Filmy, seriály

8 zajímavých faktů o Pokémonech

Seriál Pokémon snad ve svém dětství sledoval každý z nás, ale věděli jste o nich tohle?

1) Pokémoni jako národní měna: V roce 2001 vydal malý národ Niue na Jižním Pacifiku sérii mincí, kterými jste mohlo zcela běžně platit ve všech obchodech. Tato série sklidila obrovský úspěch. Na mincích byl zobrazen Charmander, Meowth, Squirtle, Bulbasaur a samozřejmě Pikachu.

bbuttonbits.com
bbuttonbits.com

2) Slovo Pokémon není japonského původu: Ve skutečnosti to je zkrácenina ze sousloví Pocket Monsters, doslovně přeloženo jako kapesní příšerky.

bootleggames.wikia.com
bootleggames.wikia.com

3) Pikachu inspiroval pojmenování proteinu v lidském těle: V roce 2008 byl objeven protein v mezibuněčné hmotě sítnice – tento protein se dnes nazývá Pikachurin. Ptáte se proč? Protein Pikachurin se totiž pohybuje v lidském oku velice rychle a má schopnosti udělovat šoky.

4) Hitmonlee a Hitmonchan: Věděli jste, že tato jména jsou inspirována legendami Bruce Lee – Hitmonlee a Jackie Chan– Hitmonchan?

john55.deviantart.com
john55.deviantart.com

5) Pikachu původně neměl být maskotem seriálu Pokémon: Mysleli jste, že Pikachu byl zamýšlen od samotných prapočátku jako maskot tohoto seriálu? Omyl! Původním maskotem měl být totiž pokémon Clefairy.

giphy.com
giphy.com

6) Jak vzniklo jméno Pikachu: V japonštině znamená „Pika“ zvuk jiskřící elektřiny, „chu“ je pak slovo pro zvuk, který vydává myš. A máme Pikachu!

7) Proč byl Brock odebrán ze seriálu: V druhé sérii zmizela jedna z oblíbených postav – Brock. Vzpomínáte? Takový ten tmavší kluk, který měl místo očí dvě vodorovné čárky. A právě tyto čárky byly důvodem, proč byl Brock z počátku druhé série odebrán. Vznikaly totiž dohady, že podoba jeho očí má rasistický podtext. Pak byl však Brock opět nasazen do seriálu a dohady a rasistickém podtextu ustaly.

destructoid.com
destructoid.com

8) Pikachu vs. Meowth: V mnoha kreslených seriálech se odehrávají souboje mezi kočkou a myši. Sami to určitě znáte, Tom a Jerry, Itchy a Scrathy (Simpsonovi) a podobně. V seriálu Pokémon tomu není jinak, Pikachu, jako elektrická myš, a Meowth jako kočičí parťák Rakeťáků. Navíc pořadové číslo Pikachu je 25, Meowth má číslo jen otočené – 52.

smashboards.com
smashboards.com

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button