PARANORMALZajímavosti

Ďáblové

Můj článek o exorcismu měl celkem úspěch, tak tu máme pokračování opět s panem Glaserem. Dnes se zaměříme na ďábly jako takové.
www.divadelni-noviny.cz
Co to vlastně ten ďábel je?

Je to živá duše soustředěná v neživé hmotě. V podstatě se jedná o živou – mrtvou duši.

Čím se ďábel liší od normálního ducha?

– Hlavně se liší ve formě vyvolávání. U ducha to jde zkze „formule“ a u ďábla t jde pouze zkrze rituál. Namísto od ďábla je duch pouhá živá duše. Dále duch je nahromaděná energetická hmota a ďábel je soustředěná energenetický shluk částic. Dále duch je duše mrtvého, který zemřel přirozeně a ďábel je taky duše mrtvého, který zemře nepřirozenou smrtí, tudíž má nevyřešenou minulost a tak se zněj stane ďábel.

A to se z každého zavražděného člověka stane ďábel?

– Nikoniv, není to na 100% jistý, že se z mrtvé duše stane ďábel, protože záleží na tom jak se přemění v živou – mrvou duši.

Existuje jen jeden druh ďábla?

– Ne, jsou celkem 3 druhy ďábla. Je Fyzický, Psychický a fyzicko-psychický.
Fyzický napadá fyzickou část člověka.
Psychický napadá psychickou část člověka.
A Fyzicko – psychický napadá obě.

Jak se dají od sebe rozlišit?
– Jsou celkem 4 formy rozlišení ďáblů:
1. Monogamní – ďáblové s jednotným zaměřením a s nemožností se tranfuzovat s jiným ďáblem.
2. Duogamní – ďáblové s jednotvárným systémem zaměření a s možností se tranfuzovat pouze terciální metodou.
3. Duoomegativní – ďáblové s ultratvárným systémem zaměření a s možností se tranfuzovat pouze kvartinální metodou.
4. multigamí – ďáblové s negendárním systémem s zaměřením a možností se tranfuzovat pouze ongomalní metodou.

Jaký je rozdíl mezi těmito systémy?

– Takže první je ten jednotvárný systém: dva ďáblové se mohou tranfuzovat pokud jsou zaměření na společný bod. Což je buď fyzická, nebo psychická kondice. Je-li ďábel zaměřenen na lidksou psychiku, nemůže se spojit s ďáblem jenž je zaměřen a fyzickou kondici.
Další je ultratvárný systém: Dva ďáblové se můžou tranfuzovat v případě, že je každý ďábel zaměřen na jiný bod, než ten druhý. fyzický ďábel se nespojí s fyzickým a psychický s psychickým.
A poslední negendární systém: Je to mezi třemi a vícero ďábly a mohou se tranfuzovat jak chtějí.

Jaký je rozdíl mezi těmito metodami?

– První je terciální metoda: Je to metoda tranfuze, při které se ďábel může spojit pouze s jedním dalším ďáblem.
Pak tu máme kvartiální metodu: Je to metoda tranfuze, při které se můžou spojit dva ďáblové, ale musí být ve stejné vlnové šířce a mít stejné zaměření.
A nakonec ongomální metoda: Transfuze ďáblů se stejným zaměřením i odlišným zaměřením.

Co to vlastně je ta tranfuze?

– Je to pojem označující stav během kterého se monogamní dábel nemůže po spirituální stránce spojit s jiným ďáblem a to i v případě, že druhý ďábel není monogamní. (Zápor vyvracíme záporem). Ďábel s tranfuzí navždy „žije“ o samotě.

Co to je vlnová šíře?

– Je délka vln v šíři jejich centrálního místa vzniku to jak časová prostorová paraela s jinými vlnovými délkami, které jsou způsobeny otřesy z pohybů duchů, ďáblů, démonů atp. v prostoru mimo naší realitu.

Je nějaký soubor, který popisuje ďábly po všech stránkách?

– Ano, existuje, nazývá se Ďábelské sedmero. Je to sedmero popisující každého ďábla po všech stránkách. Lorenzo Chicipiet (Čikipajet) napsal první 3 knyhy o ďáblech, z toho ta třetí se používá dodnes. V první knize Devil’s book napsal i ďáblovo sedmero, které platí do dnes. Ďáblovo sedmero popisuje kritéria i druhy ďáblů, podle kterých ďábly rozlišujeme:
1. Povaha – ďábel povahu má dle života před smrtí.
2. Síla – ďábel sílu má dle jeho zaměření.
3. Zaměření – druh ďábla o kterého se jedná.
4. Osobnost – na jaké lidi je ďábel zaměřen.
5. Taktika – jak a kdy ďábel útočí.
6. Motivaca – proč ďábel útočí.
7. Chování – jaká je pravděpodobnost napadení ďáblem a šance na přežití pokud vás napadne.

Proč ďábel člověka posedne?

– Ďábel vlastně nemůže za to, že někoho posedne a že ho tím zabíjí, není to jeho účel. Ďábel je vlastně prázdná schránka, která bloudí tím svým světem, později se může stát, že narazí na člověka a dostane nápad se zhmotnit už jen z toho důvodu, aby si dokázal vyřešit své věci v domění, že se ulehčí jeho trápení, bohužel to buď tělo nevydrží, je vymícen z těla, nebo určitá osoba již zemřela, tím pádem se dotyčný ďábel ocitá v začarovaným kruhu. Nehledě na to, že když člověka něco posedne, tak se začne tělo člověka automaticky bránit.

Dokáže ďábel posednout pouze lidi, nebo i něco jiného?

– Zastánci klasického exorcismu se přiklánějí k variantě, že dokážou posednout vše živé, tedy zvířata, či lidi, zatímco představitelé neetického exorcismu se přikláněji k názoru, že ďábel dokáže posednout živé i neživé.

Related Articles

6 Comments

  1. Místo slova ďáběl by tam měl být démon mám za to že když jsem četla knihu o exorcismu bylo tam vysvětleno, že ďábel je pán pekla a jeho poddaní jsou démoni 🙂 jinak zajímavý článek

    1. víš to dobře, ovšem je rozdíl mezi ďáblem a Ďáblem. Ďábel, neboli luscifer, či Satan je vládce pekel a jeho posluhovači jsou démoni, ovšem ďáblové nejsou splozenci pekla, jak bys sis mohla přečíst, ale dáse říct, že je to hodně zlý duch, který tě dokáže posednout.

  2. Mali by ste vedieť že démon nie je duša mŕtveho človeka ktorí zomrel neprirodzenou smrťou a má nevyriešenu minulost a tak se z nej stane ďiabol/demon. Démon je čisté zlo, je to niečo neľudské čo nikdy nebolo človekom. Dobre vedia, že ľuďom ubližujú a robí im radosť keď ich trýznia a psychicky a fyzicky zničia. Živia sa ľudským strachom a sú perfektný klamári a manipulatori. A dalo by sA to ešte ďalej rozvíjať… 🙂

  3. Pekna sracka…. Vubec nevite co je to dabel!! . Tohle nejaky vymitani demonu sluhu a jezdcu…😀😀😀

  4. jak můžete říct že dabel je shluk energetickych částic ! co to má být za pičovinu vůbec nevíte kdo nebo co je to za entitu. PS pište na mail kdyby něco peace

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button