HistorkyPARANORMALZáhadná místa

Černá paní

Představte si situaci. Jedete v autě po silnici. Venku je tma a cestu vám osvětlují pouze dálková světla vašeho automobilu. Všude liduprázdno, společnost vám dělá pouze hlas linoucí se z rádia, které si dáte hlasitěji, aby jste zahnaly pochmurné myšlenky ve vaší hlavě. V tom se zničeho nic objeví ve světlech stařenka, která na vás mává a s ustaraným obličejem čeká, jestli jí zastavíte.

favim.com
favim.com

Pohnulo by se ve vás svědomí nebo by jste jeli dál? Možná si teď právě říkáte, co by stará žena dělala uprostřed liduprázdna. Nejste sami. Nad touto pověstí, která se rozšířila na území Rakouska, si láme hlavu nejeden řidič. Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že se jedná pouze o fámu, pud sebezáchovy jim radí, moc o tom nemluvit. Co kdyby náhodou. A tuto zvláštní situaci si nikdo z nich zažít nechce.

Záhadné místo, kde se stařena údajně pohybuje, se nachází mezi vesnicemi Freyung a Waldkirchen  na státní silnici WOS 1. Podle svědků je tato žena oděna v černých dlouhých šatech a na hlavě má uvázaný černý šátek. Tato stařenka v černém si vyhlíží osamělé řidiče, na které stopuje a vyžaduje, aby ji kousek svezli. Pak se opakuje hrůzná scéna. Stařenka si nastoupí dozadu do auta. Řidič se ji ptá na cestu, ale stařena nereaguje, místo toho si pro sebe mumlá něco, čemu není rozumět. V tuto chvíli už byla většina svědků nervózní, protože nevěděla co se děje. V tom žena zvýšila hlas a jediné, co jí svědci rozuměli byla věta: „Budeš mít pěkné jaro a dostaneš slušnou sumičku, ale zažiješ krvavý podzim. Když se řidič otočí dozadu pro vysvětlení, stařena je pryč.

Možná že jste čekali děsivější výjev jako vystřižený z hororu, kdy by si žena mumlala pro sebe děsivé kletby a řidič by najel autem do nejbližšího stromu. Nadruhou stranu, když vám z auta zmizí stará babička nad hrobem v rychlosti 90km/h, v pozdních večerních hodinách vám to na klidu nepřidá.

Své o tom ví i Gerd Steinhauser, který se jednoho večera vracel do Vídně. Poklidně si jel po silnici WOS 1, když musel náhle prudce zabrzdit. „Přede mnou se přes vozovku belhala nějaká stařena a vůbec nedbala provozu,“ vzpomíná Gerd na děsivou událost. „Ta shrbená žena mi nebyla nápadná ani tak tím, že nedbala na pravidla silničního provozu, nýbrž svých nevhodným oblečením. Byl srpen a bylo strašné teplo, ona si však vykračovala v černých dlouhých šatech a obličej i hlavu měla omotanou šátkem.“

Fáma o černé ženě procházející se v noci po silnici se rozkřikla rychle. Mnoho nadšenců se vypravilo na průzkum okolí ve snaze přijít záhadě na kloub. Jeden z nich byl i Paul Uccusic, který studoval a analyzoval legendy v okolí a upozorňuje: „Oblast Bavorského lesa je už celá staletí pověstná svým okultismem. Ve všech dobách tam o sobě dávali vědět lidé s nejrůznějšími sklony. Nebylo neobvyklé, že toho místo sloužilo k rituálním vraždám a rituálům.“

Náboženští extrémisté zase spatřují v tomto zjevení neklamné znamení nastávajícího konce světa. Podle jejich tvrzení, je tato žena totožná s Terezou z Konnersreuthu (pozn. ženou, která měla být údajně vyléčena Bohem z ochrnutí a slepoty.)

Kolik pravdy se za touto historkou skrývá nikdo netuší. Co je však jisté, řidiči jedoucí po této silnici mají při pomyšlení na fámu o černé paní stísněný pocit.

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button