PARANORMALVrazi a psychopati

Charles Manson – Pekelná ikona

Na tento článek jsem se velmi těšila, jelikož jestli mám jmenovat vraha, kterého bezmezně obdivuji, určitě jako prvního uvedu právě Charlieho. Ale co je vlastně na tom chlápkovi tak zajímavého?

Charles Manson - Pekelná ikona
dailymail.co.uk

Charles Milles Manson se narodil 12. listopadu 1934 ve městě Cincinnati v Ohiu. Jeho matka Kathleen Maddoxová byla velmi mladá. Bylo jí šestnáct let a živila se jako prostitutka. Otce (Walker Scott) nikdy nepoznal. Kathleen měla velké problémy s alkoholem a koluje legenda, že jednou chtěla malého Charlieho prodat bezdětné servírce za láhev piva. V roce 1939 byla na pět let vzata do vazby, jelikož vyloupila autoservis.

Charlesovi začalo období, kdy putoval po příbuzných, dětských domovech a později i věznicích. Úplně první zadržení zažil ve dvanácti letech kvůli krádežím v obchodech. Soud mu jako trest vyměřil pobyt v nápravném zařízení. Tam však Manson vydržel pouhé čtyři dny a poté z místa utekl a ujel v kradeném autě. O rok později byl zadržen znovu, tentokrát za ozbrojenou loupež. Pak už následovala rozsáhlá škála jeho kriminální kariéry – krádeže aut, loupeže, ozbrojená přepadení, podvody, padělání kreditních karet. Krátkou chvíli se na svobodě živil i jako pasák.

Všechno se kompletně mění, když je Charliemu třicet let. Po propuštění z vězení (kde za svůj krátký život pobyl s přestávkami 17 let), zažádá o povolení, aby se mohl odstěhovat do San Francisca. To je mu umožněno a tak se Manson živí pouličním žebráním a hrou na kytaru. A právě díky tomuto „zaměstnání“ se seznamuje s tehdy třiadvacetiletou studentkou Mary Brunnerovou, která pracovala v místní knihovně. Slovo dalo slovo a začali spolu žít. Asi si říkáte, že to musela být romantická idyla mladého páru, ale opak byl pravdou. Charles si domů začal čím dál častěji vodit další a další ženy a přívržence. Stal se z něj samozvaný křesťanský guru, který své ovečky oblboval filosofickými citáty, jenž se stejně jako hru na kytaru naučil ve vězení při studování scientologie. Byl to velmi dobrý manipulátor a řečník, takže se okruh obdivovatelů postupně rozrůstal. Většinu tvořily mladé ženy a dívky.

* na kytaru Mansona naučil nejznámější americký gangster 30. let – Alex Francis Karpis *

Na jaře roku 1968 se Charles seznamuje s Denisem Willsonem, který je členem populární kapely Beach Boys. I on je přímo učarován Mansonovou osobností a jeho skupinou, proto jim jako projev obdivu nabídne střechu nad hlavou a pokrytí veškerých finančních výdajů. Za krátký čas se Mansonova skupina dvojnásobně rozroste. Finance nestačí, a tak musí každý ze skupiny Mansonovi a Willsonovi dát něco na oplátku, z žen se proto stávají služky a sexuální otrokyně. Willson dokonce Mansonovi umožní nahrát jednu z jeho písní – Never Learn Not to Love. Oba muži však ve velké míře holdují marihuaně a výdaje za ní se jaksi nestačí pokrývat, což vede k častým hádkám a dokonce rvačkám. Po jedné takové Manson bere svoje ovečky a jde s nimi hledat nové útočiště.

V srpnu 1968 se Charles se svou skupinou usídlí na Spahnově ranči v Topanga Canyonu. Místo dříve sloužilo jako filmařské ateliéry. Lidé, kteří tu žijí, si myslí, že jsou nově příchozí jen banda hippies, kteří tancují po večerech u táboráku… jak jen se mýlí. Manson zde poprvé svojí skupinu nazve Rodinou a začne její členy pomalu připravovat na údajnou blížící se apokalypsu. Helter Skelter – Mansonův plán, který zahrnoval rozpoutání rasových nepokojů prostřednictvím vražd bohatých a slavných, za kterými budou údajně stát černoši. Nepokoje budou vést k občanské válce, kterou černí obyvatelé vyhrají, jenže jejich bezradnost a nezkušenost je dovede až k Mansonovi. Ten se tak spolu se svou Rodinou (ač jako běloši) bude moci chopit vlády.

Manson, jakožto veliký manipulátor, hlásal své poselství svým ovečkám tak přesvědčivě, že byli všichni o jeho pravdivosti přesvědčeni. K tomu si přidejte ještě velkou spotřebu LSD a nevázaný sex… a z Charlieho se nám stává mesiáš, prorok, všemohoucí Bůh.

Dne 18. května 1969 Manson zorganizoval první masakr. Oběťmi se měla stát „prasata“, neboli prominentní běloši. Sám guru se akce nezúčastnil, pouze vyslal své ovce. Ti zastřelili jistého dealera drog. O několik měsíců později Manson vyslal své přívržence k hudebníkovi Garymu Hinmanovi, aby od něj vzali nějaké peníze. Dva dny držely Charlieho ovečky Garyho jako rukojmí, ale pak jednomu z nich došla trpělivost. Tex Watson usekl Garymu ucho a chtěl ho nechat vykrvácet, ale jelikož to trvalo moc dlouho, rozhodl se, že radši Hinmana ubodá. Na místě činu se pak také na zdi našel nápis „Politické prase“, zhotoven Garyho krví.

Největší akce však teprve čekala. Psal se 6. srpen 1969 a Manson vyslal své nejvěrnější stoupence – opět Texe Watsona, Susan Atkinsovou, Lindu Kasabianovou a Patricii Krenwinkelovou do domu producenta (který měl mimo jiné produkovat i Mansonovu skladbu) ať zavraždí každého, koho uvidí. Parta zabijáků vyjíždí na Cielo Drive 500. Je krátce po půlnoci. Vůdcem celé akce je jmenován Tex a ten bere svou roli velmi zodpovědně. Nejdřív mladým ženám (všem bylo okolo dvaceti let) poručí, ať hlídkují na chodníku, sám se poté vloupá do domu, kde přestřihne telefonní dráty. Když se vrátí, všichni přelezou živý plot a vydávají se k domu. Překvapí je však auto, které se pomalu vydává jejich směrem. Neohrožený Watson si stoupne před světla a rukou ukazuje řidiči, ať si vystoupí. Osmnáctiletý Steven Parent je v šoku, když na něj Tex vytáhne revolver, přislíbí mlčenlivost. Není místo pro žádné slitování. Ozvou se čtyři výstřely, které Parenta zasáhnou do hrudníku a břicha, na místě umírá. Tex Watson žádá dívky (které byly zatím schované v křoví) o pomoc s autem. Společnými silami dotlačí vozidlo na místo, kde nebude budit pozornost. Linda Kasabianová je z nečekané vraždy velmi překvapená, proto Tex nařídí, aby zůstala na místě a hlídala. Zbylá trojice zamíří k domu.

evilizz1.rising.com

Watson se protáhne oknem a odemkne dívkám vstupní dveře. Jako první navštíví zabijáci obývák, kde spí na gauči Wojciech Frykowski. Hlasy příchozích třiatřicetiletého Poláka probudí, ihned se ptá, co jsou nezvaní návštěvníci zač.
Jsem ďábel a jsem tu, abych udělal jeho práci.“ řekne Watson a kopne Frykowskiho do hlavy.
Dívky dostanou za úkol přivést ostatní obyvatele domu. Do místnosti přibydou další tři lidi – těhotná Sharon Tateová (manželka režiséra Romana Polanskiho), její přítel a zároveň bývalý milenec Jay Sebring a přítelkyně Frykowskiho Abigail Folgerová. Teď teprve začíná peklo. Tex začne hbitě uvazovat kolem krku Tateové a Sebringa smyčku. Vystačí si s jedním provazem. Frykowskimu sváže ruce pomocí ručníku.
Sharon je v osmém měsíci, neubližujte jí.“ prosí Sebring.
Watsona to akorát vytočí a Sebringa několikrát střelí. Jelikož nechtějí odejít s prázdnou, následně odvádí Abigail do ložnice, kde po ní chce obsah její peněženky. Nakonec si přijde na sedmdesát dolarů. Když se vrátí, Patricie a Susan hlásí, že Sebring stále žije. Tex nechápavě zavrtí hlavou, vezme nůž a sedmkrát muže bodne. Druhá oběť nočního řádění.
Wojciech Frykowski vše vyděšeně sleduje a i když ho po silném úderu bolí hlava, rozhodne se jednat. Využije chvíle, kdy se jeho strážkyně Susan fascinovaně dívá na vraždu, a zaútočí na ní. Atkinsová je velmi překvapená, ale stihne se reflektivně ohánět nožem a bodne Frykowskiho do nohy. Muž se chce však dostat za každou cenu ven. Celou situaci proto musí vyřešit opět Watson. Zastoupí vzbouřenci cestu a velmi silně ho začne mlátit do hlavy rukojetí svého revolveru. Pak ho ještě několikrát bodne a nakonec ještě dvakrát postřelí.

** o brutalitě celého útoku svědči i fakt, že Watson při něm rukojeť revolveru rozbil **

Chvíli nepozornosti se snažila využít i Abigail. Otřeseně vyběhla z místnosti a dostala se až na zahradu, kde ovšem nešťastně zakopne. V patách jí je Krenwinkelová. Abigail krvácí a prosí tyranku o milost, ale ta její tužby nevyslyší. Začne šestadvacetiletou ženu zuřivě bodat. Když si Watson všimne, co se venku děje, jde Patricii na pomoc a do oběti si stihne i bodnout… celkem osmadvacetkrát.

* na Frykowského těle je nalezeno 51 bodných ran, tělo Abigail zaznamenalo od obou pachatelů celkem 56 bodných ran *

Oba se vrací do domu, kde hlídá Susan. Uprostřed té krvavé hrůzy leží Sharon Tateová, má na sobě pouze spodní prádlo.
„Nechte mě donosit mé dítě, prosím.“ žadoní s pláčem.
Dokonce se jim nabídne jako rukojmí do doby než porodí. Rodina však nezná slitování. Sharon utrží celkem 16 bodných ran a po celou dobu svého umírání volá matku. Dodnes se neví, kdo z trojice jí vlastně připravil o život, jelikož do ní všichni bodali jako smyslu zbavení. Paradoxem je, že kdyby se našlo Sharonino tělo dřív, její dítě by bylo zachráněno, jelikož ani jedna rána nikterak nenarušila plod.

-nechutný obrázek zde-

Je po všem. Teď jen podle Mansonova rozkazu nechat znamení. Atkinsová sebere ručník, kterým byl spoután Frykowski, a namočí ho do krve umírající Sharon. Pak na domovní dveře napíše PIG a zabijáci odjíždí. Cestou na ranč zahodí svoje oblečení i zbraně.

* dveře s krvavým nápisem byly později prodány na aukci jednomu americkému hudebníkovi, který si je dal jako vstup do svého nahrávacího studia *

** mrtvá těla ze Cielo Drive jsou objevena až 9. srpna **

Mesiáš Manson je spokojen, ale oznamuje další podobnou akci a tentokrát na ní bude sám osobně dohlížet. Kromě již ověřené party přibírá i Leslie Van Houtenovou a Steva Grogana.

O půlnoci 7. srpna zastaví vůz na Waverly Drive 3301. Zde bydlí manželé Leno a Rosemary LeBiancovi. Charles je osobně nezná, ale na jedné párty se dozvěděl, že na této adrese bydlí bohatí běloši. Manson se vydává na průzkum a posléze si k sobě povolává i Watsona, se kterým se zadními dveřmi dostanou do domu. Leno spí u televize. Tex ho probudí špičkou svého revolveru. Manson muži slibuje, že když bude spolupracovat, nic se mu nestane. Watson pak oběti sváže ruce koženým řemínkem. Charlie zajde do ložnice, odkud do pokoje přivede i Rosemary. Watson manželům přetáhne přes hlavu polštářové povlaky a kolem krku přiváže šňůry od lamp. Manson však Rosemary opět odvede do ložnice, kde po ní žádá všechny cennosti. Nakonec si vezme její peněženku a odchází z domu.

Nyní přijdou na řadu Krenwinkelová s Van Houtenovou. Watson jim nařídí, aby hlídaly v ložnici Rosemary, sám vytáhne bajonet a začne se věnovat muži. Nejprve mu prořízne hrdlo… chtěl by pokračovat, ale z ložnice se ozve křik. To paní LeBiancová uslyšela výkřiky svého muže a ví, že musí bojovat o život. Bere první věc, která jí přijde pod ruku – lampu a drží si tak od hlídajících dívek odstup. Watson však v naprostém klidu vezme bajonet a začne nebohou paní bodat. Když krvácející žena leží na zemi, vyzve Watson s úsměvem dívky, aby se přidaly. Ženu bodají i po její smrti. Watson se mezitím vrátil do obýváku, zde čtyřiačtyřicetiletého muže ještě dvanáctkrát bodne. Mrtvému pak na břicho vyřeže nápis WAR… a jde si dát sprchu. Dívky pak na zdi krví napíšou RISE, DEATH TO PIGS a HELTER SKELTER. Krenwinkelová ještě vezme ozdobnou vidlici a čtrnáctkrát s ní bodne do Lenova těla.

scenacriminis.com

* Manson si z místa činu odnesl Rosemaryinu peněženku, ze které vyndal osobní doklady a nechal je v černošské čtvrti *

** všichni přítomní zabijáci měli mrtvým manželům vyjíst celou lednici a společně se osprchovat ve sprše zavražděných **

Dvě noci, dva masakry. Manson teď dopřeje Rodině trošku odpočinku na ranči. Chce jim představit třetí část svého plánu – v americkém Údolí smrti se dle něho má nacházet tajné podzemní město a tam on odvede své ovečky, aby přežily blízkou válku. Několikrát se tam jede dokonce i podívat a jednou tam poblíž jen tak zapálí bagr.

Policie má plné ruce práce a málo lidí. Oba dva masakry vyšetřují dva různé týmy specialistů a ještě ke všemu se hledá žhář. Během pátrání jsou nalezeny opuštěné pouštní buginy a u nich skupina čítající dvanáct lidí. Je to jakýsi Charles Manson a Rodina. Vše do sebe začíná pomalu zapadat. Přichází obvinění, výslechy a zatýkání, ke kterému pomůže i bývalá členka Mansonova kultu Kitty Lutesingerová, jež po vyšším psychickém nátlaku začala mluvit. Jako první se přiznává Susan Atkinsová. Hlavní soud začíná 15. června 1970 a hlavní obvinění jsou Charles Manson, Tex Watson a tři dívky. Zbylé členy Rodiny museli propustit pro nedostatek důkazů. Proti Mansonovi a spol. bude svědčit i Linda Kasabianová. Propuštění členové Rodiny demonstrují před soudní budovou, zpívají písně svého Boha a napadají každého, kdo jejich vůdce očerní. Soudní proces probíhá velmi dramaticky, ale 21. dubna 1971 jsou všichni obvinění usvědčeni ze všech jednadvaceti bodů obžaloby a následně odsouzeni k trestu smrti. V roce 1972 se však trest smrti ruší a tak si zločinci, včetně guru Charlese, odsedí doživotí.

bgr.com
  • Mnoho dalších členů Rodiny mělo v pozdější době nějaké problémy se zákonem a v mnoha případech byli odsouzeni rovněž za vraždu. Nejvíc dozvuků činnosti Mansonovy sekty probíhalo během soudních tahanic, kdy mělo záhadně zmizet i několik důležitých osob, které měly svědčit nebo byly do případu jinak zapleteny.
  • Charlesi Mansonovi prý myšlenku o Helter Skelter částečně vnukla i kapela Beatles. Bílé album bral Charlie i Rodina jako jasný vzkaz. Píseň Paula McCartneyho Helter Skelter však měla, stejně jako celé album, úplně jiný význam.
  • Mansonovo řádění je mnohými bráno jako oficiální ukončení květinové éry šedesátých let.
  • Před natáčením kultovního filmu Mlčení jehňátek musel Anthony Hopkins, coby budoucí Hannibal Lecter, povinně studovat sériové vrahy. Se samotným Charliem se měli osobně potkat. Ten naučil herce nemrkat.
  • Manson se stal pojmem. Dodnes má po celém světě mnoho fanoušků a odkazy na jeho osobu můžeme vidět např. v seriálu South Park (epizoda „Veselé Vánoce, Charlie Mansone“) nebo si jeho jméno můžeme připomenout i díky panu Brianu Warnerovi, jehož svět zná lépe pod pseudonymem Marilyn Manson.
  • Bohužel se našlo i několik Charlesových napodobitelů, kteří se na všemožná výročí vztahující se k jeho osobě nebo Rodině snaží o kopírování krvavých činů. Naposledy se tak stalo v roce 2009, kdy dvacetiletý mladík brutálně zabil manžele Hustedovi.
  • Sám Charles se už několikrát pokoušel proti celému rozsudku odvolat a zažádal i o podmínečné propuštění (naposledy v roce 2012). Nyní mu je 80 let a těší se dobrému zdraví, dokonce se mluvilo i o svatbě s o mnoho let mladší fanynkou.

Závěrem lze říct, že skoro žádný jiný zločinec není tak nenáviděn nebo obdivován jako právě Charles. O jeho vině či případné nevině se vedou sáhodlouhé diskuze dodnes. Až jednou CH. M. nebude, svět přijde o jednu velkou kriminální legendu.

Jinak v brzké době se můžete těšit na článek o paranormálních jevech, které  se na Cielo Drive 500 dějí 🙂

Related Articles

3 Comments

  1. Charlie mi přišel vždycky zajímavej už kvůli kapele Marilyn Manson 😀
    kdyby mu to prošlo možná by vraždil do dnes.

  2. 1) Nechápu,jak si mohla na začátek napsat,že „bezmezně obdivuješ“ magora
    2) Adresa je Cielo Drive 10050,ne 500

  3. Bylo by fajn kdyby tě tvůj Charlie,kterého tak mocinky bezmezně obdivuješ,navštívil osobně,to by bylo žůžo,a ještě větší žužo by bylo kdyby ti rozpáral ten tvůj pupek,jako to jeho další bezmezní obdivovatelé udělali Sharon Tate.A nebo hele,mužeš ho navštívit v krimimálu,třeba ti dovolí abys mu ho přeblafla,sice má ted manželku ale za pokus to stojí no ne?Přeju ti v tom co nejvíce uspěchů,třeba se zadaří a už o tobě nikdy neuslyšíme:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button