu, kdyby k tomu měl příležitost. Je to tedy spíš prokletí, než výhra.

Tak to máme pověsti a různé legendy a báchorky, ale zkusme se na to podívat z odborného hlediska.

Lykantropie jako nemoc

Podle mého jde něco na způsob rozdvojení osobnosti. Této nemoci se říká klinická lykantopie. Je to klinické onemocnění, u kterého dochází k podstatné změně ve vnímání okolí a sebe sama.  S tím souvisí i příznaky, kam lze řadit bezděčně vydávané zvuky, zmatenost, špatnou orientaci v prostbez názvuoru aj.

.

Related Articles

5 Comments

  1. To je jako všechno?! O_o téma na které by se dalo psát tisíce slov, odbydete pár odstavcemi? Směšné.. Pravděpodobně je čas zapatrat po úplně jiném webu..

  2. Musim souhlasit :/ u posledniho nadpisu jsem cekala nekolik dalsich stranek textu, no takove odseknuti me dost zklamalo 🙁

    1. Chápu vaše zklamání, ale nezoufejte, berte tento článek jako úvod, již studuji další teorie a příběhy a v nejbližších dnech se můžete těšit na pokračování :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button