PARANORMALZáhadná místa

Bell Witch

O poltergestovi bylo napsáno mnohé. Na starém webu jsem například napsala článek, ve kterém jsem uváděla, že smrtící útoky touto entitou jsou velmi vzácné. Samozřejmě, že to neznamená, že něco takového není možné. Bellovi by mohli vyprávět.

bell witch

V americkém Tennessee, přesněji v malé obci Adams, žil v 19. století John Bell s rodinou. John byl farmář, hospodářství mu vzkvétalo a tak si žili velmi dobře. Veškerá idyla však končí v roce 1817. Dcera Elizabeth se stává obětí útoků jakési neviditelné síly. Zprvu vše vypadá celkem nevinně. Entita se zabydluje v Elizabethině pokoji, kde dívku straší všemožnými zvuky – například supěním nebo chroptěním. Často je dokonce slyšet jako kdyby neviditelný pes cvakal drápky o podlahu. Nikdo z obyvatel domu to však nebral moc vážně a všechno se odůvodňovalo zvuky velkého domu nebo projevem zvířat, která žijí venku. Ale „nový nájemník“ se začal projevovat víc. Bellovi teď slýchávali zvuk, jako když někdo tahá z místnosti do místnosti těžké řetězy. Ale to hlavní mělo teprve přijít.

Hlučný duch začal napadat členy rodiny během noci, kdy spali. Stahoval z nich peřiny nebo je tahal za vlasy. Nejvíc pozornosti projevoval právě o Elizabeth, z jejíhož pokoje se nejčastěji ozývaly výkřiky hrůzy. Rodina si začala dělat o dospívající dceru velké starosti a aby zamezili dalším probdělým nocím, poslali jí k příbuzným z blízkého sousedství. Situace se však zhoršila ještě víc! Poltergeist se totiž odstěhoval spolu s Elizabeth a terorizoval jí i v novém přechodném bydlišti. Dívka se budila ze spaní kvůli pocitu, že jí někdo škrtí a často omdlévala. Na tvářích se jí zničehonic začaly objevovat krvavé podlitiny. Elizabeth dokonce uvedla, že cítila na svém těle bodání ostrých věcí a několikrát vyzvracela všemožné špičaté a ostré předměty.

Bellovi se už na utrpení dcery nemohli dále dívat a rozhodli se, že povolají odborníky na boj s tajemnem, včetně samozvaných vymítačů ďábla. Mezi nimi se samozřejmě našlo i pár podvodníků. Tyto časté návštěvy ducha ještě více rozčílily. Když už se někomu podařilo s ním spojit, nikdy neuvedl odpovědi na otázky kdo je a odkud pochází. Vždy odpovídal: „Jsem duch všeho – země, nebe i pekla. Jsem ve vzduchu, v domech, všude zároveň.  Byl jsem stvořen před miliony let. Nic víc nepovím.“
Později začal být poltergeist při těchto konverzacích dokonce velmi vulgární. I když si ze začátku nevybíral oběti svého napadení, nyní byla pod největší ochranou asi matka Lucy Bellová. Největší zájem duch pořád projevoval o Elizabeth, ale to už nemělo mít dlouhého trvání.  Při jedné seanci duch přítomným oznámil, že se rozhodl pronásledovat a trýznit farmáře Johna, to vše až do jeho smrti. Svého slibu také dostál.

bell_023

John zažíval chvíle plné utrpení. Jednou mu dokonce poltergeist způsobil ošklivý otok jazyka a farmář nemohl několik dní pořádně jíst. Jeho tváři už spíše zůstala ošklivě šklebící se grimasa. Den ode dne muž slábl a slábl, už nedokázal vykonávat ani ty nejlehčí práce. V noci ho duch chodil dusit. V říjnu 1820 se Johnovi podařilo z toho všeho trochu dostat, ale když už to vypadalo, že vše nejhorší už má za sebou, duch zaútočil znovu.

O několik týdnů později našla ráno Johna manželka v posteli. Byl stočený do klubíčka a téměř v bezvědomí. Ihned zavolala pro doktora. Ten se dostavil, ale když polomrtvého farmáře prohlížel, v místnosti se ozval čísi hlas: „Starému Johnovi už nepomůžeš. Tentokrát jsem ho dostal.“
Druhý den John zemřel a poltergeist se už nikdy neprojevil.

Parapsychologové si poté dlouho kladli otázku, jakým způsobem se poltergeist k rodině vůbec dostal. Vzhledem k tomu, že Elizabeth byla dospívající, existují teorie, že za zrodem vraždícího ducha mohla právě ona (jako tomu bylo u jiných případů). Lépe řečeno její dospívání plné vnitřního boje s rodinnými problémy a nevycházením s vlastním otcem. Objevily se spekulace o tom, zda nebyla dívka Johnem týrána či dokonce sexuálně obtěžována. To vše mohlo k vést ke „zrození“ záškodníka v podobě hlučného ducha.

Poznámka: Dodnes sem jezdí turisté i všemožné paranormální týmy. Kdo kouká na Ghost Adventures možná si toto místo pamatuje (epizoda Bell Witch Cave).

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button