PARANORMALZajímavosti

Exorcismus – Vymítání ďábla

Exorcismus, neboli vymítání ďábla, je poslední dobou velice rozšířené téma, ale o co jde doopravdy? Na to se zeptáme specialisty Ivana Glasera.

www.exorcism.com
www.exorcism.com

Co to vlastně exorcismus je?
V odborné terminologii je exorcismus vymítání neživé duše – ďábla, jenž za svého života trpěl z lidského těla, které posedne.

Jak poznáme, že je člověk opravdu posednut?
U jednotlivých ďáblů jsou vždy příznaky odlišné. Základní příznaky jsou určitě horečky do 40 stupňů, dezorientace, nechutenství, částečné oslepnutí, ztráta tělesné hmotnosti až o polovinu, časté zvracení občas i s krví a mírné tiky (zrychlené mrkání atd.)

thatwasabitmental.com
thatwasabitmental.com

Jak probíhá takové vymítání?
Vymítání za důkladného obřadu, kterého se účastní expormotin (posednutý), exorcista (vymítač) a pokud si to žádá rodina a je to možné, tak i rodina. Nepřímo se účastní i psycholog, psychiatr a lékař, k obřadu mohou však jen na vyzvání exorcisty. Celkem jsou 4 základní způsoby vymítání. Poté jsou nadstandardní a rozšířené, které se praktikují při výjimečných případech.

Jaké jsou základní způsoby vymítání?
Tak první je přímý, ten provádí jeden exorcista za pomoci klasického rituálu vymítání.
Pak je skupinový, kterého se účastní minimálně dva exorcisté se vzájemnou pomocí mezi sebou.
Poté je třetí způsob, ten je předávací, což znamená, že exorcista přijme ďábla do sebe a druhý exorcista už ho zlikviduje. Ten se dělá jenom, když už jde pacientovi o život.
A pak je tu čtvrtý způsob, a ten je postupující. Jedná se o způsob podobný přímému s tím rozdílem, že exorcista nemá dostatek síly a v polovině procesu ho vystřídá jiný.

Jaké jsou symptomy, když už je posedlý v pokročilé fázi?
Je to hlavně tím, že teploty člověka stoupají až na 60°C. Poté sebepoškozování, jako třeba škrábání nehtů o zeď a v horším případě i ukousnutí prstu či jazyka. Dále má dotyčný halucinace a komunikuje přes mrtvé či méně známé jazyky. Ojediněle může přes tu osobu mluvit sám ďábel. Časté je i krvácení ze všech tělních otvorů.

Jak může tělo zvládnout takové horko?
Jde o to, že ďábel je vlastně parazit a tělo ho přijme jakožto infekci. Tělo se proti tomu brání jako při normální nemoci. Ten parazit na tělo působí tak, že veškeré orgány z vnější části ochlazuje a tělo instinktivně zvyšuje teplotu, ale zároveň je vnitřní teplota orgánu vyšší a vyšší, ale tělo si přesto myslí, že orgány nemají teplotu, proto ji stále navyšuje až na 60°C.

Kolik je tak posedlých za rok?
Ročně je na světě evidováno přes 300 nových posedlých. Z toho jsou většinou lidi ve věku 30 až 37 let.

Jaká je úmrtnost lidí, které posedne ďábel?
Každý osmý člověk podstoupí exorcismus tak pozdě, že už se nedá uzdravit a každý dvanáctý posedlý člověk zemře během procesu vymítání.

Jak to je s posedlými v Česku?
Úroveň exorcismu v ČR je vysoká. Kvalifikace exorcistů je nadměrná a ročně je evidováno až 20 posedlých v republice. Z toho úmrtnost je okolo 1-2 mrtvých za rok.

A na závěr pár zajímavostí!
• Posednutí je více pravděpodobné, než že zemřete na jakoukoliv otravu…
• Agrese jednotlivých ďáblů vzroste za rok v průměru o 7%…
• Na světě v exorcismus věří kolem 57% lidí…

Related Articles

3 Comments

  1. Niesom odborník ale Pokiaľ viem tak Diabol nikdy nebol človekom pretože je to Satan/Lucifer a ten je padlý anjel a posadnúť môže aj démon ktorý tak isto nebol človekom a je to len čisté zlo.

  2. Telesna teplota na 60 ° C ? Trosku prehnane nie ? To uz by boli vsetky bielkoviny v tele zrazene a clovek mrtvi ..

  3. Jsem v kontaktu s touto službou přes 10let, znám dobře situaci v ČR i osoby, které tak slouží. Ale větší snůšku nesmyslů jsem už dlouho nečetl… Zvláště ta úmrtnost je úplný blaf… Je smutné, že z touhy po sledovanosti sem píšete něco, co je vycucané z prstu nebo opsané z kdovíjakého bulváru. A ještě smutnější je, že vám nedochází, že tak odradíte od reálné pomoci i ty, kteří tuto službu opravdu potřebují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button