PARANORMALVrazi a psychopati

Issei Sagawa

Issei Sagawa, narozen 26. 4. 1949, je japonský vrah a kanibal, který v červnu 1981 zavraždil studentku Renée Harteveltovou.

Issei Sagawa

Sagawa se narodil nedonošený. Byl prý tak malý, že ho mohl jeho otec nosit na dlani. Hned po porodu u něj byl objeven zánět tenkého střeva. Ve svých osmadvaceti letech se odstěhoval do Francie studovat literaturu na Pařížskou univerzitu.

Renée Harteveltová byla Sagawova spolužačka. Sagawa jí poslal k sobě na večeři se záminkou pomoci s překladem německé poezie. Když Harteveltová začala předčítat, Sagawa k ní ze zadu přistoupil a puškou jí střelil do krku. Sagawa s mrtvolou souložil. Poté se pokusil ukousnout kus masa z jejího pozadí. Neúspěch vedl k tomu, že se Sagawa vydal koupit řeznický nůž. Vrátil se a začal porcovat nebohé tělo. Něco pozřel, něco si schoval „na potom“. Zbytku těla se Sagawa chtěl zbavit v odlehlém jezeře.

Při svém jednání byl spatřen a zadržen francouzskou policií. Jako odůvodnění svého činu uvedl, že se cítil podřadný a při svém malém vzrůstu škaredý a slabý. Věřil, že když Harteveltovou pozře, nabude vlastností, které postrádal. Byl udiven kukuřičnou žlutostí lidského tuku, chuť masa by popsal jako chuť syrového tuňáka. Sagawa byl po dobu dvou let vyšetřován na svobodě. Nakonec byl prohlášen za choromyslného a převezen do ústavu. Po určité době byl prohlášen za zdravého.

Dnes žije Sagawa v Tokiu, píše knihy a je považován za celebritu. Objevil se i v několika diskuzních pořadech. Největší ironií je, že nějakou dobu psal gastronomické recenze pro časopisy. Jeho rodiče zemřeli v roce 2005. Sagawa chtěl navštívit jejich pohřební ceremoniál. Byl z něj vykázán.

Issei Sagawa dnes trpí sebevražednými sklony. Fakt, že je známým vrahem a kanibalem, ho ubíjí.

Related Articles

One Comment

  1. Je to jediný vrah který se ucházel o práci pod svým skutečným jménem. Díky tomu bylo nemožné sehnat práci a žít normální život proto ty sebevražedné sklony.

    R.R.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button